به روز شده در ۱۳۹۹/۰۳/۱۳ - ۲۱:۱۱
 
۱
تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۲/۲۴ ساعت ۱۳:۳۸
کد مطلب : ۱۷۷۷۸۱
نماینده دادستان: رضوی ۱۰۷ میلیارد تومان پول بانك‌ را صرف عیش و نوش کرد!

متهم: داماد شریعتمداری‌ام ولی داماد نتانیاهو نیستم!

سیدمحمدهادی رضوی: ظاهرا خیلی دوست دارند بگویند محمدهادی رضوی داماد شریعتمداری (وزیر دولت روحانی) است ولی من که داماد نتانیاهو نیستم. من از دادگاه می‌خواهم فارغ از داماد فلانی پرونده من بررسی شود.
متهم: داماد شریعتمداری‌ام ولی داماد نتانیاهو نیستم!
گروه اقتصادی: اولین جلسه محاکمه متهم محمد هادی رضوی و ٣٠ نفر دیگر از متهمان بانک سرمایه صبح امروز با حضور متهمان، وکلای مدافع، مستشاران، نماینده دادستان تهران و اصحاب رسانه به ریاست قاضی اسدالله مسعودی مقام در شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به مفاسد و جرائم اقتصادی به صورت علنی برگزار شد.

به گزارش ایلنا، در ابتدای جلسه قاضی مسعودی مقام گفت: امروز آغاز جلسه دادرسی به پرونده اتهامی موضوع فساد در بانک سرمایه با ۲۱ ارکان اعتباری و ۸ تن از مدیران و سید محمد هادی رضوی بوده که در آن سه کیفرخواست مطرح است. وی افزود: بانک سرمایه مشارکت در اخلال در نظام اقتصادی کشور را دارد که کیفرخواست‌های ارسالی را به نوبت رسیدگی می‌کنیم. در ابتدا به اتهام سید محمد هادی رضوی رسیدگی و بعد به اتهام ۸ نفر از مدیران رسیدگی خواهد شد. قاضی مسعودی مقام در ادامه ضمن قرائت و تفهیم مواد ۱۹۳ و ۱۹۴ قانون آئین دادرسی کیفری اظهار کرد: در رابطه با پرونده اتهامی بانک سرمایه در رابطه با ۳ تن از مدیران بخشایش، توسلی و کاظمی رأی صادر شده و رأی هدایتی نیز صادر شده و در چند روز آینده اعلام می‌شود و سعی می‌شود تا صدور آراء در فرجه قانونی انجام شود. وی در ادامه از متهمان خواست تا از مسائل حاشیه‌ای پرهیز کنند و گفت: بیان سوابق و خوش‌نامی‌ها در رسیدگی‌ ما بی‌تأثیر است و سعی شود دفاعیات حقوقی باشد.

رضوی اقدام به خرید گوشت و مرغ از شرکت پشتیبانی دام استان تهران کرده است
در ادامه قاضی مسعودی مقام ضمن درخواست از قهرمانی، نماینده دادستان تهران برای قرائت کیفرخواست محمدهادی رضوی و احسان دلاریز ، گفت: این دو متهم اتهامات دیگری نیز دارند که در صلاحیت این دادگاه نیست. نماینده دادستان برای قرائت کیفرخواست در جایگاه قرار گرفت و گفت: کیفرخواست پرونده ناظر بر اتهامات منتسب بر سید محمد هادی رضوی و احسان دلاویز مرتبط با فساد بانک سرمایه قرائت می‌شود. بانک سرمایه به عنوان ششمین بانک خصوصی ایران در تاریخ ١٨ دیماه ١٣٨٦ با مجوز بانک مرکزی فعالیت خود را آغاز کرد. وی افزود: صندوق ذخیره فرهنگیان و گروه ریخته‌گران دو سرمایه گذار عمده این بانک هستند که دو گروه مزبور خسارات جبران ناپذیری را به بانک و سپرده گذاران تحمیل نموده‌اند و در برخی موارد مدیرانی از سوی دو گروه مزبور انتخاب شدند که توسط بانک مرکزی رد صلاحیت شده‌اند که سبب ارائه تسهیلات به افراد خاص گردیده است. نماینده دادستان ادامه داد: یکی از دریافت کنندگان تسهیلات از بانک سرمایه آقای سید محمد هادی رضوی است که موفق شده از طریق شرکت‌های آینده‌سازان و ره‌پویان کوثر ٦٠ و ٢٠ میلیارد تومان به نام شرکت‌های فوق و بدون تودیع وثیقه تسهیلات دریافت کنند و از طریق شرکت شایگان تجارت آتیه با ٣ فقره ضمانت‌نامه ٢٧میلیارد و ٥٠٠ میلیون تومان بدون اعتبارسنجی و تودیع وثیقه دریافت کند و اقدام به خرید گوشت و مرغ از شرکت پشتیبانی دام استان تهران کرده و سپس در بازار به فروش رسانده و بانک مذکور را با چالش جدی مواجه کرده است.

رضوی برای خوش خدمتی به پارسائیان ٣٠٠ میلیون تومان پاداش پرداخت کرده است
قهرمانی گفت: همچنین سید محمد هادی رضوی اقدام به خرید چندین ملک در نقاط مرغوب تهران کرده است که ملک موسوم به "صبا" را در خیابان اندرزگو به مبلغ ١٩ میلیارد تومان خریداری کرده است و در اسفندماه سال ٩٤ قصد داشته تا از طریق گران‌نمایی به مبلغ ١٢٠ میلیارد تومان بدهی خود را به بانک سرمایه تسویه کند و در این خصوص از شخصی به نام محسن پارسائیان کمک می‌خواهد و کارشناسان فوق پیرو تبانی به میزان بیش از چهار برابر ارزش واقعی ملک یعنی ١٢٥ میلیارد تومان ارزیابی می‌کنند در حالیکه چند ماه پیش از ارزیابی از قبال تسهیلات بانک سرمایه این ملک را خریداری کرده بود و برای خوش خدمتی هم به محسن پارسائیان ٣٠٠ میلیون تومان پاداش پرداخت کرده است.

رضوی چندین چک بابت طلب خود از بانک سرمایه دریافت کرده است
وی افزود: سید هادی رضوی ١٢٠ میلیارد تومان به بانک سرمایه بدهکار بوده و از طریق گران‌نمایی ملک مذکور به مبلغ ١٢٥ میلیارد تومان از بانک سرمایه ٥ میلیارد تومان هم طلبکار شده و چندین چک بابت طلب خود از بانک سرمایه دریافت و بابت طلب خود به شهرداری ارائه کرده است. قهرمانی با بیان اینکه متهم سید هادی رضوی از طریق شرکت آینده‌سازان ۳ فقره ضمانت‌نامه دریافت کرده است، گفت: دریافت این تسهیلات به شرح ذیل است: میزان ۶۰ میلیارد تومان برای شرکت آینده سازان فاطمی، ۲۷ میلیارد تومان برای شرکت ره‌پویان کوثر  و ۲۷ میلیارد تومان برای  شایگان تجارت آتیه دریافت کرده است. که  مجموعاً با توجه به مراتب فوق ۱۰۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان از بانک سرمایه تسهیلات و ضمانت‌نامه دریافت کرده است. نماینده دادستان افزود: در خصوص ملک صبا در خیابان اندرزگو که اقدام به تهاتر کرده است این ملک حسب ارجاع بازپرس ناحیه  تهران به مبلغ ۷۱ میلیارد تومان ارزیابی شده است و هیأت کارشناسی سازمان بازرسی و کمیته تحقیق و تفحص مجلس ملک را به ۲۶ میلیارد و ۳۰میلیارد تومان ارزیابی کرده‌اند.

متهم میلیاردها تومان صرف عیش و نوش، سفرهای خارجی، خودروهای لوکس و ملک کرده است
وی افزود: متهم سید هادی رضوی از مجرای پرداخت رشوه به مدیران بانک سرمایه بدون تودیع وثیقه در حدود ۱۰۷ میلیارد تومان را در سال ۹۱ تا ۹۴ از شبکه بانکی خارج و صرف عیش و نوش، سفرهای خارجی، خودروهای لوکس و ملک کرده است. قهرمانی در ادامه با اشاره به اتهامات رضوی گفت: سید محمد هادی رضوی متهم به مشارکت در اخلال عمده در نظام اقتصادی کشور از طریق تحصیل مال از طریق نامشروع به مبلغ ۱۰۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان آزاد با قرار وثیقه که اتهامات دیگری دارند که در دادگاه صالح رسیدگی خواهد شد. نماینده دادستان ادامه داد: متهم احسان دلاویز آزاد با تودیع وثیقه متهم به معاونت در اخلال عمده در نظام اقتصادی کشور از طریق معاونت تحصیل مال از طریق نامشروع به مبلغ ۱۰۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان و تحصیل مال از طریق نامشروع به مبلغ ۲ میلیارد تومان است.

مستندات قانونی انتساب اتهامات به نامبردگان محرز و مسلم است
نماینده دادستان در تشریح برخی ادله انتسابی به نکاتی همچون جوابیه بانک مرکزی ، جوابیه  اداره بررسی‌ها و سیاست بانک مرکزی مستندات ناظر بر پرداخت تسهیلات، گزارش مرکز عملیات پلیس آگاهی کشور، اظهارات سیدمحمدهادی رضوی در بازپرسی و رونوشت ضمانت نامه‌های فروش گوشت، اظهارات شریف کاظمی، مستندات تصویب و پرداخت تسهیلات، گزارش سازمان بازرسی کشور، رونوشت سند ملک اندرزگو و اظهارات احسان دلاویز در بازپرسی، استعلام اداره حقوقی قوه قضاییه در خصوص وصف کیفری و غیره اشاره کرد. وی افزود: نظر به مراتب فوق و مستندات قانونی انتساب اتهامات فوق به نامبردگان محرز و مسلم است و تعیین مجازات قانونی مورد استدعا است. همچنین جرایم ذکر شده در محدوده قضایی شهر تهران ارتکاب یافته است. نماینده دادستان بیان کرد: آقای سیدمحمدهادی رضوی سه فقره ضمانت نامه از بانک سرمایه دریافت کرده و هنوز در بانک سرمایه وصول نشده است. همچنین اتهامات انتسابی مبنی بر دریافت تسهیلات از بانک مسکن، دی، اقتصاد نوین و صادرات در شعبه  دادسرای جرایم پولی و بانکی مفتوح و قابل رسیدگی است.

خوشحالم که دادگاه علنی برگزار می‌شود
در ادامه قاضی از سیدمحمدهادی رضوی خواست در جایگاه قرار گیرد و ضمن تفهیم اتهامات وارده به وی، گفت: آیا شما موارد اتهامی را قبول دارید؟
رضوی پاسخ داد: خیر.
وی ادامه داد: من خوشحالم که دادگاه علنی برگزار می‌شود. اتفاقات عجیبی در پرونده من رخ داده که حواشی است و  شاید در پرونده مهم باشد. رضوی با اشاره به قرائت کیفرخواست از سوی نماینده دادستان گفت: آقای نماینده دادستان و بازپرس گفتند نامه‌ای از دادسرا به بانک مرکزی صادر شده است، من خواستم از بانک مرکزی استعلام بگیرم آنها به من گفتند در پرونده می‌گذاریم. بنده نامه‌ای به معاونت بانک مرکزی ارسال کردم و از بانک مرکزی خواستم آیا این نامه مشمول تسهیلات‌گیرندگان می‌شود؟ که بانک مرکزی نامه‌ای به دادسرای پولی و بانکی صادر می‌کند و تمام مستندات را ذکر می‌کند. وی افزود: من از نماینده دادستان می ‌پرسم چرا این نامه را به دادگاه نمی‌فرستید که نماینده دادستان صراحتا می‌گوید بانک مرکزی پاسخ را صراحتا مطرح کرده است.

داماد نتانیاهو نیستم
در این هنگام رضوی نامه‌های بانک مرکزی را قرائت کرد که در آن بانک مرکزی ذکر کرده که من صرفا در بندماده یک اظهار نظر می‌کنم که مشمول تسهیلات نمی‌شود. وی ادامه داد: در کیفرخواست گفته شده من برای مخفی کاری شرکت‌هایی ثبت کردم و تسهیلات گرفته‌ام. باید بگویم که در شرکت صنایع آینده‌سازان فاطمی نوین من سمت مدیرعامل دارم، در شرکت ره‌جویان کوثر ضامن تسهیلات بودم. پنهان کاری آن کجاست؟ ظاهرا خیلی دوست دارند بگویند محمدهادی رضوی داماد شریعتمداری است ولی من که داماد نتانیاهو نیستم. من از دادگاه می‌خواهم فارغ از داماد فلانی پرونده من بررسی شود.

اصل بدهی من ۸۰ میلیارد تومان است
وی ادامه داد: در کیفرخواست گفته سقف اعتباری خود را رعایت نکردید اصل بدهی من ۸۰ میلیارد تومان است و من امیدوارم مبارزه با نزول خواری در این پرونده  و از این به بعد شروع شود. از ۸۰ میلیارد تومان ده درصد دست آقایان مانده است و بعد از ارائه شدن این مبلغ ۲۲ میلیارد تومان پول نقد به بانک سرمایه پرداخت کرده‌ام. چرا کذب می‌گویید. رضوی ادامه داد: ۸۰ میلیارد که داده‌اید ۲۲ میلیارد گرفته‌اید و مابقی به صورت ملک بوده است. وی گفت: نماینده دادستان گفته است در تسهیلات ماده ۱۸۶ ندارد در حالی که در نامه دارایی صراحتا و در نامه بانک به دارایی این موضوع بیان شده است آقای قهرمانی از پرونده این موضوع را شما بیرون کشیده‌اید دوستان لحاظ نکرده‌اند. شما یک قسمت ماده ۱۸۶ را از پرونده بیرون کشیدید اما همه آن را که نمی‌توان بیرون آورد.

بانک به من گفت که فرمول پرداخت تسهیلات من مشارکت مدنی است
رضوی گفت: لذا براساس ارائه ماده ۱۸۶ توسط دارایی بنده مجاز به دریافت تسهیلات بوده‌ام و دارایی این موضوع را صراحتاً به بانک اعلام کرده‌ است. وی با بیان این که در جایی از کیفرخواست ادعا شده است که بنده به بانک قراردادهای جعلی ارائه داده‌ام افزود:  من خودم اعلام کرده‌ام که اگر قراردادهایم جعلی بوده است پس چطور دارایی به من ماده ۱۸۶ ارائه داده است. متهم ادامه داد: بنده برای دریافت تسهیلات به بانک سرمایه اعلام کردم که تسهیلات با موضوع سرمایه گردش در امور جاری می‌خواهم، اما بانک به من گفت که فرمول پرداخت تسهیلات من مشارکت مدنی است.

نمی‌دانم چگونه یکسری قراردادها با امضاء من به پرونده‌ام اضافه شده است
رضوی ادامه داد: همانطور که آقای قهرمانی گفته‌اند برخی افراد در یک روز حساب باز می‌کردند و ۲ روز بعد تسهیلات خود را دریافت می‌کرده‌اند اما من حداقل زمان از افتتاح حساب تا دریافت تسهیلاتم ۳ ماه تا یکسال بوده است. وی ادامه داد: نمی‌دانم چگونه شده که یکسری قراردادها با یکسری شرکت‌ها با سربرگ من و امضاء من به پرونده‌ام اضافه شده است که من در جریان آنها اصلاً نبوده‌ام و وقتی از بازپرس پرونده این موضوع را می‌پرسم می‌گوید بروید از دارایی ماده ۱۸۶ بگیرید تا مشخص شود. رضوی با بیان این که من نسبت به این پرونده‌ها اعتراض کرده‌ام و حتی خواستار وصول دریافت قراردادها شدم تا بفهمم موضوع قراردادها چیست، گفت: من نسبت به این قراردادها اعتراض کرده‌ام که خوشبختانه برای من قرار منع تعقیب صادر شد. در این لحظه قهرمانی نماینده دادستان اظهار کرد که قرارهای منع تعقیب شما نقض شده است که رضوی گفت: خیر، تمامی آنها قطعی بوده است.

در قرارداد سفید امضای من موضوع دوربین مداربسته نوشته شده است
رضوی ادامه داد: سوال من این است که چرا باید پرونده‌ام از یک شعبه بازپرسی به یک شعبه دیگر برود و در روند آن مشکل ایجاد بشود. بنده ۱.۵ سال است که به بانک می‌گویم شما قرارداد سفید امضاء از من گرفته‌اید در حالیکه من برای امور جاری تسهیلات گرفته‌ام، کار من تولید، بازرگانی و ساخت سالن‌ها و مراکز رسانه‌ای و کنفرانسی است اما در قرارداد سفید امضای من موضوع دوربین مداربسته نوشته شده است.
وی ادامه داد: با این حال معاونت حقوقی بانک سرمایه در رابطه با قراردادهای جعلی که به پرونده وارد شده است اعلام می‌کند که قرارهای منع تعقیب را قبول دارد و نسبت به این قرارها اعتراضی ندارد. البته آقای قهرمانی نسبت به این قرارهای منع تعقیب گویا اعتراض دارند که بنده می‌گویم بنده که در خدمت شما هستم و جایی نرفته‌ام و نمی‌دانم چرا از ارائه دادن اسناد توسط بنده ناراحت می‌شوند.

گفتم اگر شما قرارداد سفید را خودتان پُر کنید به اتهام جعل از شما شکایت می‌کنم
وی در رابطه با این قراردادها گفت: بنده پس از مطلع شدن از این موضوع به دادگاه صدر رفتم که بگویم اصلاً قراردادهایی که بنده به بانک داده‌ام کجاست و اصلاً بدهی من به شما چقدر است که توانستم از دادگاه حکم بگیرم و ثابت کنم که قراردادهای ارائه شده به بانک سرمایه سفید بوده است. رضوی گفت: بنده در دادخواستی که در دادگاه صدر ارائه دادم و از بانک سرمایه شکایت کردم اعلام کردم که بانک باید موضوع قراردادهای من را اعلام کند و گفتم که اگر شما قرارداد سفید را خودتان پُر کنید به اتهام جعل از شما شکایت می‌کنم که بانک سرمایه پس از این شکایت اقداماتش را متوقف کرد. چون من به بانک سرمایه مجدداً اعلام کردم که تسهیلات دریافتی بنده در امور جاری باید باشد اما بانک به من تسهیلات با موضوع مشارکت مدنی داده است و در ازایش از من قرارداد سفید امضاء اخذ کرده است.

اگر من تبانی کرده بودم می‌توانستیم تسهیلات بسیار بیشتری بگیرم
وی  خطاب به ریاست دادگاه گفت: آقای مسعودی‌مقام، بانک سرمایه ۳۱ بدهکار کلان دارد که بدهی‌هایشان ۳۰۰ میلیارد، ۴۰۰ میلیارد و ۱۰۰۰ میلیارد است، بدهی من کجای این ارقام قرار دارد؟! لیست اسامی این ۳۱ بدهکار توسط هیأت تحقیق و تفحص مجلس اعلام شده است که اصلاً اسم من در آنجا نیست. مگر بدهی من چقدر بوده است، حدود ۸۰ میلیارد تومان. متهم خطاب به نماینده دادستان گفت: آقای قهرمانی شما می‌گویید که بنده با مدیران بانکی تبانی کرده‌ام خب اگر من تبانی کرده بودم می‌توانستیم تسهیلات بسیار بیشتری بگیرم و گران‌نمایی‌های بالاتری هم داشته باشم.

دائم دعا می‌کردم که مبادا آقای قهرمانی چیزی بگوید و من را عصبانی کند
رضوی  در رابطه با گران‌نمایی خانه واقع در خیابان اندرزگو گفت: در ابتدا لازم است از آقای مسعودی‌مقام بابت حوصله و سعه‌صدرشان تشکر کنم که به حرف‌های من با حوصله گوش می‌کنند چون من کلاً آدم عصبی مزاجی هستم و از خداوند خواسته‌ام که به من کمک کند بتوانم با حوصله از خود دفاع کنم یا دائم دعا می‌کردم که مبادا آقای قهرمانی چیزی بگوید و من را عصبانی کند و من از عدل خارج شوم، اما درباره خانه خیابان اندرزگو باید بگویم که بنده بیش از ۵ ماه با مدیران بانکی نامه‌نگاری کردم که بیایید این ملک را ارزیابی کنید و به عنوان وثیقه آن را تعیین تکلیف کنید و پس از ۵ ماه بالاخره هیأت مدیره اعلام کرد که ما این ملک را ارزیابی می‌کنیم. وی گفت: آقای قاضی، بدهی من در سال ۹۳ حدود ۷۰-۸۰ میلیارد تومان بوده است که حدود ۲۲ میلیارد آن را نقداً در حساب بانک پرداخت کرده بودم.

قرار شده بود ملک اندرزگو را به جای بدهی خود بردارند و من هم این روش را قبول نداشتم
رضوی اضافه کرد: بنده کارم تولید سالن‌های آمفی‌تئاتر و سالن‌های کنفرانس رسانه‌ای است و تصمیم داشتم این ملک را به (بانک سنتر) و بیمه تبدیل کنم، این ملک یک ملک بی ارزش نبوده است که مثلاً بگویم در جهرم یک ملک را به عنوان وثیقه معرفی کرده‌ام بلکه وثیقه من بَرِ خیابان اندرزگو که یکی از خیابان‌های شلوغ و جزء خیابان‌های پولداری تهران بوده، واقع شده است. وی ادامه داد: من برای این ملک ۷ طبقه جواز تجاری گرفته بودم که ۲ هزار متر مربع میزان آن بود. بانک برای اینکه این ملک را ارزیابی کند ۳نفر کارشناس مشخص کرد که آن را ۱۲۵ میلیارد تومان ارزیابی کردند اما این را هم باید بگویم که قرار شده بود که این ملک را به جای بدهی خود بردارند و من هم این روش را قبول نداشتم چون می‌دانستم در این صورت هرچه ارزش ملک بالاتر رود بدهی من بیشتر می‌شود و از این امر ناراضی بودم. متهم افزود: نهایتاً در تاریخ ۲۰.۱۲.۹۵ به ما ابلاغ شد که آقای رضوی بیا و بدهی‌ات را مشخص کن که همان ۸۰ میلیارد تومان را قبول داریم. یکی از مدیران وقت بانک سرمایه (حیدرآبادی) به من گفت که بیا ما ملک تو را ۱۲۰ میلیارد ارزیابی می‌کنیم که ۸۰ میلیارد بدهی تو را تسویه می‌کند و ۵۰_۴۰ میلیارد هم به تو داده می‌شود اما تو باید ۵ میلیارد تومان نقد به من بدهی و یک ملک را هم بدهی تا حسابت تسویه شود که من این موضوع را قبول نکردم و نمی‌دانم که چرا این آقا از (اسپانیا) سر در آوردند.

من را داخل خودرویی بدون پلاک بردند
وی گفت: آقای قهرمانی گفته‌اند که این ملک ۳۰ میلیارد تومان می‌ارزد، در این خصوص باید بگویم که در برج ۵ سال ۹۵ اکیپی از آگاهی عملیات ویژه و فردی به نام آقای فرجی نزد من مراجعه کردند و من را به داخل خودرویی بدون پلاک بردند و گفتند که بیا تا تکلیف بدهی تو را مشخص کنیم و من را نزد فردی به نام شادان بردند که اخراجی قوه قضاییه بود. متهم رضوی اضافه کرد: این‌ها رابط عملیات ویژه آگاهی با یکسری از بدهکاران کلان بانکی بودند که به من گفتند چقدر می‌دهی تا پرونده‌ات را زودتر تمام کنیم؟ آنها تا برج ۱۰ من را بازی دادند و بالاخره در این ماه من را احضار کردند. در آنجا آقای فرجی به من گفت که من تو را در تاریخ ۹۵.۱۰.۱۳ به دادسرا می‌برم و کسی هم تو را نمی‌بیند و همین هم شد! یعنی در تاریخ ۹۵.۱۲.۳ من را دوباره احضار کردند و دیدم بازجویی تاریخ ۹۵.۱۲.۳ را به تاریخ ۹۵.۱۰.۱۳ ثبت کرده‌اند. وی گفت: آنها به من گفتند که باید پول را پس بدهی و من را نزد شخصی به اسم آقای پسندیده بردند.

استرس دارم که مبادا برای من اتفاقی بیفتد
رضوی خطاب به قاضی مسعودی مقام گفت: آقای قاضی، من استرس دارم که مبادا برای من اتفاقی بیفتد و حتی در چندین نوبت این مطلب را هم اعلام کرده‌ام چون دائماً به من می‌گفتند که مبادا بخواهی چیزی را بگویی.

برای من و پرونده‌ام اتفاقات عجیب و غریبی افتاد
وی افزود: بنده از ۹۵.۱۲.۳ تا ۹۵.۱۲.۲۰ با افراد خاصی به دفترم می‌رفتم و می‌آمدم و در تاریخ ۹۵.۱۲.۲۰ بازپرس شاه‌بختی پرونده‌ام را گرفت و نهایتاً در تاریخ ۹۵.۱۲.۲۶ با قرار کفالت آزاد شدم. در تاریخ ۹۶.۱.۱۶ وقتی به بازپرسی مراجعه کردم آقای پسندیده به من گفت که من ۳ کارشناس برای شما تعیین می‌کنم که ملک را ارزیابی کند در حالیکه قرار بود من یک کارشناس، دادسرا یک کارشناس و بانک سرمایه هم یک کارشناس معرفی کند در حالیکه هر ۳ کارشناس را آقای پسندیده تعیین کرد و جلوی خود من به آنها گفت که ملک دیگر بالا نیاید و نهایتاً این ملک را ۳۰ میلیارد تومان ارزیابی کردند. خلاصه اینکه تا برج ۶ برای من و پرونده‌ام اتفاقات عجیب و غریبی افتاد.

آقای علی‌محمدی یک روز من را در کوچه پایینی بانک خواست و تقاضای ۷ درصد کرد
رضوی در ادامه دفاعیات خود اظهار کرد: برج ۶ سال ۹۶ بازپرس وقت، من را به خاطر حرکات سیاسی که می‌خواستند انجام بدهم بازداشت می‌کند. من در دادگاه انتظامی قضات در حال شکایت بودم که این اتفاق افتاد و قرار من به ۱۰۰ میلیارد تومان وثیقه تبدیل شد. بازپرس عوض شد و آقای سادات‌نژاد بازپرس شد و مطالب را مطالعه کردند. از من مصوبه بانک سرمایه را خواستند اما مصوبه‌ای که بانک سرمایه صادر کررده بود را من نداشتم.
وی افزود: در تاریخ ۹۶.۱ آقای پسندیده نامه‌ای به آقای خانی می‌زنند تا محاسبات بدهی من انجام شود و محاسبه در می‌آید و بدهی طبق قوانین بانک مرکزی ۶۷ میلیارد تومان تومان بود اما آقای علی‌ممدی این را به بانک ارائه نمی‌کنند. متهم ادامه داد: این نامه اکنون نیست، من کپی‌ آن را به شما می‌دهم. سال ۹۵ برج ۹ در سمت مدیرعاملی بانک آقای خانی شخصی را به عنوان مدیر وصول مطالبات بانک به نام آقای علی‌محمدی معرفی می‌کنند و آقای علی‌محمدی یک روز من را در کوچه پایینی بانک خواست و ایشان تقاضای ۷ درصد کرد و گفت پرونده را اصلاً مطرح نکنید و در ادامه همسر خانم شیخی موضوع ۱۰ درصد را مطرح کرد. پس از این موضوع پیش دکتر خانی می‌روم و می‌گویم که چنین جریانی در حال رخ دادن است که ایشان صراحتاً گفت «هرکسی که گفته، غلط کرده». گفتم آقای علی‌محمدی را در اتاق بخواهید و صدای وی را ضبط کنید. آقای علی‌محمدی وارد اتاق شد و آقای دکتر خانی گفت آقای علی‌محمدی مگر من خودم چُلاق هستم که بگیرم؟ آقای علی‌محمدی گفت که اصلاً صحت ندارد و دروغ می‌گوید.

آقای علی‌محمدی می‌گفت که پشت بنده قرص است
 رضوی گفت: گفتم بگوئید عطسه (برای ضبط صدا) که آقای علی‌محمدی احساس کرد که صدا ضبط می‌شود، آقای خانی گفت من قضیه را جمع می‌کنم گفتم اگر برخورد نکنید موضوع دیگری است. آقای علی‌محمدی می‌گفت که پشت بنده قرص است، بعد از این جلسه پشت او قرص‌تر شد به آقای خانی نامه‌ای زدم و نوشتم که خانم شیخی و همسر وی اینقدر پول خواستند و اگر برخورد نکنید به مرجع قضایی اعلام می‌کنم. بعد از اینکه نامه را به خانی زدم اتفاقات عجیبی افتاد و خانم شیخی از مصوبه هیأت مدیره ۹۵.۱۰.۱ عوض شد. دکتر خانی در آن نامه صراحتاً اشاره می‌کند در مورد آقای علی‌محمدی و پاراف می‌کند.

فایل صوتی شوهر خانم شیخی را که می‌گوید چرا رضوی با من نمی‌بندد، ارائه می‌کنم
وی در ادامه با بیان اینکه امیدوارم بقیه متهمان شجاعت داشته باشند و این مسئله را بگویند، گفت: من فایل صوتی شوهر خانم شیخی را که به کارمند من زنگ می‌زند و می‌گوید چرا رضوی با من نمی‌بندد را ارائه می‌کنم. متهم اضافه کرد: خبرگزاری تسنیم در مورد تصدیق حرف‌های من در خصوص شوهر خانم شیخی گزارشی دارد. در مورد آقای علی‌محمدی به آقای خانی گفتم من و شما با هم هستیم، ۲ هفته زنگ می‌زدم به آقای خانی از دو هفته به بعد قضیه بدتر شد و شاخ و شانه‌ها بیشتر شد. رضوی گفت: من  به خانی زنگ زدم گفتم چرا جواب ندادید که گفت درگیر بودم و گفتم چرا این‌ها را برکنار نکردید گفتم یا شما دزدی یا اگر با این‌ها نیستی باید اقدام عاجل کنید. من فایل صوتی را به شما می‌دهم.

خانی صراحتا می‌گفت من برای حفظ آبروی افراد این کار را می‌کنم
این متهم افزود: آقای خانی صراحتا می‌گفت من برای حفظ آبروی افراد این کار را می‌کنم ایشان می‌آید ژست آی دزد آی دزد می‌گیرد که من با دادسرا هماهنگ هستم. من به آقای تورک نامه زدم که این فرد ادعا کرده من با ضابطان بستم و بیچاره‌ات می‌کنم و گفتم آقای قهرمانی دارد شائبه ایجاد می‌شود. ایشان(علی محمدی) همیشه در اتاق آقای قهرمانی بودند. عباس اورعه ای کیست؟ برادر همسر ایشان گفت اگر مطلبی شد با ایشان  تماس بگیر. آقای قاضی من باید از حیثیت یک جمع دفاع کنم. من  باید از حق مردمی که لنگ ۵۰ هزار تومان پول هستند دفاع کنم. من نامه زدم که مکتوب در پرونده هست ۸ ماه است که صدا در نمی‌آورد.
مدارک پرونده برای چه باید دست آقای علی محمدی باشد
وی افزود: آقای قهرمانی گفت که اسناد را به من بده و من هر حرفی زدم مدارک را خدمت شما ارائه کردم و عجیب است بعد از این حرف‌ها اسناد از پرونده بیرون کشیده می‌شود. مدارک پرونده برای چه باید دست آقای علی محمدی باشد و در دفتر آقای قهرمانی ورق می‌زند و بیرون می‌کشد. رضوی تصریح کرد: آقای سادات‌نژاد بازپرس متهم از همه اتهامات منع تعقیب زد و کلاهبرداری از طریق گران نمایی آن را زد و گفت که مصوبه اقاله را بیاور اما من آن مصوبه را نداشتم. آقای تورک جلسه‌ای تشکیل داد با اعضای هیات مدیره بانک سرمایه و گفت که آقای رضوی ملک شما اینقدر نمی‌ارزد. چه کار می‌کنی. گفتم وثیقه ارزیابی شود. روی آدم خیلی فشار عصبی است. گفتم لطفا دست آقای قهرمانی ندهید که به آقای توانگر دادند و سه نماینده گذاشتیم.
وی افزود: کارشناسی این ملک توسط نماینده دادگاه درآمد که در زمان تهاتر ۷۲ میلیارد و در زمان حال برج ۷ سال ۹۷ ، ۲۰ میلیارد تومان بوده است. همانطور که کارشناسی ملک را بالا بزنند، عجیب است و پایین هم بزنند عجیب است. نماینده بانک امضا نکرد و گفت قیمت حال ۵۰ میلیارد تومان است. اما چه اتفاقی می‌افتد؟
وی ادامه داد: آقای قهرمانی به هم می‌ریزد که چه شد و اذعان قطعی دارد که این ملک ۳۰ میلیارد است و رضوی خلاف کرده است. زمین بر اندرزگو و مغازه زیر ۱۵۰ میلیارد تومان نیست چطور می‌شود که ۳۰ میلیارد تومان ارزیابی می‌شود. می‌گویند که ملک رضوی را ۳۰ میلیارد تومان بر می‌داریم و یک ملک دیگر برای مابقی بدهی‌ها برمی‌داریم. در آخر کیفرخواست این حقیر نوشته شده که آقای رضوی در املاک و گران‌نمایی تخصص دارد. پس از پایان جلسه امروز دادگاه قاضی مسعودی مقام گفت که جلسه بعدی دادگاه روز دوشنبه ۳۰ اردیبهشت ماه برگزار می‌شود.

۱۳۹۸/۰۲/۲۴ ۱۴:۰۷
هر دم از این باغ بری میرسد (363520)
تا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۸/۰۲/۲۵ ۰۷:۴۹
چرا ایشان مثل دیگر متهمان با لباس فرم نیست111؟؟؟ (363538)
ماهی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۸/۰۲/۲۶ ۱۷:۵۲
اتفاقا ایشون هم دانشگاهی بنده بودن ولی یکبار هم ندیدیم تشریف بیارن سر کلاس بنشینن. فقط گاهی با BMW x6 تشریف میاوردن و سری به دفتر اساتید میزدن و میرفتن. و پوز دامادیشونو زیاد میدادن (363568)