به روز شده در ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۱۹:۰۸
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۲/۲۲ ساعت ۰۹:۲۷
کد مطلب : ۱۷۷۵۵۵

کفاشیان: شاید اگر فوتبالی‌ها بخواهند برگردم

گروه ورزشی: علی کفاشیان باز هم خبرساز شده است. او جمعه ظهر در برنامه «ورزش و مردم» شرکت و اظهاراتی را مطرح کرد که باعث شد دوباره نامش در فضای مجازی داغ شده و بعد از مدت‌ها بر سر زبان‌ها بیفتد.
کفاشیان: شاید اگر فوتبالی‌ها بخواهند برگردم
هرچند برخی معتقدند دوره کفاشیان به سر آمده است، اما او این‌طور فکر نمی‌کند و به نظر می‌رسد به‌واسطه تلاش‌های گذشته‌اش برای فوتبال و البته فضایی که این روزها علیه فدراسیون فوتبال وقت در غیاب او وجود دارد، تصمیم گرفته دوباره برگشته و به هر نحوی که می‌تواند دوباره به فوتبال کشور کمک کند.کفاشیان جمعه نشان داد هنوز هم ناگفتنی‌ها زیاد است و می‌توان به اندازه یک کتاب درباره 8 سالی که در فدراسیون فوتبال بوده، با او به صحبت پرداخت.رئیس سابق فدراسیون فوتبال بخشی از این ناگفتنی‌ها را مطرح کرد، اما همان صحبت‌ها نیز مسائل دیگری را پیش آورد. اولین سوالی که ذهن‌مان را قلقلک داد این بود که بعد از این همه مکافاتی که علی کفاشیان بر سر آوردن کی‌روش متحمل شد، آیا از آوردن وی پشیمان شد یا خیر.

او در این خصوص به «فرهیختگان» گفت: «خیر اصلا؛ قبلا هم گفته بودم که پشیمان نیستم و خیلی هم رضایت دارم. ما توسط کی‌روش به اهداف‌مان که رسیدیم، هیچ؛ حتی از قبال او به درآمدزایی هم رسیدیم. شاید مبلغ قرارداد او زیاد بود اما به دفعات گفته‌ام از مسابقات مختلف مثل جام‌جهانی و جام ملت‌های آسیا با حضور تیم ملی ایران، به‌مراتب درآمدزایی‌هایی که داشتیم، بیشتر از گذشته بود و معتقدم کی‌روش توانست پول خود را از حضور تیم ملی در این جام‌ها دربیاورد.به‌نظرم اگر فدراسیون فوتبال از هر لحاظ مستقل شود، دیگر هیچ نیازی به کمک‌های مالی ندارد. همین 2دوره‌ای که کی‌روش آمد و تیم ملی به جام‌جهانی رفت، درآمد فدراسیون فراهم شد. درآمد ما از صعود به جام‌جهانی حتی به تیم‌های دیگر هم رسید. در هر صورت هر فردی هم اخلاق خوب دارد و هم بد و این‌طور نیست که خوب یا بد مطلق باشید! کی‌روش هم نقاط مثبت و منفی داشت و این ما بودیم که با مدیریت‌مان او را کنترل می‌کردیم. مثلا اگر پولی در بساط نبود، با شوخی و خنده زمان می‌خریدیم و او هم می‌پذیرفت که یکی دو ماه بعد حقوقش را بگیرد.»

گفتنی‌ها درباره کی‌روش زیاد است و کفاشیان اعتقاد دارد که حرف‌هایش درباره این مربی را به‌مراتب پیش از این بیان کرده و از حالا باید به آینده فوتبال ایران فکر کرد. از او می‌پرسم بعد از کی‌روش هنوز سرمربی بعدی تیم ملی مشخص نشده و زمان زیادی سپری شده و جالب اینکه هر روز یک نام از سبد رسانه‌های خارجی و حتی داخلی برای تیم ملی بیرون می‌آید: «این موضوع زمان‌بر است و باید بهترین کیس را برای تیم ملی انتخاب کرد. در هر صورت کشور یک‌سری مشکلات ازجمله مشکلات اقتصادی دارد که باید آنها را هم لحاظ کرد و نباید بدون فکر به تصمیم‌گیری پرداخت. البته نام بسیاری از گزینه‌هایی را که مطرح شده‌اند، من نشنیده‌ام اما درنهایت امیدوارم بهترین تصمیم برای تیم ملی فوتبال ایران گرفته شود.»

از گوشه و کنار شنیده می‌شود کفاشیان قرار است به فوتبال برگردد! در این خصوص چندی پیش خبری با این محتوا منتشر شده بود: «علی کفاشیان که در انتخابات اردیبهشت ۹۵ ریاست فدراسیون فوتبال را از دست داد، گویا دوباره بنای ریاست دارد و برای این هدف به دنبال چینش نیروهای خود در استان‌های مختلف است.» در این راستا رئیس سابق فدراسیون فوتبال روز پنجشنبه با سفر به مشهد، برای حسن کامرانی‌فر، کاندیدای انتخابات هیات فوتبال خراسان رضوی رایزنی و با برخی اعضای مجمع صحبت کرد تا بتواند فرد نزدیک به خود را به ریاست هیات فوتبال خراسان رضوی برساند.کامرانی‌فر، کمک‌داور بین‌المللی فوتبال کشورمان قصد دارد در انتخابات هیات فوتبال خراسان رضوی که ۱۹ اردیبهشت‌ماه برگزار می‌شود، شرکت کند.» از کفاشیان درباره این موضوع سوال کردیم که وی در پاسخ گفت: «شاید! حالا ببینیم در آینده چه پیش خواهد آمد. شاید اگر فوتبالی‌ها بخواهند، دوباره برگردم. البته مسائلی که فعلا مطرح می‌شود شایعه و در حد گمانه‌زنی‌ است.»

در این خصوص البته پای موانع قانونی ازجمله بحث بازنشستگی کفاشیان هم مطرح است اما آخرین خبر از فدراسیون فوتبال حاکی است با توجه به اینکه کمیته فوتسال یک کمیته مستقل و غیردولتی به شمار می‌رود، این احتمال وجود دارد که کفاشیان دوباره به‌عنوان ریاست این کمیته به‌زودی مشغول به کار شود. حتی شنیده می‌شود رئیس سابق این کمیته بعد از مشکلاتی که برای فوتسال کشور به وجود آمده، برای رسیدن دوباره به این سمت ابراز تمایل کرده است.کفاشیان همچنین در برنامه «ورزش و مردم» درمورد دوران حضور کارلوس کی‌روش نکات جالبی به زبان آورد. طبق گفته این فرد هنگامی که محمود گودرزی به‌عنوان وزیر ورزش فعالیت داشته است، او رای به برکناری سرمربی پرتغالی تیم ملی داده و بعد از آن توسط نهاد بالاتری ازجمله ریاست‌جمهوری این تصمیم وتو شده است.بعد از این اظهارات، مازیار ناظمی، رئیس روابط‌عمومی وزارت ورزش که فعالیت ویژه‌ای در فضای مجازی به‌خصوص توئیتر دارد، جواب نسبتا تند و جالب‌توجهی نسبت به سخنان کفاشیان مطرح کرد. او حرف‌های این فرد را مانند کلاژه (یک اثر‌ هنری که از هر موضوعی یک نمونه در آن آمده است) دانسته که نباید زیاد آنها را جدی گرفت.

ناظمی در ادامه به ‌شدت سخنان خود افزوده و این‌گونه ادامه می‌دهد: «زمانی که من به‌عنوان تهیه‌کننده در صداوسیما فعالیت می‌کردم به کسانی مانند علی کفاشیان می‌گفتند برنامه گرم‌کن.» از کفاشیان در این‌باره یعنی اظهارات ناظمی سوال می‌کنیم. رئیس سابق فدراسیون فوتبال درخصوص اینکه آیا خیال پاسخگویی به ناظمی را ندارد، گفت: «مهم‌ترین موضوع، فوتبال کشورمان است. این صحبت‌ها مهم نیست. دو، سه دوره که به جام‌جهانی رفتیم، مردم چقدر خوشحال بودند. همه باید از فوتبال حمایت کنند و باعث خوشحالی مردم شوند.»

قریب: گذشته را رها کنید!
کفاشیان درباره دکتر قریب، مدیرعامل اسبق استقلال نیز صحبت کرده بود و از وی به‌عنوان گزینه وزارت ورزش برای انتخابات اخیر فدراسیون فوتبال نام برده بود. در همین خصوص با قریب تماس گرفتیم و با وی به صحبت پرداختیم. قریب طبق عادت این سالیان اخیر یک‌بار دیگر خیلی مودبانه از مصاحبه کردن امتناع کرده و این‌طور گفت: «از جزئیات ماجرایی که کفاشیان تعریف کرده خیلی گذشته و چیز زیادی یادم نیست. در هر صورت گذشته را رها کنید و به آینده فکر کنید. سلام برسانید، خداحافظ!»
مرجع : فرهیختگان
برچسب ها: کفاشیان