به روز شده در ۱۳۹۹/۰۳/۱۱ - ۱۵:۳۳
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۹/۱۷ ساعت ۰۹:۰۷
کد مطلب : ۱۶۶۵۰۱

تاج نگران خودش است یا هیات‌رئیسه؟

گروه ورزشی: به‌دنبال اجرای قانون منع‌به‌کارگیری مدیران بازنشسته و اتمام مهلت قانونی برای دریافت مجوز ادامه کار، روز پنجشنبه مهدی تاج، رئیس بازنشسته فوتبال به فدراسیون نرفت و محمدرضا ساکت، دبیرکل فدراسیون هم از سمت خود استعفا کرد.
تاج نگران خودش است یا هیات‌رئیسه؟
به‌دنبال اجرای قانون منع‌به‌کارگیری مدیران بازنشسته و اتمام مهلت قانونی برای دریافت مجوز ادامه کار، روز پنجشنبه مهدی تاج، رئیس بازنشسته فوتبال به فدراسیون نرفت و محمدرضا ساکت، دبیرکل فدراسیون هم از سمت خود استعفا کرد.تاج نیز ابراهیم شکوری را به‌عنوان سرپرست دبیرکلی فدراسیون فوتبال منصوب کرد که با انتقادهای زیادی نیز همراه بود چراکه شکوری سابقه چندانی در عرصه مدیریت ندارد و برخی نیز می‌گویند به‌خاطر رابطه نزدیک شکوری و ساکت، عملا تغییر خاصی در پست دبیرکلی رخ نداده است! شکوری هفت ماه قبل با حکم ساکت به‌عنوان معاونت برنامه‌ریزی دبیرکلی فدراسیون منصوب شده بود.برخی می‌گویند شکوری گزینه دبیرکلی است اما طبق قانون نمی‌تواند به این سمت برسد. ممبینی، عضو هیات‌رئیسه فدراسیون فوتبال در این خصوص به «تسنیم» گفت: «در جریان انتخاب سرپرست دبیرکلی نبودیم. دبیرکل طبق اساسنامه باید 10 سال سابقه مدیریتی داشته باشد که این انتخاب طبق ‌بند‌های اساسنامه نیست و باید حل شود. سرپرست را می‌توانند انتخاب کنند، اما برای حکم دبیرکلی، باید رأی خود را از هیات‌رئیسه بگیرند.»

تاج همچنان بلاتکلیف است
رئیس فدراسیون که گفته می‌شد با توجه به ماده 60 قانون ایثارگری ماندنی شده پنجشنبه به فدراسیون نرفت تا ابهامات افزایش یابد. برخی مدعی شدند او به خاطر بلاتکلیفی اعضای بازنشسته هیات‌رئیسه و اصرارها برای رفتن آنها چنین تصمیمی گرفته اما پیگیری‌ها نشان می‌دهد مشکل، بلاتکلیفی خود تاج است و ظاهرا مراجع نظارتی معتقدند او نیز باید برود. درواقع رئیس فدراسیون نگران تبعات عمل‌نکردن به قانون با حضور در فدراسیون فوتبال است و به همین دلیل تصمیم گرفته فعلا به محل کار خود نرود و احتمالا امروز نیز خبری از وی در فدراسیون نخواهد بود.پنجشنبه خبر عجیبی هم منتشر شد مبنی‌بر اینکه تاج استعفا کرده و شیعی جانشین او شده که مدیرعامل فعلی پیکان این خبر را تکذیب و تاکید کرد جانشین تاج نشده است.

تلاش برای تحت فشار گذاشتن وزارت
اینکه تاج قصد دارد با سکوت و به فدراسیون نرفتن به‌نوعی وزارت ورزش را تحت فشار بگذارد، بحث درستی است اما دلیل آن حمایت از همکاران خود در هیات‌رئیسه نیست و بیشتر نگران جایگاه خود است چراکه برخلاف توافقات قبلی مشکل او برای ادامه کار حل نشده و حضورش در فدراسیون خلاف قانون بوده و جرم محسوب می‌شود.

در انتظار واکنش فیفا
حالا همه نگران آینده هستند. تصور می‌شد مدیران ورزش با هماهنگی مسئولان مراجع بالاتر به راه‌حلی برسند که هم قانون رعایت شود و هم فوتبال ما تهدید نشود اما شواهد نشان می‌دهد که باید منتظر واکنش فیفا به غیبت تاج و احتمالا تبعات آن باشیم.
مرجع : فرهیختگان
برچسب ها: مهدي تاج