به روز شده در ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۱۱:۲۶
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۳/۱۲ ساعت ۱۴:۱۰
کد مطلب : ۱۷۹۰۲۷

پرفروش‌ترین فیلم‌های هیولایی کدام‌ها بودند

گروه فرهنگ و هنر: شاید گودزیلا به عنوان سلطان هیولاهای هالیوود شناخته شود اما گروه دیگری از موجودات عظیم‌الجثه و هیولایی هم موفق شدند در باکس آفیس خوب ظاهر شوند.
پرفروش‌ترین فیلم‌های هیولایی کدام‌ها بودند
فیلم جدیدی از گودزیلا از پنجشنبه ۳۰ می برابر با ۹ خرداد ماه در سینماهای آمریکا و جهان اکران خود را آغاز کرده است. این فیلم با عنوان «سلطان هیولاها» با اقبال زیادی روبرو شده است.«گودزیلا» و «کینگ‌کونگ» ۲ مورد از هیولاهایی هستند که هر بار با فروش خوبی در باکس آفیس آمریکا و جهان روبرو می‌شوند و تاکنون چندین فیلم بر مبنای آنها ساخته شده است.

اما از نظر فروش از کدامیک از این هیولاها بیشترین استقبال به عمل آمده است؟
۱۰. «کونگ: جزیره جمجمه» در سال ۲۰۱۷ با فروش ۱۶۵ میلیون دلاری حاصل اولین همکاری بری لارسون و ساموئل ال جکسون بود.
۹. «پارک ژوراسیک ۲» در سال ۲۰۰۱ با فروش ۱۸۱ میلیون دلاری در آمریکا گرچه از نظر کیفیت اکنون در رده‌های پایین‌تری قرار می‌گیرد اما اشتیاق دیدن دایناسورها در برابر انسان‌ها را روی پرده بزرگ اثبات کرد.
۸. «گودزیلا» در سال ۲۰۱۴ با فروش ۲۰۰ میلیون دلاری در آمریکا ۱۶ سال پس از فیلم رونالد امریش از این هیولا ساخته شد و در نهایت در جهان ۵۳۰ میلیون دلار فروخت.
۷. «کینگ کونگ» در سال ۲۰۰۵ با فروش ۲۱۸ میلیون دلاری در آمریکا فیلمی از پیتر جکسون بود که ۲۷ سال پس از نسخه اصلی به بازار آمد.
۶. «نشانه‌ها» در سال ۲۰۰۲ با فروش ۲۲۷ میلیون دلار در آمریکا ساخته نایت شیامالان فیلمی درباره موجودات فرازمینی است که آغازگر ساخت مجموعه وسیعی از فیلم‌ها شد.
۵. «جهان گمشده: پارک ژوراسیک» ساخته ۱۹۹۷ با فروش ۲۲۹ میلیون دلاری فیلم کلاسیک این سبک ساخته استیون اسپیلبرگ است.
۴. «آرواره‌ها» ساخته ۱۹۷۵ با فروش ۲۶۰ میلیون دلاری در آمریکا فیلم افسانه‌ای اسپیلبرگ درباره یک کوسه غول‌پیکر قاتل است که هنوز یکی از مهمترین فیلم‌هایی است که تاکنون ساخته شده است.
۳. «پارک ژوراسیک» در سال ۱۹۹۳ ساخته اسپیلبرگ با فروش ۴۰۲ میلیون دلاری در آمریکا مخاطبان را در سراسر جهان شگفت‌زده کرد و به مدت ۲ دهه موفق‌ترین فیلمی بود که از موجودات هیولایی ساخته شده بود. این فیلم در نهایت بیش از یک میلیارد دلار در سراسر جهان فروش کرد.
۲. «دنیای ژوراسیک: سقوط پادشاهی» در سال ۲۰۱۸ با فروش ۴۱۷ میلیون دلار در آمریکا از ادامه‌های دنیای ژوراسیک و در مجموع پنجمین فیلم از این مجموعه است و خوان آنتونیو بایونا کارگردانی آن را برعهده داشت.
۱. «دنیای ژوراسیک» در سال ۲۰۱۵ با فروش ۶۵۲ میلیون دلار در آمریکاست که هنوز یکی ۱۰ فیلم پرفروش در بازار داخلی آمریکا محسوب می‌شود. این فیلم با فروش ۱.۶۷ میلیارد دلار در جهان پرفروش‌ترین فیلم کمپانی یونیورسال است.
مرجع : مهر
برچسب ها: سینمای جهان