به روز شده در ۱۳۹۸/۰۶/۲۶ - ۱۹:۵۷
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۳/۲۲ ساعت ۱۴:۴۶
کد مطلب : ۱۷۹۶۷۸

حمله موشكی اسراییل به برخی مناطق سوریه

گروه بین‌الملل: منابع نظامی سوریه اعلام کردند که نیمه شب گذشته بار دیگر اسرائیل، اهدافی در جنوب سوریه را با موشك هدف قرار داد.
حمله موشكی اسراییل به برخی مناطق سوریه
به گزارش سانا، خبرگزاری رسمی سوریه این حمله موشکی که مواضعی در منطقه تل الحاره، واقع در استان درعا در نزدیکی بلندی های جولان را هدف قرار داده است حوالی ساعت دو بامداد صورت گرفته و با واکنش پدافند هوایی و موشکی ارتش مواجه شده است.  بر اساس این گزارش تعدادی از موشک های شلیک شده از سوی اسرائیل در جریان این حمله رهگیری و منهدم شده و شمار دیگری از موشک ها نیز با اصابت به منطقه یاد شده خساراتی مادی برجای گذاشته است.

بر اساس آنچه تاکنون در خصوص این حمله موشکی منتشر شده هنوز به صورت مشخص به مواضعی که در این حملات مورد هدف قرار گرفته اند اشاره ای نشده و تنها از منطقه تحت اصابت موشک ها نام برده شده است. برخی منابع تنها به این نکته اشاره کرده اند که مواضع مورد هدف قرار گرفته پایگاه هایی نظامی بوده اند. این درحالی است که ارتش اسرائیل از ابتدای جنگ و مناقشه داخلی سوریه در سال ۲۰۱۱ تاکنون بارها مواضع نظامیان این کشور و نیز برخی پایگاه های نظامیان وابسته به متحدان بشار اسد از جمله ایران و حزب الله را هدف حملات خود قرار داده است.

آخرین مورد از این حملات به اوایل ماه جاری میلادی باز می گردد که در جریان آن ارتش اسرائیل ظرف بیست و چهارساعت مواضع نیروهای نظامی وفادار به دولت سوریه را هدف بمباران های متعدد قرار داد. دیده‌بان حقوق بشر سوریه، نهادی غیردولتی که در جمع آوری اطلاعات و اخبار مناقشه این کشور به منابع گسترده محلی دسترسی دارد شمار کشته‌شدگان این حملات را پانزده نفر اعلام کرده بود. این سازمان مردم‌نهاد که مقر آن در لندن است هدف موشک‌های شلیک شده در جریان این حملات را انبارهای سلاح و مهمات ارتش سوریه، ایران و حزب‌الله لبنان در جنوب غربی دمشق اعلام کرده بود. این منطقه پیش از این نیز هدف حمله اسرائیل قرار گرفته است.