به روز شده در ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۷:۱۷
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۰/۱۵ ساعت ۱۷:۲۷
کد مطلب : ۱۶۸۹۰۲

پاسخ ترامپ به نماینده‌ای كه او را حرامزاده نامید!

گروه بین‌الملل: رشیده طلیب، نماینده جدید حزب دموکرات در کنگره در مراسم تحلیف خود دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا را "حرامزاده" نامید و خواستار استیضاح او شد. ترامپ در توییتر به توهین این نماینده كنگره واکنش نشان داد.
رشیده طلیب، نماینده فلسطینی‌تبار و مسلمان حزب دموکرات در کنگره آمریکا
رشیده طلیب، نماینده فلسطینی‌تبار و مسلمان حزب دموکرات در کنگره آمریکا
رشیده طلیب، نماینده ۴۲ ساله فلسطینی‌تبار حزب دموکرات آمریکا شامگاه پنج‌شنبه ۱۴ دی (چهارم ژانویه) در مراسم تحلیف خود در کنگره دونالد ترامپ‌، رئیس‌جمهور آمریکا را مورد حملات لفظی قرار داد و خواستار استیضاح و برکناری او شد. به گزارش خبرگزاری فرانسه، او ترامپ را "حرامزاده" نامید و گفت، در دوران نمایندگی تلاش خواهد کرد که رئيس‌جمهور آمریکا کاخ سفید را پیش از موعد ترک کند. رشیده طلیب که دختر یک فلسطینی مهاجر است در میان تشویق هواداران خود شرح داد که بعد از انتخاب به عنوان نماینده کنگره پسرش به او گفت: «مامان، می‌بینی، تو بردی و مستبدها نمی‌‌برند.» و او در جواب گفت: «آن‌ها نمی‌برند، چون ما وارد می‌شویم و حرامزاده را از کار بر کنار می‌کنیم.» ترامپ به این سخنان در توییتر با ستایش از خود و خدماتش در دوران ریاست جمهوری واکنش نشان داد. دونالد ترامپ در صفحه شخصی خود در توییتر نوشت: «شما چطور رئيس‌جمهوری را مورد سئوال قرار می‌دهید که شاید بزرگ‌ترین انتخابات همه زمان‌ها را پیروز شده، هرگز اشتباهی انجام نداده و در دو سال اول دوره ریاست جمهوری موفق‌ترین بوده است.» او همچنین در توییتی دیگر نوشت، دموکرات‌ها می‌خواهند او را مورد سئوال قرار دهند "چرا که می‌دانند نمی‌توانند در انتخابات ۲۰۲۰ برنده شوند."
 
ترامپ کمی بعد سخنان رشیده طلیب را "مخرب" نامید و گفت‌، این سخنان "بی‌احترامی بزرگی" به ایالات متحده آمریکا بود و او با این الفاط به خود و خانواده‌اش "بی‌حرمتی" کرد.
رشیده طلیب پیش از این در گفت‌وگویی با روزنامه "دیترویت فری پرس" استیضاح رئيس‌جمهور را خواستار شده بود. طلیب، وکیل و عضو پیشین مجلس نمایندگان میشیگان در این گفت‌وگو ترامپ را "خطری جدی و مستقیم برای آمریکا" خوانده و گفته بود، "مدارک بسیار عالی" برای این اقدام موجود است و زمان عمل فرا رسیده است. او پیش از این برکناری ترامپ را محور مبارزات انتخاباتی خود ساخته بود. دموکرات‌های هم‌حزبی او در انتخابات میا‌ن‌دوره‌ای ماه نوامبر بیش‌ترین آرا را از آن خود کرده و اکثریت مجلس نمایندگان را به دست آوردند. نانسی پلوسی، رهبر اکثریت دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا به شبکه MSNBC در مورد اظهارات رشیده طلیب در کنگره گفت: «من چنین زبانی را نمی‌پسندم و از آن استفاده نمی‌کنم. اما معتقد نیستم که این‌ها از آن چه که رئیس‌جمهور گفت، بدتر است.» اشاره او به ادبیات تند و خارج از عرفی است که ترامپ به استفاده از آن‌‌ معروف شده است.