به روز شده در ۱۳۹۸/۰۴/۰۵ - ۰۹:۰۸
 
۱
تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۹/۲۶ ساعت ۱۷:۴۴
کد مطلب : ۱۶۷۴۰۲

نماینده اهواز در مجلس: بازداشت کارگران را محکوم می‌كنم+اسامی 30 بازداشتی

گروه جامعه: جواد کاظم‌نسب نماینده مردم اهواز در مجلس در ارتباط با بازداشت بیش از ده نفر از کارگران فولاد اهواز گفت: از جزئیات امر اطلاعی ندارم اما بازداشت کارگران را در حالت کلی نمی‌پسندم و محکوم می‌کنم.
نماینده اهواز در مجلس: بازداشت کارگران را محکوم می‌كنم+اسامی 30 بازداشتی
به گزارش ایلنا، نیمه‌شب گذشته، بیش از ده نفر از کارگران گروه ملی فولاد ایران بازداشت شدند. این کارگران، بیش از یک ماه است که در اعتراض به توقف تولید و وضعیت نابسامان شغلی، دست به تجمع اعتراضی زده‌اند. به نظر می‌رسد که بازداشت کارگران، به این تجمعات اعتراضی مربوط می‌شود.

جواد کاظم‌نسب (نماینده مردم اهواز در مجلس) در این رابطه  به خبرنگار ایلنا گفت: بازداشت کارگران در حالت کلی محکوم است؛ من بازداشت کارگر را به هر نحوی که باشد نمی‌پسندم و محکوم می‌کنم چراکه مشکلات کارگری باید با بحث و گفتگو حل شود نه بازداشت. وی تاکید کرد: کارگر معترض را باید قانع کرد؛ باید از او دعوت کرد که بیاید و بنشیند و حرف‌هایش را بگوید. باید صدا و دردهای کارگران را دشنید. این نماینده مجلس البته تاکید کرد: از جزئیات بازداشت کارگران اطلاعی ندارم و مساله را پرس‌وجو خواهم کرد. نماینده اهواز در پاسخ به این سوال که آیا این بازداشت‌ها، مصوبه شورای تامین استان خوزستان است یا خیر؛ گفت: در این زمینه اطلاعی ندارم و حتماً موضوع را پیگیری خواهم کرد. در حال حاضر در این رابطه چیزی نشنیده‌ام. نمی‌دانم شورای تامین استان چه مصوباتی در این زمینه داشته است. وی در ارتباط با وضعیت فعلی گروه ملی فولاد ایران گفت: در مجتمع فولاد اهواز، اوضاع به سمت بهبود نسبی پیش می‌رود؛ هم مواد اولیه تهیه شده و هم پرداخت حقوق‌های معوق در شرف اتمام است؛ تولید در واحدهایی که به حالت تعلیق درآمده بود، در حال ازسرگیری است و به طور کلی، مشکلات این واحد تولیدی در حال مرتفع شدن است. بنابراین می‌توان به آینده این مجتمع عظیم امیدوار بود. کاظم‌نسب الباجی در پایان تاکید کرد: پیگیر مساله بازداشت کارگران گروه ملی فولاد اهواز هستم و مطمئن باشید به عنوان نماینده مردم اهواز، موضوع را به جد پیگیری خواهم کرد.

گفتنی اینكه، کارگران گروه ملی فولاد به دلیل معوقات مالی خود در ۳۶ روز گذشته دست به تجمعات اعتراضی زده‌اند. امروز دوشنبه هم این اعتراضات ادامه یافته است. شعار عمده امروز كارگران در خيابان نادري اهواز "کارگر زندانی آزاد باید گردد" گزارش شده است.

تلاش برای آزادی کارگران بازداشتی فولاد اهواز ادامه دارد

تعدادی از کارگران شاغل در واحدهای مختلف شرکت گروه ملی فولاد ایران از نیمه شب گذشته تا امروز بازداشت شده‌اند.
کاظم‌نسب الباجی (نماینده مردم اهواز در مجلس) از ادامه‌ پیگیر‌ی‌ها برای آزادی کارگران بازداشتی گروه ملی فولاد اهواز خبر داده است. او به خبرنگار ایلنا گفت: مطمئن باشید به عنوان نماینده مردم اهواز، موضوع را به جد پیگیری خواهم کرد. فهرست اسامی کارگران بازداشتی گروه صنعتی فولاد ایران که از نیمه شب گذشته بازداشت شده‌اند، از قرار زیر است:
الف: از بخش نورد میلگرد مفتول و صنایع فلزی (بخش یک):
۱. مرتضی اکبریان
۲. امین علوانی
ب: بخش نورد تیرآهن (بخش ۲):
۱. کریم سیاحی
۲. غریب حویزاوی
۳. جعفر سبحانی
۴. عیسی مرئی
۵. مجید جنادله
۶. مهدی طهماسبی
۷. احمد نور
ج: از بخش فولادسازی (ذوب):
۱. میثم قنواتی
۲. حامد جودکی
د: از بخش نورد کوثر:
۱. طارق خلفی
ر:کارخانه لوله سازی:
1-  کاظم حیدری
2-  مسعود عفری نژاد
3-  کوروش اسماعیلی
4-  علی عقبا
5-  مصطفی عبیات
6-  حسین داوودی
7-  محسن بلوتی
8-  محسن پهبانی
9-  محمد پورحسن
10-  سید حبیب طباطبایی
11-  عبدالرضا دستی
12-  جاسم سفر رومزی
13-  یاسر ابراهیمیان
14-  علی اتمامی
15-  سیدعلی جوادپور
16-  جواد غلامی
ز. کارخانه ماشین‌سازی:
1- حافظ کنعانی