به روز شده در ۱۳۹۹/۰۱/۱۵ - ۱۸:۴۱
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۱/۳۰ ساعت ۱۲:۵۴
کد مطلب : ۱۷۲۶۳۶
فتاحی: استقلال پیشنهاد خنده‌دار داد

تکذیب لغو داربی نوروز ۹۸

گروه ورزشی: رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ اعلام کرد که داربی نوروز ۹۸ لغو نشده است.
تکذیب لغو داربی نوروز ۹۸
سعید فتاحی، درباره خبر مخالفت شورای تامین با برگزاری داربی در دهم فروردین، اظهار کرد: من نمی‌دانم این خبر را از کجا آمده است. مسائل امنیتی چیزی نیست که تیتر روزنامه‌ها شود به همین خاطر این موضوع را پیگیری می‌کنیم. ما فقط یک جلسه درباره بلیت‌فروشی داشتیم و دوستان نظرات‌شان را دادند. هیچ نامه‌ای از سوی شورای تامین مبنی بر لغو داربی عید به ما داده نشده است و به همین دلیل این موضوع صحت ندارد.او که در برنامه تهران ورزشی رادیو تهران سخن می‌گفت افزود: دوستان پیشنهادات مختلف دادند که باشگاه‌ استقلال هم یک پیشنهاد خنده‌دار ارائه کرد که گفتند ابتدا هفته بیست و پنجم و سپس هفته بیست و سوم را برگزار کنیم که خنده‌دار است. آقای مباشری این پیشنهاد را دادند. درصورتی که ما اعلام کردیم که ۳۰ هفته لیگ را دو، سه ماه پیش از شروع لیگ برنامه‌ریزی کردیم و بعدا طبق قرعه مشخص شد که هفته بیست و سوم، استقلال و پرسپولیس با هم بازی دارند. خصوصا امسال که تقویم فشرده‌ای به خاطر لیگ قهرمانان داریم نمی‌توانیم بازی را لغو کنیم چون نمی‌توانیم در تاریخ دیگری برگزار کنیم.

رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ درباره اظهارات یحیی گل‌محمدی پس از حذف از جام حذفی مبنی بر این که برنامه‌ریزی لیگ برتر بودار است، بیان کرد: ما دیگر عادت کردیم. الان هر تیمی که می‌بازد اول به داور اعتراض می‌کند. الان متوجه شدیم دیواری کوتاه تر از فتاحی و سازمان لیگ پیدا نمی‌کنند. این برنامه‌ریزی برای امروز نیست. این برنامه‌ریزی اواخر بهمن، اوایل اسفند به باشگاه‌ها اعلام شد و دو، سه بار تغییر کرد و بالاخره تصویب شد. الان دیوار کوتاه‌تر از داور پیدا کردند که سازمان لیگ است. گل‌محمدی از دوستان خوب بنده است. فکر می‌کنم بعد از فشار باخت چنین مسائلی را مطرح کردند. ما سعی می‌کنیم بازی‌ها را پنج‌شنبه و جمعه برگزار کنیم. خود پدیده به ما گفتند که بازی را جمعه برگزار کنیم تا تماشاگران به ورزشگاه بیایند. امسال یکی از نقاط قوت ما حضور تماشاگران است. امسال برای بازی‌های پدیده و ماشین‌سازی تماشاگران زیادی به ورزشگاه می‌آیند و تیم‌های پرطرفداری مانند، صنعت نفت، استقلال، پرسپولیس و... تماشاگران‌شان را دارند. فقط تیم‌هایی مانند سایپا، استقلال خوزستان و پیکان تماشاگران کمی دارند.

فتاحی درباره بیانیه‌های تند تیم‌های مختلف علیه داوران گفت: خیلی بیش‌تر از حد معمول به داوران حمله می‌شود. طبیعی است که ذات فوتبال برد و باخت است و اعتراضاتی رخ می‌دهد اما شما دیدید که اولین ضربه‌ای که از این موضوع خوردیم، در جام ملت‌های آسیا بود. در آن صحنه بدون هیچ دلیلی بازیکنان به سمت داور رفتند. الان هم خیلی بدتر به سمت داور حمله می‌کنند. ما جلسه‌ای روز شنبه داشتیم با کمیته اخلاق و انضباطی که به جد با این موضوع برخورد می‌شود و نامه‌اش را هم به باشگاه‌ها ارسال کردیم.او در پاسخ به این سوال که آیا این بیانیه‌ها باعث نمی‌شوند که داورها بترسند؟ اظهار کرد: وقتی اولین باشگاه بیانیه داد و هیچ عکس‌العملی از سوی سازمان لیگ و ارکان قضایی فدراسیون انجام نشد، باشگاه‌های دیگر هم بیانیه دادند. طوری شد که ما هر هفته ۸ بازی داشتیم و ۳۰ تا ۴۰ بیانیه! همین بازیکنانی که بعد از بازی اعلام می‌کنند که می‌خواستند که ما ببازیم یا دست‌های پشت پرده، باید به کمیته اخلاق بیایند و ثابت کنند که چه کسی نمی‌خواهد شما قهرمان شوید.یک سری صحبت‌های بچه‌گانه انجام می‌دهند که اولین اتفاق این است که فوتبال ما را عقب می‌برد.

رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ درباره زمان ورود VAR به فوتبال ایران، توضیح داد: الان اگر بخواهیم خارجی آن را وارد کنیم ۳۰۰ هزار دلار برای هر ورزشگاه هزینه دارد. سوای از این که ما چطور می‌خواهیم هزینه این را بدهیم باید ببنیم اصلا به ما می‌فروشند یا نه. به همین دلیل ما فراخوان زدیم و الان هم اعلام می‌کنم که هر شرکتی که می‌تواند این کار را انجام دهد، ما از آن استقبال می‌کنیم تا VAR بومی سازی شود. دو، سه شرکت آمدند که پیشرفت خوبی داشتند. ما چند بازی به صورت آفلاین تست کردیم و به نتایج خوبی رسیدیم ولی خرید تجهیزات زمان‌بر است و خیلی کار ساده‌ای نیست. فیفا دو سال زمان برد تا توانست این سیستم را جا بیندازد. تمام سعی‌مان این است که به مسابقات حساس خصوصا بازی‌های پایانی برسانیم.

فتاحی ادامه داد: من فکر می‌کنم از روز اول بالای ۶۰-۵۰ درصد پیشرفت داشتند. ما جلسه‌ای هم به هر سه شرکت داشتیم که جلسه خوبی داشتند. بعضی شرکت‌ها در خط آفساید و دروازه‌ خوب کار کردند و برخی در ۱۸ قدم به همین دلیل پیشنهاد دادیم که با هم همکاری کنند.او در پایان درباره برگزاری مرحله نیمه‌نهایی و فینال جام حذفی پس از اتمام لیگ برتر گفت: این مراحل دقیقا بعد از لیگ برگزار می‌شود. پرسپولیس به این دلیل که تا مرحله فینال لیگ قهرمانان پیش رفت، نمی‌توانستیم بازی‌هایش را برگزار کنیم به همین دلیل بازی‌ها معوقه شد. اگر بازی نیمه‌نهایی سایپا را زودتر برگزار کردیم به این دلیل بود که آن‌ها در مرحله پلی‌آف لیگ قهرمانان آسیا حضور داشت و برای کمک به آن‌ها این کار را کردیم. مضاف بر این که چون لیگ ۲ ما زوتر تمام می‌شد، می‌خواستیم تکلیف این تیم زودتر تمام شود. می‌دانم که داماشی‌ها مجبورند که یک ماه بعد از پایان بازی‌های‌شان صبر کنند تا تیم دیگر فینالیست مشخص شود. ما دیگر زمانی نداشتیم که بازی سپاهان و پرسپولیس را برگزار کنیم به همین دلیل به بعد از لیگ منتقل کردیم.
مرجع : ایسنا
برچسب ها: داربی