به روز شده در ۱۳۹۸/۰۴/۰۵ - ۰۹:۰۸
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۹/۲۱ ساعت ۱۳:۰۶
کد مطلب : ۱۶۶۹۵۵

ماجرای اخراج دختران متاهل از مدرسه

ماجرای اخراج دختران متاهل از مدرسه
گروه جامعه: همانطور که بحث اخراج دانشجویان به دلایل سیاسی، مهم و سوژه شده و حتی تبدیل به پروپاگاندای سیاسیون برای رای بیشتر شده است، به همان اندازه یک قانون نانوشته ای و شاید هم مکتوب!!! برای مدارس مقطع دبیرستان هست و آن اینکه اگر دختری عقده کرده در دبیرستان باشد و توسط دانش آموزان دیگر این موضوع به مدیریت مدرسه اعلام شود، مدرسه مجبور به اخراج آن دانش آموز خواهد بود.توجیه مدرسه هم چیزی جز تحریک و تشویق همکلاسی ها به دغدغه مند شدن نسبت به این موضوع نیست. سوالی که به وجود می‌آید این هست که:
۱. این تهدید از سوی مدیریت مدرسه موجه و قانونی است؟ اگر بله که این چه قانون مخالف شرع مقدس هست و اگر خیر، بر چه مبنایی این تهدید صورت گرفته؟
۲. روابط خارج از عرف و شرع تحت عنوان دوستی های دختر و پسر آن هم در سنین نوجوانی و جوانی که بستر آسیبهای سنگین روحی است، چون رسمیت ندارند بدون اشکال است اما اگر این روابط تبدیل به زندگی مشترک در چهارچوب اسلام و قانون باشد، موجب تحریک همکلاسی ها شده و دارای اشکال است؟با این قواعد ما مجبور به مخفی کردن یک اصل پسندیده و کاملا عرفی هستیم و برایش قبح تعریف میکنیم! به عبارتی حلال خدا را حرام کردیم ...
مرجع : فارس