به روز شده در ۱۳۹۸/۰۶/۳۰ - ۱۰:۱۵
 
۳
تاریخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۱۷ ساعت ۰۹:۴۰
کد مطلب : ۱۷۸۰۴

انتصاب مدیرعامل جدید منطقه آزاد چابهار

گروه اقتصادي:​ حامد علی مبارکی طی حکمی به عنوان مدیرعامل جدید منطقه آزاد تجاری و صنعتی چابهار به مدت 3 سال معرفی و منصوب شد.
وی که پیش از این در سمت معاون توسعه مديريت و منابع انساني استاندار سيستان و بلوچستان اشتغال به کار داشت و مديركلي سازمان تامين اجتماعي استان هرمزگان را نیز در کارنامه کاری خود جای داده است سکان هدایت منطقه آزاد چابهار را به دست گرفت.
در بخشی از حکم انتصاب مبارکی آمده است: "موقعیت خاص جغرافایی منطقه آزاد تجاری ـ صنعتی چابهار برای تحقق اقتصادی‌ترین مسیر ترانزیت کالا به آسیای میانه و بهره برداری از ظرفیت عظیم جمهوری اسلامی ایران برای تبادل نیازهای تجاری کشورهای منطقه از مسیر آب های آزاد، فرصت بی بدیلی است که همواره با توسعه زیرساخت ها، جذب سرمایه گذاری های داخلی و خارجی و افزایش توان تولیدی و صادراتی می تواند موجبات رشد و شکوفایی اقتصادی منطقه را فراهم کرده و با افزایش اشتغال و رونق منطقه، زمینه ساز رفع محرومیت و ارتقاء سطح زندگی مردم عزیز این بخش از خاک میهن اسلامی شود."

مرجع : مهر

۱۳۹۲/۰۷/۱۷ ۲۰:۵۵
در کمال تاسف باید گفت که بااین انتصاب، بنظر میرسد که دولت، منطقه آزاد چابهار را دست کم گرفته است و آنرا در یک معامله سطح پائین سیاسی در مسیری قرار داده است که ناکارآمدی آن بیش از گذشته خواهد شد. (144493)