به روز شده در ۱۳۹۸/۰۳/۰۱ - ۱۰:۳۹
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۲/۲۱ ساعت ۱۵:۰۲
کد مطلب : ۱۷۷۵۳۲

ترامپ و اون با مشاوران خود اختلاف‌نظر دارند

گروه بین الملل: رئیس‌جمهوری آمریکا و رهبر کره‌شمالی که پیش از بالا گرفتن اخیر تنش‌ها درباره خلع سلاح هسته‌ای در شبه جزیره کره مذاکره می‌کردند، با مشاوران خودشان به جدال پرداختند.
ترامپ و اون با مشاوران خود اختلاف‌نظر دارند
براساس گزارش واشنگتن پست، مقام‌های فدرال پنج‌شنبه از توقیف اولین محموله کشتی کره‌شمالی که نقض تحریم‌های آمریکاست، خبر دادند. این تحولات پس از پرتاب آزمایشی دو موشک بالستیک کره‌شمالی، اولین پرتاب پیونگ‌یانگ در ۵۰۰ روز گذشته، رخ داد.تجدید تنش‌ها که به دنبال وقفه‌ای یک ماهه و ادامه مذاکرات رخ داد، محدودیت‌های آنچه ترامپ روابط گل و بلبل با کیم جونگ اون،‌ رهبر کره‌شمالی نشان داده است پر رنگ می‌کند.  جان بولتون، مشاور امنیت ملی آمریکا به پی‌بی‌اس نیوزآور گفت: "او تصاویری برایش می‌فرستد. او نامه‌هایی برایش می‌فرستد. رئیس‌جمهوری آمریکا برای داشتن روابطی خوب با کیم جونگ اون بسیار مشتاق است." دونالد ترامپ هم ماه مارس پس از خروج از گفت‌وگوهای هسته‌ای با کیم در ویتنام در پیامی نوشت: "ما گفت‌وگوهای خوبی با کیم جونگ اون داشتیم. می‌دانیم آنها چه می‌خواهند و آنها می‌دانند که ما به چه چیزی باید برسیم. روابط خوب است، بگذارید ببینیم چه می‌شود!"

چندین منبع مطلع به واشنگتن پست گفتند، در عین حال ظاهرا این مذاکرات با مناقشه داخلی دو طرف گفت‌وگوها از ادامه کار بازمانده است.به گزارش واشنگتن پست، رهبر کره‌شمالی ماه آوریل کیم یونگ چول، مذاکره‌کننده هسته‌ای اصلی خودش را برکنار کرد و در واقع فردی با رویکردهای سختگیرانه را از مذاکرات با آمریکا کنار گذاشت.ترامپ هم اخیرا پس از گفت‌وگوی تلفنی با رئیس‌جمهوری کره‌جنوبی با برخی از مشاورانش به مشکل برخورد. او از ارائه کمک‌ها برای کره‌شمالی با هدف حل کمبود مواد غذایی این کشور حمایت کرده است و این در حالیست که برخی نگرانند از فشار داخلی بر کیم جونگ اون برای مذاکره کاسته شود.رئیس‌جمهوری آمریکا همچنین ماه مارس پس از آنکه تحریم‌های آتی علیه پیونگ‌یانگ را لغو کرد و متوجه شد تحریم‌ها بدون تایید او اعمال شده‌اند، به شدت خشمگین شد. اسکات اسنایدر، کارشناس مسائل کره در شورای روابط خارجی به واشنگتن پست گفت: مساله اینجاست که در دو سیستم شاهد هستیم که بروکراسی‌ها همواره مطابق با سیگنال رهبران آن پیش نمی‌رود.
مرجع : ایسنا
برچسب ها: آمریکا کره شمالی