به روز شده در ۱۳۹۸/۰۷/۲۷ - ۰۰:۰۳
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۹/۲۶ ساعت ۱۱:۴۴
کد مطلب : ۱۶۷۳۴۳
خبر توبیخ وزیر توسط رييس‌جمهور بخاطر اين انتصاب واقعيت ندارد

دفاع وزیر از انتصاب داماد روحانی بعنوان معاون خود

گروه سياسي: در حاليكه موجي از اعتراض به انتصابات فاميلي در جامعه به وجود آمده است، وزیر صنعت با تاکید بر اینکه نسبت داشتن با یک شخصیت مهم جرم نیست، مدعي شد که داماد رییس‌جمهور را بر اساس شایسته‌سالاری به عنوان معاون خود انتخاب کرده است!
کامبیز مهدی‌زاده، داماد رئیس‌ جمهور (نفر وسط)
کامبیز مهدی‌زاده، داماد رئیس‌ جمهور (نفر وسط)
رضا رحمانی با تایید خبر انتصاب داماد رییس‌جمهور به عنوان معاون خود گفت: انتصاب وی به سمت معاونت وزیر اصلا ربطی به داماد رییس جمهور بودن یا نبودن این فرد ندارد. وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: همیشه ایراد گرفته می‌شود که چرا از جوانان استفاده نمی‌شود؛ اما داماد رییس جمهور یک نیروی جوان و نخبه است.

هر کس سوابق داماد رییس جمهور را دید به ما برای این انتصاب تبریک گفت
وی درباره سابقه اجرایی داماد رییس جمهور گفت: وی در حوزه معاونت فناوری رییس جمهور سِمَت داشته و رییس ستاد توسعه‌ای بوده است و از آنجا به وزارت صمت آمده است؛ ضمن آنکه لیسانس زمین شناسی دارد، فوق لیسانس او مرتبط است و دکترای زمین شناسی هم دارد. رحمانی بیان کرد: آنها که درباره این انتصاب تردید داشتند، وقتی سوابق او را دیدند به ما تبریک گفتند؛ قطعا اگر هر کسی سوابق او را ببیند، آن را تایید می‌کند.

داماد رییس جمهور بودن فاکتور انتخاب نبوده است
وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: بدون تردید این فرد از نظر شایستگی‌ها، صلاحیت‌های فردی، کارآمدی، مدارک تحصیلی و انگیزه روزمه‌ای قوی دارد و هیچ بحث دیگری جز این محورها در میان نبوده است. وی تاکید کرد: این فرد فارغ از اینکه داماد رییس جمهور روحانی باشد یا نباشد انتخاب شده است. این عضو هیئت دولت اعلام کرد: نسبت داشتن با یک شخصیت مهم جرم نیست و البته فاکتوری برای انتصاب او نیز نبوده است. اواخر هفته گذشته خبری مبنی بر انتصاب کامبیز مهدی‌زاده، داماد رئیس‌جمهور، برای پست معاون وزیر و رئیس سازمان زمین‌شناسی مطرح شد. پس از انتشار خبر این انتصاب، بسیاری از محافل رسانه‌ای عنوان کردند که حسن روحانی وزیر صنعت را توبیخ کرده است ولی خبرهای بعدی نشان داد توبیخی در کار نبوده است.

خبر توبیخ وزیر توسط روحانی تکذیب شد

محمود صادقي نماينده تهران ديشب در توييتي اعلام كرد خبر  توبیخ وزیر توسط روحانی واقعيت ندارد.


پای انتصاب داماد روحانی به رسانه‌های خارجی هم کشید!
جستجوی گوگل نشان می‌دهد انتصاب داماد رئیس‌جمهور به عنوان معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در رسانه‌های خارجی نیز از بازتاب زیادی برخوردار شده است.
 
باشگاه خبرنگاران: انتصاب «کامبیز مهدی‌زاده» داماد حسن روحانی رئیس‌جمهور کشورمان به عنوان معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور در رسانه‌های خارجی نیز بازتاب زیادی داشته است. جستجوی گوگل نشان می‌دهد حاشیه‌های این انتصاب که از آن تحت عنوان "خویشاوندگماری" (Nepotism) یاد شده، در رسانه‌های کشور‌های مختلف از جمله کشور‌های اروپایی، آسیایی و عربی منعکس شده است. این رسانه‌ها در اخبار خود در این باره، به واکنش برخی کاربران ایرانی در شبکه‌های اجتماعی و داغ شدن مجدد هشتگ #ژن_خوب برای انتقاد از انتصابات فامیلی نیز اشاره کرده‌اند.

آیدین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۷/۰۹/۲۶ ۱۲:۱۱
حاشیه و جو مملکت ذاتا مکدر است،لطفا مردم را دنبال نخود سیاه و سفید نفرستید.مشکل فقدان قانون میبوده،نه پرزیدنت،پس بگذارید بخوابیم.مرسی از طرف ملت همیشه در خواب (362164)
۱۳۹۷/۰۹/۲۶ ۱۶:۲۲
مدیریت روحانی و اصلاح طلبان که حامی او بودند و حالا میخواهند راه خود را از او جدا نشان دهند به اندازه یک زلزله ده ریشتری به وسعت کل ایران به کشور خسارت وارد کرده اهل فهم و تاریخ قضاوت درستی خواهند کرد. (362168)