به روز شده در ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ - ۲۳:۰۳
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۲/۲۰ ساعت ۱۹:۲۳
کد مطلب : ۱۷۴۱۷۵

نسرین ستوده؛ ۷ سال زندان یا ۳۸ سال؟

گروه سیاسی: محمد مقیسه، قاضی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب امروز دوشنبه در جمع خبرنگاران اعلام کرده که نسرین ستوده (وكیل زندانی) به ۷ سال زندان محکوم شده است.
نسرین ستوده؛ ۷ سال زندان یا ۳۸ سال؟
به گفته وی خانم ستوده «به اتهام اجتماع علیه امنیت ملی» به ۵ سال حبس و «اهانت به رهبری» به دو سال زندان محکوم شده است. این وکیل دادگستری روز ۲۳ خرداد امسال بازداشت شده بود. سخنان مقیسه درباره حکم جدید خانم ستوده در حالی مطرح شده است که رضا خندان، همسر وی در صفحه فیسبوک خود درباره ابلاغ حکم زندان او نوشت: «حکم نسرین در آخرین پرونده‌اش، در زندان به او ابلاغ شد. ۳۸ سال زندان با ۱۴۸ ضربه شلاق حاصل ۲ پرونده‌ باز اوست. ۵ سال زندان بابت پرونده‌ اول و ۳۳ سال زندان با ۱۴۸ ضربه شلاق، بابت پرونده‌ دوم.» خبر ابلاغ حکم ۷ سال زندان از سوی مقیسه در حاشیه مراسم تودیع و معارفه رئیس قوه قضاییه در جمع خبرنگاران مطرح شد. وی در پاسخ به این پرسش که آیا حکم او غیابی صادر شده است گفت: «خیر، حکم غیابی نیست زیرا گر چه متهم در دادگاه حضور نداشت اما خانم ستوده وکیل داشته و بنابراین حکم غیابی نبوده است.»
اتهام جاسوسی در پرونده ستوده
پیمان درفشان، وکیل نسرین ستوده ‍پیش از این به ایرنا گفته بود: «در کیفرخواست صادره از سوی دادسرا برای ستوده، اتهامات او تبلیغ علیه نظام و اهانت به رهبری عنوان شده اما شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به اتهام جاسوسی برای موکلم حکم صادر کرده است.» مطابق اعلام وکیل نسرین ستوده، وی در زندان به شعبه هفتم بازپرسی دادسرای اوین احضار و پس از تفهیم اتهام در رابطه با وکالت متهمان کارزار مبارزه با حجاب اجباری موسوم به «دختران خیابان انقلاب»، قرار وثیقه ۶۵۰ میلیون تومانی برای او صادر شده است.
برچسب ها: نسرین ستوده