به روز شده در ۱۳۹۸/۰۷/۲۷ - ۱۹:۰۹
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۲/۲۳ ساعت ۱۹:۴۴
کد مطلب : ۱۷۴۳۶۰
حضور در جام جهانی از دست رفت

حذف تیم ملي ساحلی ایران با شكست از ژاپن

گروه ورزشي: تیم ملی فوتبال ساحلی ایران با شکست 3 بر 2 مقابل ژاپن از گردونه مسابقات قهرمانی آسیا کنار رفت و حضور در جام جهانی پاراگوئه را نیز از دست داد.
حذف تیم ملي ساحلی ایران با شكست از ژاپن
از مرحله یک چهارم نهایی رقابت های فوتبال ساحلی قهرمانی آسیا که حکم انتخابی جام جهانی را دارد، ملی پوشان ایران به مصاف ژاپن رفتند و در نهایت متحمل شکست 3 بر 2 شدند. این دیدار در وقت قانونی با تساوی 2 بر2 به اتمام رسید. بازیکنان ژاپن در وقت اضافه صاحب ضربه پنالتی شده و به گل رسیدند تا با کسب این پیروزی بزرگ به نیمه نهایی راه یابند. با این اوصاف تیم کشورمان با هدایت «مارکو اوکتاویو» علاوه بر وداع از نهمین دوره مسابقات قهرمانی آسیا، نتوانست جواز حضور در جام جهانی نیز را کسب کند.
 
تیم کشورمان که در مسیر جوانگرایی قرار دارد در این دوره از مسابقات عملکرد خوبی نداشت و در مرحله گروهی برابر عراق به پیروزی رسید و سپس نتیجه را به عمان واگذار کرد تا به سختی راهی یک چهارم نهایی شود. تیم ساحلی ایران در حالی با این ناکامی مواجه شد که رده دوم برترین تیم های ساحلی جهان را دراختیار دارد. نهمین دوره رقابت های قهرمانی فوتبال ساحلی آسیا از 16 تا 26 اسفند به میزبانی شهر بانکوک پایتخت تایلند پیگیری می شود.

رقابت های فوتبال ساحلی در سه زمان 12 دقیقه برگزار می شود که در صورت پیروزی هر کدام از تیم ها 3 امتیاز برای تیم برنده منظور می شود. در غیر این صورت در وقت های اضافه پیروز میدان 2 امتیاز و در ضربات پنالتی، یک امتیاز به تیم برتر تعلق می گیرد. در هشت دوره گذشته این مسابقات تیم فوتبال ساحلی ژاپن با 2 قهرمانی، 5 نایب قهرمانی و یک مقام سومی پر افتخارترین تیم در آسیا است و پس از سامورائی ها، تیم فوتبال ساحلی ایران با 2 قهرمانی، 5 مقام سومی و یک مقام چهارمی در جایگاه دوم قرار دارد. البته تیم فوتبال ساحلی ایران چندی پیش در رقابت های بین قاره ای جهان در سال 2019 به مقام قهرمانی رسیده بود.