به روز شده در ۱۳۹۸/۰۱/۰۶ - ۱۶:۳۲
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۲/۱۵ ساعت ۱۱:۲۹
کد مطلب : ۱۷۳۷۶۴

مادورو ميليون‌ها مخالف را اقلیت دیوانه ناميد!

گروه بين‌الملل: نیکلاس مادورو، ميليون‌ها شهروند مخالف دولت خود را «اقلیت دیوانه» خواند!! و گفت که آن‌ها را شکست خواهد داد و همزمان، خوان گوایدو، رییس‌ مجلس این کشور روز دوشنبه از کلمبیا به ونزوئلا بازگشت.
مادورو ميليون‌ها مخالف را اقلیت دیوانه ناميد!
گوایدو، و رهبر مخالفان در ونزوئلا روز سه‌شنبه اعلام کرد که او در گفت‌وگو با اتحادیه‌ها بنا دارد تا اعتصابات کارگران دولتی علیه مادورو را با هدف از کار انداختن بخش دولتی ترتیب دهد. گوایدو هوادارانش رو به برگزاری تظاهرات بزرگ در روز شنبه ۹ مارس دعوت کرد. مادورو هم از شهروندان این کشور خواست در همین روز علیه و به مناسبت چهارمین سالگرد اعمال نخستین تحریم‌های آمریکا علیه ونزوئلا در خیابان‌ها تجمع کنند.
پس از آنکه خوان گوایدو، رهبر مخالفان دولت ونزوئلا خود را رئیس جمهوری موقت نامید، ایالات متحده و پس از آن اکثریت قریب به اتفاق کشورهای قاره آمریکا و اروپا وی را به رسمیت شناختند. ایران، روسیه، ترکیه و چین مهم‌ترین حامیان بین‌المللی نیکلاس مادورو هستند. ونزوئلا چند سالی است که با مشکلات اقتصادی و سیاسی درگیر است. اقتصاد ورشکسته، گرسنگی و آشوب بخشی از این کشور را در بر گرفته است. تورم نجومی و وضعیت اقتصادی در این کشور بسیاری را مجبور به مهاجرت کرده است.
برچسب ها: بحران ونزوئلا