به روز شده در ۱۳۹۸/۰۵/۲۷ - ۱۸:۳۴
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۲/۰۵ ساعت ۱۷:۴۹
کد مطلب : ۱۷۶۵۴۳

وضعیت جسمانی عمر البشیر وخیم است

وضعیت جسمانی عمر البشیر وخیم است
گروه بین‌الملل: یک روزنامه سودانی نوشت: حال رئیس جمهوری مخلوع این کشور وخیم است و وضعیت جسمانی وی بیانگر این است که ادامه حضورش در زندان مشکل خواهد بود.
همچنان وضعیت جسمانی عمر البشیر، رئیس جمهور مخلوع سودان پس از برکناری‌اش از سوی شورای نظامی در صدر اخبار روزنامه های سودانی است. روزنامه سودانی "آخر لحظه" به نقل از برخی منابع که نامشان ذکر نشده است، نوشت: وضعیت جسمانی البشیر وخیم است و وی از بیماری‌های مختلفی رنج می‌برد که مستلزم حضورش در خارج از زندان است. البشیر هم اکنون در بازداشتگاه کوبر در خارطوم به سر می‌برد. وی پس از چندین ماه تظاهرات از قدرت عزل و سپس بازداشت شد.

روزنامه مذکور نوشت، یک تیم پزشکی متشکل از ۵ متخصص داخلی، گوش و حلق و بینی، مغز و اعصاب و قلب و استخوان پیگیر وضعیت جسمانی البشیر هستند. این منبع گفت: وضعیت سلامتی البشیر اجازه ماندن وی در زندان در این مرحله را نمی‌دهد. روزنامه "الانتباهه" نیز روز چهارشنبه به نقل از منابع آگاه نوشت، وضعیت جسمانی رئیس جمهور مخلوع بهبود یافته و وی به طور منظم و طبیعی به غذا خوردن ادامه می‌دهد. پیشتر نیز منابع آگاه اعلام کرده بودند که البشیر سکته خفیف کرده و از خوردن غذا و داروهایش امتناع می‌ورزد و به اجبار وی را با سرنگ تغذیه می‌کنند.
برچسب ها: عمرالبشیر