به روز شده در ۱۳۹۹/۰۴/۲۳ - ۲۲:۲۵
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۲/۲۲ ساعت ۱۳:۰۶
کد مطلب : ۱۷۷۶۰۱

ترامپ رقیب خود را به شخصیت کارتونی تشبیه کرد

گروه بین‌الملل: رئیس جمهور آمریکا این بار «پیت بودجج» شهردار دموکرات ساوت بند در ایندیانا را که برای انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا هم نامزد شده است مسخره كرد.
پیت بودجج
پیت بودجج
دونالد ترامپ در مصاحبه با پولیتیکو «پیت بودجج» را «آلفرد‌ ای نیومن» یکی از شخصیت‌های کارتونی مجله «مَد مگزین» نامید و گفت: آلفرد‌ ای نیومن نمی‌تواند رئیس جمهور آمریکا شود. در واقع آلفرد‌ ای نیومن در چند دهه گذشته شخصیت کارتونی جلد مجله «مد مگزین» بوده که به دلیل مو‌های قرمز رنگ، گوش‌های بزرگ و فاصله زیاد میان دندان‌هایش در میان مردم آمریکا شناخته شده است.

پیت بودجج به این توهین دونالد ترامپ واکنش نشان داد و به صورت غیرمستقیم رئیس جمهور آمریکا را «پیر» خطاب کرد. وی گفت: راستش را بخواهید باید حرفی که دونالد ترامپ زد را در گوگل جستجو کنم. من فکر می‌کنم که این موضوع مربوط به نسل خودش است. من منظور او را متوجه نشدم. به نظر من خنده دار است؛ اما او رئیس جمهور آمریکاست و من تعجب می‌کنم که او وقت بیشتری صرف نمی‌کند تا توافق با چین را نجات دهد.

گفتگو‌ها میان واشنگتن و پکن روز جمعه بدون دستیابی به یک توافق پایان یافت و این مسئله باعث افزایش نگرانی‌ها درباره آغاز جنگ تجاری میان دو کشور شد. رئیس جمهور آمریکا در هفته گذشته هم در یکی از گردهمایی‌های انتخاباتی اش در فلوریدا نام فامیلی «پیت بودجج» را به سخره گرفت. ترامپ در این خصوص گفت: او به خوبی می‌تواند نماینده ما در مقابل رئیس جمهور چین باشد. این واقعا فوق العاده است. من می‌خواهم در آن اتاق باشم و این را تماشا کنم.

پیت بودجج پیش از این هم در واکنش به توهین‌های لفظی دونالد ترامپ گفت: من نگران حرف‌ها و بازی‌های او (ترامپ) نیستم. اما این نخستین بار نیست که دونالد ترامپ برای اشاره به رقبای انتخاباتی خود از الفاظ و لقب‌های خاص استفاده می‌کند. ترامپ چند روز پیش هم برنی سندرز را «برنی دیوانه» و جو بایدن را «جوی خواب آلود» نامیده بود. پیت بودجج، مأمور سابق نیروی دریایی آمریکا و شهردار ساوت بند در ایندیاناست. وی نخستین شخص همجنسگرایی است که برای کسب سمت ریاست جمهوری آمریکا ابراز تمایل کرده است.
برچسب ها: دونالد ترامپ