به روز شده در ۱۳۹۹/۰۵/۱۷ - ۲۲:۳۵
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۳/۰۳ ساعت ۱۴:۰۲
کد مطلب : ۱۷۸۴۶۵
این هم از محمدرضا عارف رئیس فراکسیون موسوم به امید در مجلس!

تا جایی مطالبات مردم را پیگیری می‌کنیم که موجب تضعیف دولت نشود!

گروه سیاسی: رئیس فراکسیون موسوم به امید مجلس گفت: این فراکسیون تا جایی مطالبات مردم را پیگیری می‌کند که موجب تضعیف دولت نشود!
تا جایی مطالبات مردم را پیگیری می‌کنیم که موجب تضعیف دولت نشود!
محمدرضا عارف در نشست خبری گفت: از ابتدای انقلاب رویداد‌های مهم کشور را با میزان حضور مردم سنجیده‌ایم. ضمن اینکه مردم در اوج مشکلات اقتصادی در راهپیمایی حضور پیدا کرده و نمونه بارز آن راهپیمایی ۲۲ بهمن سال گذشته بود که حضور مردم جدی‌تر از قبل بود. وی افزود: اینکه یک جریان سیاسی برنامه‌های خود را اعلام کرده و برای خود از هم‌اکنون تبلیغات کند زود است چرا که شرایط این کار زود است. ضمن اینکه جریانات سیاسی باید مردم را به حضور در انتخابات تشویق کنند که ما هم این کار را می‌کنیم.

رئیس فراکسیون امید مجلس تصریح کرد: مهمترین راهبرد اصلاح‌طلبان حضور مردم در انتخابات است. عارف در پاسخ به این سؤال که آیا فراکسیون امید مطالبات مردم از رئیس جمهور را پیگیری می‌کند، اظهار داشت: وظیفه ما پیگیری مطالبات مردم و وعده‌های داده شده است. ضمن اینکه فراکسیون امید مطالبات مردم را تا حدی که موجب تضعیف دولت که امروز با یک جنگ تمام عیار اقتصادی روبه‌رو نشود، پیگیری می‌کنیم. وی افزود: آقای روحانی و دولتش باید جدی‌تر و با قدرت بیشتری وعده‌های داده شده را اجرایی کرده و مطالبات مردم را پیگیری کند.

نماینده مردم تهران در مجلس با اشاره به انتصاب آیت‌الله رئیسی به ریاست دستگاه قضا گفت: با توجه به تجربه و شناخت خوبی که آقای رئیسی از قوه قضاییه دارد امیدوارم نگرانی‌ها و دغدغه‌ها در خصوص دستگاه قضا رفع شود. در حال حاضر هرگونه رفتاری که بوی تفرقه، دوگانگی و دوقطبی بدهد را نمی‌پذیریم و با آن مخالفت می‌کنیم. یکی از اعضای فراکسیون امید که قضای زبردستی در قوه قضاییه است رابط ما با آیت‌الله رئیسی به منظور موضوعات مربوط به قوه قضاییه است که این موضوع مورد تفاهم دو طرف بوده است.

رئیس فراکسیون امید مجلس گفت: لیست امید با فراکسیون امید متفاوت است چرا که ما برای این لیست هزینه داده و مردم هم آن‌ها را انتخاب کرده‌اند. با شرایط خاصی روبه‌رو هستیم. تحریم‌های ظالمانه یکسویه و هوشمندانه آمریکا که نسبت به تحریم‌های گذشته متفاوت است عملاً کارزار تمام عیاری را به راه انداخته که در این بین جنگ تمام عیار و روانی‌ای را شاهدیم. مطمئن هستیم با توکل به خدا و تجربه چهار دهه گذشته از این دو جبهه سخت‌تر و پیچیده‌تر از جنگ رودرروی نظامی پیروز بیرون می‌آییم البته شرط پیروزی ایجاد فضای سوم خرداد ۱۳۶۱ یعنی وحدت و انسجام و شنیدن یک صدا از مردم است.

رئیس فراکسیون امید در عین حال با تاکید بر شنیدن دیدگاه‌ها و نظرات مختلف گفت: البته وقتی مساله ملی و مهم برای کشور پیش می‌آید باید همه حول یک صدای واحد انسجام و وحدت داشته باشیم. امروز با مشکلاتی بخصوص در بُعد معیشتی روبه‌رو هستیم که کسی نمی‌تواند این واقعیت را انکار کند منتهی بالاتر از جنگ روانی انتظاری است که از دولت برای میدان‌داری برای مسائل معیشتی، اقتصاد و اشتغال مردم می‌رود. عارف با بیان اینکه دولت باید با انسجام‌بخشی تیم اقتصادی و کارآمدتر کردن آن سیاست‌ها را با اتکا به اقتصاد مقاومتی پیش ببرد اظهار داشت: باور ما این است که باید به سمت حذف وابستگی به نفت پیش رفت و نفت را از اقتصاد دور کرد. ضمن اینکه راهبرد اصلی اقتصاد کشور در پیش گرفتن سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی و حرکت به این سمت و همکاری بقیه نهاد‌ها است.

عارف تعامل بسیار نزدیک با مردم را امری ضروری خواهند و گفت: دولتمردان باید با مردم حرف بزنند. اگر مردم در جریان مسائل و مشکلات باشند و واقعیات را بدانند طبیعتاً همراهی می‌کنند. رئیس فراکسیون امید با تاکید بر لزوم فعال‌تر شدن دیپلماسی کشور اظهار داشت: ما راهی جز داشتن رابطه خوب با کشور‌های منطقه و اسلامی نداریم. آن‌هایی که علاقه‌مند به همکاری با ما در فضای صمیمی و برابر هستند باید دیپلماسی قوی با آن‌ها و کشور‌های همسو را دنبال کنیم. نباید در سیاست خارجه صدای متفاوت شنیده شود، چون دشمن از آن سوءاستفاده می‌کند.

وی افزود: دشمن از یک طرف جنگ روانی شروع کرده و شماره تلفن می‌دهد و از طرف دیگر پیام می‌فرستد و حرکت‌های شیطنت‌آمیز را در منطقه دنبال می‌کند. در چنین شرایط سوال این است که رسانه‌ها باید برای مقابله چه اقدامی انجام بدهند. پاسخ در فعال‌تر شدن رسانه‌ها و اطلاع‌رسانی از وضعیت کشور است. اینکه با امیدبخشی آرامش را در جامعه تقویت کند. ما به دادن امید در جامعه نیازمندیم، چون یک ضرورت است، اما باید به دنبال حل مشکلات کشور هم باشیم. در چنین شرایطی نباید رسانه‌ها و خبرنگاران دستشان بلرزد و خبری را منتشر نکنند بلکه باید با حفظ اخلاق حرفه‌ای و صداقت در خبر بدون سوگیری جناحی آن را منتشر کنند.

وی گفت: توقع آن است که رسانه‌ها آزادی عمل داشته باشند و برخورد‌ها هم فرهنگی باشد البته که باید خبرنگار هم شجاع بوده و آزادی عمل داشته باشد. باید نظامات صنفی رسانه‌ها را جدی‌تر دنبال کرد و به جای دادگاه و برخورد‌های امنیتی به سمت حل مساله حرکت کرد. در این بین توجیه خبرنگار هم ضروری است. نماینده تهران در مجلس تصریح کرد: گاهی خبرنگار نسبت به خبر منتشر شده تسلط و اشراف کافی ندارد که باید این موضوع هم لحاظ شده و همچنین مسائل اخلاقی هم رعایت شود.
برچسب ها: محمدرضا عارف

ژن برتر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۸/۰۳/۰۳ ۱۴:۵۹
اوایل فکر می کردم عارف مثلا شخصیتی سیاسی است برای خودش اما به مرور دستش رو شد. نه در سیاست تخصصی داره و نه در نمایندگی. فقط و فقط برای حفظ منافع شخصی در تکاپوست. این شخصیت چرا خودش را بازنشسته نمی کند. این چهره به غیر از ضرر به کشور کار دیگری نمی کند. ادم ضعیف النفسی است. چرا خودش بین اصلاح طلبا جا زده باید می رفت داخل فرصت طلبها. تاج زاده را با ایشان تو یک ترازو بگذاریم؟ (363678)
۱۳۹۸/۰۳/۰۳ ۱۷:۵۶
عارف مرد دوست داشتنی اصلاحات است و شرایط هم شرایط جنگ است برادر... پس ماه منست او هی مزنیدش (363679)
احسان
Romania
۱۳۹۸/۰۳/۰۳ ۱۸:۰۳
عارف ضعیفترین نماینده اصلاح طلبی است که تا بحال درتمامی ادوار مجلس انتخاب شده !!
من موندم چه جوری این آقا رئیس فراکسیون امیده؟؟؟ (363680)
Teymorkhany
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۸/۰۳/۰۳ ۱۸:۱۰
وقتی چهل سال از انقلاب مردمی کشورمان میگذرد و هنوز عده ای از مسئولین سیاسی کشور.به عمق و هدف این خیزش مردمی در حد یک بلوغ نرسیده اند و یا برای جیفه دنیا خودشان را به کوچه اونوریها پرت میکنند یا غش میکنند،باید فردی مثل عارف که در طول عمرش یک حرف حسابی نزده،چنین بگوید.گوئی ملت رعیت ملک اجدادی ایشان هستند!رزومه کاریش را نگاه کنید و ببینید تا حال برای کشور و ملت چه کرده؟؟؟مردم مملکت ما الحمدلله ثبات و امنیت را مدیون خردمندی رهبری و سربازان گمنام این کشورهستند،و با توجه به کوشش صادقانه مردم و،،،،، (363681)
Teymorkhany
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۸/۰۳/۰۳ ۱۸:۱۰
وقتی چهل سال از انقلاب مردمی کشورمان میگذرد و هنوز عده ای از مسئولین سیاسی کشور.به عمق و هدف این خیزش مردمی در حد یک بلوغ نرسیده اند و یا برای جیفه دنیا خودشان را به کوچه اونوریها پرت میکنند یا غش میکنند،باید فردی مثل عارف که در طول عمرش یک حرف حسابی نزده،چنین بگوید.گوئی ملت رعیت ملک اجدادی ایشان هستند!رزومه کاریش را نگاه کنید و ببینید تا حال برای کشور و ملت چه کرده؟؟؟مردم مملکت ما الحمدلله ثبات و امنیت را مدیون خردمندی رهبری و سربازان گمنام این کشورهستند،و با توجه به کوشش صادقانه مردم و،،،،، (363682)
Teymorkhany
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۸/۰۳/۰۳ ۱۸:۲۳
بقیه نظر~~و سرمایه های خدادادی.کشور فقیری نیستیم.فقط ضزبات را از جانب مدیران ناکارآمد و بخش خصوصی و مافیاهای داخلی خورده و میخوریم.که امثال عارف قبل از رسیدگی به مطالبات مردم..باید جلوی اینهمه تشکلات ضد بشری داخلی را میگرفتند،بحث پیرامون مطالبات مردم زیاد است.که هر دوازده دولت در جمهوری اسلامی.و عمله و عکره هایشان هم نمیتوانند.جوابگوی یکی از مطالبات مردمی باشند.و کسی هم شخص پرستی را مد نکند.دولت روحانی با تصمیمات اشتباه،خودش را تضعیف نمود و حال هم نمیتوانند جمعش کنند.پس مردم را ابزار قرار ندهید (363683)
رضایی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۸/۰۳/۰۳ ۱۹:۰۸
جناب آقای عارف لطفاًدرانتخابات پیش روشرکت فرماوبازتاب عملکردت رابببین وشک نکن ملت شمارابواسطه سکوت دربرابرتضییع حقوق ملت واجرایی نشدن اصول قانون اساسی بخصوص 59وعدم تامین خوسته های دانشگاهیان ونیزسیربودن شکمهای تان باگشنگی کشیدن 50درصدمردم شکست سنگینی متوجه امثال شمامیشودودرس بگیریدتاباهراوضاعی کنارنیاییدوتوسیستم بمانیدوماجمع نمایید! (363684)
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۸/۰۳/۰۳ ۲۱:۲۹
طبیعتا ؟
همراهی ؟
مگر مسئولین در مشکلات پیش آمده با مردم همراهی کردند ؟
متاسفانه این آقایان خودشان را بخواب زده اند.!!!

اینبار نه تنها اصولگراها جایگاهی پیش مردم ندارند که اصلاح طلبها هم اصلا جایگاهی ندارند .لطفا دست و پا نزنید. (363685)
ali
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۸/۰۳/۰۳ ۲۲:۵۰
جناب عارف ، هیچ جنگی وجود ندارد همه بدبختی ها و گرانی از خود دولت و اعوان و انصارش حتی شما ها هستید این حرف ها نخ نما شده است و جنگ اقتصادی مفهومی ندارد.
سایت بهار این نظر را بیان کنید (363688)
مسلم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۸/۰۳/۰۵ ۰۱:۱۸
حتی اگه مشکل مردم تقصیر دولت باشه از دولت جانب داری میکنی؟
یادت رفته مردم امثال تورو وکیل خودشون کردن تا از دوستات بجای مردم حمایت کنی؟
اگه وکلای ملت دوران بنی صدر هم مثل تو بودن و بهر قیمتی از دولت حمایت میکردن که الان مثل بحرین هر پاره ای از کشور دست یه کشور غربی بود.
این نتیجه ی تَکرار خود مردم هست که به امثال شما رای میدن مشکل از تو نیست تو همینی که هستی (363692)
بهرام
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۸/۰۳/۰۵ ۱۷:۱۸
جناب عارف خدا رحم کرد یکی مثل تو رای نیاورد یا خلاصه بگم خدا این مملکتو از شر امثال تو حفظ کنه اگه پنجم خرداد نودوهشت رییس مجلس میشدی کار ملت تمام بود البته لیاقت این پوستو نداری چرا دروغ بگم (363700)