به روز شده در ۱۳۹۸/۱۱/۰۸ - ۱۴:۰۷
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۰/۱۳ ساعت ۱۴:۵۵
کد مطلب : ۱۶۸۷۵۱

دادستان عربستان سعودی برای پنج متهم قتل خاشقجی درخواست اعدام كرد

گروه بين‌الملل: دادستان عربستان سعودی برای پنج متهم به مشارکت در قتل جمال خاشقجی، تقاضای مجازات اعدام کرده است.
دادستان عربستان سعودی برای پنج متهم قتل خاشقجی درخواست اعدام كرد
بر اساس این گزارش دادستانی کل سعودی برای ۵ متهم از ۱۱ متهم این پرونده درخواست حکم اعدام داده است. دادستانی عربستان سعودی همچنین می‌گوید طی دو یادداشت ارسالی برای ترکیه، از این کشور خواسته شده تا دلایل و شواهدی که در خصوص قتل جمال خاشقجی در اختیار دارند را برای عربستان ارسال کنند. درخواستی که به گفته مقامات سعودی همچنان بی‌پاسخ مانده است.

گفتنی است طبق اعلام دادستانی سعودی، این نخستین جلسه برگزاری دادگاه متهم جمال خاشقجی بوده است که در ریاض برگزار شده است. در بیانیه‌ای که دادستانی سعودی منتشر کرده همچنین آمده است که تحقیقات از چند متهم دیگر این پرونده همچنان ادامه دارد. مقامات سعودی اشاره‌ای به این موضوع نکردند که این ۵ نفر چه کسانی هستند. گفتنی است پیشتر و در ۱۵ دسامبر هم این دادستانی عربستان اعلام کرده بود که برای پنج متهم این پرونده درخواست اعدام داده است.

این کشور مدعی است تا کنون ۲۲ نفر را در رابطه با قتل «جمال خاشقچی» روزنامه‌نگار منتقد سعودی بازداشت کرده است. جمال خاشقچی روزنامه‌نگار سعودی دوم اکتبر۲۰۱۸ برای امور ازدواج خود به کنسولگری عربستان سعودی در استانبول مراجعه کرد، اما دیگر زنده از این ساختمان خارج نشد. در پی فشارهای بین‌المللی و همچنین انتشار جزئیات پرونده از سوی ترکیه، عربستان سعودی پس از چندین بار تکذیب بالاخره بعد از بیش از ۴۰ روز در ۱۵ نوامبر اذعان کرد که این روزنامه‌نگار سعودی در داخل کنسولگری این کشور در استانبول کشته شده است.
برچسب ها: عربستان سعودی