به روز شده در ۱۳۹۹/۰۱/۱۷ - ۰۱:۳۱
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۲/۲۸ ساعت ۱۱:۳۱
کد مطلب : ۱۷۸۰۱۹

قربانی:ثبات،عامل قهرمانی‌های پرسپولیس است

گروه ورزشی: کاپیتان سابق باشگاه استقلال اعتقاد دارد کمیته فنی در استقلال فرمالیته است و چیزی جز حاشیه برای استقلال در برندارد.
قربانی:ثبات،عامل قهرمانی‌های پرسپولیس است
تیم فوتبال استقلال در آخرین هفته لیگ برتر موفق شد سپیدرود رشت را با دو گل از پیش رو بردارد تا بعد از تیم های پرسپولیس و سپاهان با 57 امتیاز درجایگاه سوم جدول رده بندی قرار بگیرد.پیروز قربانی، پیشکسوت باشگاه استقلال بعد از پایان لیگ برتر با اشاره به اینکه استقلال نتیجه خوبی را در پایان لیگ به دست آورده است گفت: «من فکر می‌کنم با توجه به نوع یادگیری، آماده‌سازی و نوساناتی که در نوع بازی کردن استقلال وجود داشت، باید بگویم که این تیم نتیجه بسیار خوبی گرفته است.باید از کادر فنی و بازیکنان استقلال تشکر کرد، چرا که آنها نتیجه‌ای بالاتر از چیزی که پیش‌بینی می‌شد و انتظار می‌رفت را کسب کردند. فکر نمی‌کردم استقلال بتواند رتبه سوم لیگ برتر را از آن خود کند. اگر استقلال در بازی با رقبایش مانند پرسپولیس، تراکتورسازی یا پدیده می‌توانست نتیجه بهتری کسب کند در جایگاه بالاتری نیز قرار می‌گرفت.

بازیکن سابق تیم فوتبال استقلال در خصوص اینکه این تیم باید چه برنامه‌ای برای فصل آینده‌اش داشته باشد گفت: «استقلالی‌ها باید ببینند که با خودشان چند چند هستند و می‌خواهند برای فصل بعد چه مربی‌ای را به باشگاه بیاورند. اینکه بخواهند فقط یک مربی معمولی خارجی بیاورند که فقط دهان هواداران را ببندند، کاری از پیش نخواهند برد.من به داخلی یا خارجی بودن مربی استقلال کاری ندارم؛ همه گرایش پیدا کردند که مربی خارجی در استقلال حضورداشته باشد، اما ما مربیان داخلی خوبی هم داریم که می‌توانند سرمربی استقلال باشند. چیزی که مهم است اینکه اگر می‌خواهید قهرمان شوید باید یک تیم را در حد قهرمانی ببندید.وی با اشاره به دلیل قهرمانی‌های مکرر پرسپولیس خاطرنشان کرد: «دلیل اینکه پرسپولیس سه فصل پیاپی قهرمان می‌شود این است که ثبات دارد و همین عامل باعث شده به موفقیت برسد. شاید پرسپولیس خیلی قشنگ بازی نکند و تاکتیک خاصی نیز نداشته باشد، اما فقط با داشتن یک خط دفاعی منسجم توانسته سه فصل قهرمان لیگ برتر شود.»

قربانی در ادامه افزود: «استقلال برای قهرمانی باید 4، 5 بازیکن تاپ بیاورد. من احترام زیادی برای بازیکنان حال حاضر قائلم اما بازیکنانی بیشتر در استقلال جذب‌شده‌اند که تازه 4، 5 سال دیگر خوب می‌شوند. باشگاه استقلال در کنار تفکری که برای جوان‌گرایی دارد باید تفکر قهرمانی نیز داشته باشد.»وی در ادامه تصریح کرد: «خدا را شکر دیگر معاون سابق باشگاه استقلال نیست که بخواهد عشقی یار بگیرد. مدیران کنونی باشگاه برای من قابل‌احترام هستند، اما باید بگویم آن‌ها نیز افراد فوتبالی نیستند. در این شرایط بهترین حالت این است که بازیکنان با نظر مستقیم فرهاد مجیدی جذب شوند، چراکه هر مربی دیگری که فصل آینده به استقلال بیاید فرهاد به‌عنوان دستیار او حضور خواهد داشت. پس بهتر است که او به همراه بیژن طاهری که سال‌هاست در استقلال حضور دارد مسئولیت جذب بازیکنان و یارگیری را بر عهده بگیرند.»بازیکن سابق تیم فوتبال استقلال با اشاره به وجود کمیته فنی در باشگاه استقلال، خاطرنشان کرد: «کمیته فنی در استقلال یک‌چیز فرمالیته است و بهتر است این کمیته را تعطیل کنند، چون کمکی به استقلال نکرده است. اگر این کمیته نباشد بهتر است چون بیشتر به مسائل حاشیه‌ای دامن می‌زند. دراین‌باره باید سیستم حرف بزند، اما متأسفانه انتخاب‌های مهم را افراد انجام می‌دهند.»
مرجع : ورزش سه
برچسب ها: پرسپولیس