به روز شده در ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۸:۰۸
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۱/۰۱ ساعت ۱۷:۲۴
کد مطلب : ۱۷۰۳۲۴
اجازه پرواز ماهان‌ایر در آلمان لغو شد

استقبال آمریکا از لغو مجوز هواپیمایی ماهان

گروه بین‌الملل: خبرگزاری رویترز به نقل از یک مقام دولتی گزارش داد که دولت آلمان اجازه پرواز هواپیماهای ماهان ایر را لغو کرد.
دولت آلمان نسبت به این شرکت هواپیمایی مشکوک و بر این باور است که هواپیماهای آن برای مقاصد نظامی توسط سپاه پاسداران و همچنین فعالیت‌های تروریستی مورد استفاده قرار گرفته است. ماهان ایر از سال 2011 در فهرست تحریم‌های آمریکا قرار دارد. پیش از این روزنامه زود دویچه، شبکه تلویزیونی شمال آلمان (NDR) و شبکه رادیو تلویزیون غرب آلمان (WDR) گزارش داده بوند که اداره فدرال خطوط هوایی آلمان قرار است در روزهای آینده اجازه پرواز خطوط هوایی ماهان ایر ایران را در آلمان لغو کند. به نوشته روزنامه آلمانی زود دویچه ، ماهان ایر سه ‌بار در هفته به دوسلدورف و یک‌ بار نیز به مونیخ پرواز می‌کند. این شرکت هوایی از سال ۲۰۱۱ در فهرست شرکت‌های تحریم شده آمریکا قرار گرفت و آمریکا سال‌هاست از هم‌پیمانان خود می‌خواهد که ماهان ایر را تحریم کنند.
 
استقبال آمریکا از لغو مجوز هواپیمایی ماهان
 
سفیر آمریکا در آلمان در حساب توئیتری خود به خبرهای منتشر شده در واکنش به خبر رسانه‌های غربی مبنی بر لغو مجوز یک شرکت هواپیمایی ایرانی توسط آلمان، از دولت این کشور بابت این اقدام ضد ایرانی به صورت ویژه تشکر کرده است.
«ریچارد گرنل» سفیر آمریکا در آلمان امروز دوشنبه در صفحه توئیتر خود نوشت: «به صورت فوری اجازه فعالیت شرکت هواپیمایی ماهان در آلمان گرفته شد. از دولت آلمان به خاطر رهبری‌شان (در این موضوع) تشکر می‌کنم». تشکر سفیر دولت «دونالد ترامپ» در آلمان در حالی صورت گرفته که او بارها با اتخاذ مواضعی تند علیه ایران، به مقام‌های برلین برای اتخاذ مواضع سرسختانه‌تر علیه تهران فشار آورده بود. از جمله اقدامات ضد ایرانی ریچارد گرنل اعمال فشار به آلمان برای جلوگیری از انتقال ۳۰۰ میلیون یورو از دارایی‌های ایران در یکی از بانک‌های آلمانی به داخل ایران بود. خبرگزاری رویترز امروز گزارش داده، دولت آلمان درصدد لغو مجوز فعالیت شرکت ماهان است. پیشتر دو رادیو آلمانی (NDR) و (WDR) و نیز روزنامه آلمانی «زوددویچه» اعلام کرده بودند که اداره هواپیمایی فدرال آلمان در هفته جاری مجوز فعالیت این خطوط هوایی را در آلمان لغو خواهد کرد. ماهان در طول هفته چندین پرواز از تهران به دوسلدورف و یک پرواز به مونیخ دارد. این خط هوایی از سال ۲۰۱۱ در فهرست تحریم‌های آمریکا قرار گرفته است.