به روز شده در ۱۳۹۸/۰۳/۲۸ - ۰۷:۴۷
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۱/۰۷ ساعت ۰۱:۳۴
کد مطلب : ۱۷۴۸۸۳

تیم ملی فوتبال امید ایران به مرحله بعد صعود کرد

گروه ورزشی: تیم ملی امید ایران به رقابت‌های فوتبال قهرمانی زیر ۲۳ سال قهرمانی آسیا راه یافت.
تیم ملی فوتبال امید ایران به مرحله بعد صعود کرد
تیم ملی فوتبال امید کشورمان عصر امروز (سه‌شنبه) در سومین و آخرین دیدار خود در گروه C مسابقات فوتبال زیر 23 سال مقدماتی قهرمانی آسیا و انتخابی المپیک 2020 توکیو، مقابل عراق به تساوی بدون گل رسید تا عراق به عنوان تیم اول گروه، راهی رقابت‌های زیر 23 سال قهرمانی آسیا شود. با توجه به نتایج رقم خورده در دیدارهای 10 گروه دیگر مرحله مقدماتی، ایران به عنوان یکی از تیم‌های برتر دور گروهی که به مقام دوم گروه خود رسیده‌اند، به مسابقات زیر 23 سال قهرمانی آسیا صعود کرد. تاکنون صعود تیم‌های ایران، استرالیا، تاجیکستان و سوریه به عنوان تیم دوم به این رقابت‌ها قطعی شده است. مسابقات زیر 23 سال قهرمانی آسیا در تایلند برگزار خواهد شد و مرحله انتخابی المپیک 2020 به شمار می‌رود.


 
جشن صعود ناگهانی امیدهای ایران در هتل
ساعاتی پس از اینکه بازیکنان تیم امید ایران مغموم و ناراحت چمن ورزشگاه آزادی را ترک کردند در اردو خبر قطعی شدن صعود را شنیدند و به جشن و پایکوبی پرداختند. به گزارش "ورزش سه"، تیم امید ایران پس از پیروزی مقابل یمن و ترکمنستان در شرایطی مقابل عراق قرار گرفت که تنها در صورت پیروزی به عنوان تیم نخست به مرحله بعد صعود می‌کرد. شاگردان زلاتکو کرانچار در پایان این مسابقه به تساوی صفر- صفر رضایت دادند و با این نتیجه در جایگاه دوم قرار گرفتند تا عراق صدرنشین شده و با خیال راحت راهی مرحله نهایی مقدماتی المپیک شود.
 
پس از سوت پایان مسابقه، بازیکنان تیم ایران که تصور می‌کردند جواز صعود را به دست نیاوردند مغموم و ناراحت روی چمن خیس ورزشگاه آزادی دراز کشیدند و چند دقیقه بعد با چشمانی اشکبار و چهره‌هایی ناراحت زمین را ترک کردند. اما چیزی که روی جدول مسابقات نقش بسته بود، حکم به صعود ایران می‌داد.
 

 

 
 
جدول تیم‌های دوم به خاطر تفاضل گل یکسان چند تیم و همچنین حذف نتایج تیم‌های چهارم دچار دگرگونی های خاصی شده بود ما در نهایت با توجه به اینکه ایران کارت زرد کمتری نسبت به سوریه گرفته بود و همچنین تفاضل گل بهتری سبت به عمان و مالزی داشت موفق شد به مرحله بعدی صعود کند.
 
البته خبر صعود دیرتر به اردوی ایران رسید. اما همان خبر کوتاه کافی بود تا شادی عجیبی را به جمع شاگردان کرانچار تزریق کند. جوانان پرامید تیم المپیک ایران در میان حمید استیلی و رضا شاهرودی سر از پا نمی‌شناختند و جشن صعود را بر پا کرده بودند. البته همانطور که حمید استیلی گفت تیم ایران غم  کشته‌شدگان سیل چندروز اخیر کشور را نیز بر دوش داشت و تلاش کرد تا با صعود به مرحله بعد، از غم خانواده سیل زدگان بکاهد.
 

 

 
حالا ایران جزو تیم های صعودکننده است و همه امیدوار هستند که پس از چندین و چند سال، فوتبال ایران روی المپیک را ببیند؛ اما طبیعتاً در مراحل بعدی کار سخت تر از این خواهد بود و شاگردان کرانچار نباید به اتفاقات دل ببندند و باید با قدرت بیشتری مقابل رقبا به میدان بروند.