به روز شده در ۱۳۹۹/۰۳/۰۸ - ۲۳:۳۶
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۲/۰۲ ساعت ۱۰:۵۲
کد مطلب : ۱۷۶۲۹۳

۱۷گلوله برای کشتن یک زندانی

گروه حوادث: هم سلولی قدیمی تنها مظنون پرونده قتل مرد سابقه‌داری است که چند روز پس از آزادی از زندان با شلیک 17 تیر از سوی سرنشینان یک خودرو به قتل رسید.
۱۷گلوله برای کشتن یک زندانی
ساعت 23:30 چهارشنبه 28 فروردین قتل مرد جوانی از سوی مأموران کلانتری 144 جوادیه تهرانپارس به بازپرس کشیک قتل پایتخت اعلام شد. به دنبال اعلام این خبر، بازپرس جنایی و تیم بررسی صحنه جرم راهی محل حادثه حوالی خیابان بنی هاشم، بزرگراه زین‌الدین شدند. جنایت در مقابل دستگاه عابربانکی رخ داده بود و مرد جوان بر اثر تیراندازی به قتل رسیده بود.در بررسی‌های میدانی مشخص شد 17 تیر شلیک شده است که 7 تیر به مرد جوان برخورد کرده و جنایت را رقم زده است.

شاهدی برای جنایت
مرد جوانی که تیراندازی مرگبار را به پلیس خبر داده بود در تحقیقات گفت: نیما- مقتول- ساعاتی قبل از حادثه به قهوه خانه برادرم آمد تا از او مشروبات الکلی خریداری کند. برادرم هم به او مشروب داد و از آنجایی که پول نقد همراه نداشت خواست هزینه را با کارت پرداخت کند. اما دستگاه کارت خوان مغازه برادرم خراب بود و برادرم از من خواست تا همراه نیما به بانک بیایم و پول را از دستگاه عابر بانک بگیرد. من هم سوار خودروی پژو 405 نیما شده و با دیدن اولین دستگاه عابربانک توقف کردیم. نیما برای گرفتن پول به مقابل دستگاه عابر بانک رفت که ناگهان خودروی تیبای سفید رنگی از مقابل ما رد شد.او ادامه داد: خودروی تیبا سه سرنشین داشت که ناگهان شیشه خودرو سمت شاگرد پایین داده شد و یکی از سرنشینان خودرو با اسلحه کلاشنیکف نیما را به رگبار بست و بعد از آن هم خودروی تیبا با سرعتی سرسام آور محل را ترک کرد. از دیدن این صحنه به حدی شوکه شده بودم که حتی نتوانستم شماره پلاک خودروی تیبا را ببینم.

انتقامگیری هم سلولی
به دنبال اظهارات مرد جوان تحقیقات ادامه یافت و مشخص شد که نیما چند روز قبل از زندان آزاد شده است. با مشخص شدن هویت مقتول کارآگاهان به سراغ خانواده او رفتند.برادر نیما در تحقیقات گفت: برادرم چند ماه قبل به اتهام حمل مواد مخدر بازداشت شد. فقط این را می‌دانم که با هم سلولی‌اش به نام بهرام مشکل پیدا کرده بود. این مشکل به حدی زیاد شده بود که بهرام پیغام داده بود که برادرم را به قتل می‌رساند. او ادامه داد: کینه بهرام به تهدیدهایش ختم نشد، او از زندان به برادرهایش پیغام داده بود که ما را به قتل برساند. آنها هم یک شب سر راه برادرهایم را گرفته و با آنها درگیر شده بودند.در این درگیری دو برادرم از ناحیه پا بشدت آسیب دیدند. از آنجایی که بهرام برادرم را تهدید به مرگ کرده بود، احتمال می‌دهم که او عامل قتل برادرم باشد و این جنایت برای انتقامگیری او صورت گرفته باشد. در ادامه بررسی‌ها، بازپرس جنایی دستور بازبینی دوربین‌های اطراف محل حادثه و شناسایی تیبا سواران را صادر کرد.
مرجع : ایران
برچسب ها: قتل