کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

نامزد جدید ترامپ برای وزارت دفاع آمریکا کیست؟ 

29 خرداد 1398 ساعت 14:35

گروه بین‌الملل: مارک اسپر معاون وزیر دفاع در ارتش آمریکا روز سه شنبه بعنوان نامزد احتمالی وزارت دفاع آمریکا و سرپرست جدید پنتاگون معرفی شد.


دونالد ترامپ رئیس‌جمهور ایالات متحده آمریکا پس از انصراف پاتریک شاناهان از نامزدی پست وزارت دفاع، مارک اسپر را بعنوان جانشین او معرفی کرد. مارک اسپر ۵۵ ساله از نوامبر سال ۲۰۱۷ با چراغ سبز سنا بعنوان معاون وزیر دفاع آمریکا در ارتش مشغول بوده است. پنتاگون در زندگینامه مارک اسپر وظایف او را شامل استخدام، سازماندهی، آموزش، تدارکات و مراقبت از ۱.۴ میلیون نظامی زیر پرچم، گارد ملی، سربازان ذخیره، دپارتمان غیرنظامیان ارتش و خانواده‌هایشان عنوان کرده است.

اسپر در جلسه رای گیری سنا برای انتخاب خود (۸۹ رای موافق در مقابل ۶ رای مخالف) در نوامبر ۲۰۱۷ گفته بود اگر انتخاب شود تمام سعی و تلاش خود را معطوف یکپارچگی بیشتر نیروها، همکاری گسترده تر واحدها، تشویق نوآوری، توانمند سازی ملت و لزوم پاسخگویی مسئولان می کند. او پیش از این مقامی اجرایی در شرکت رایتون که یک پیمانکار دفاعی است، برعهده داشته است و اخیرا نیز بعنوان معاون در امور دولتی خدمت کرده است.

مارک اسپر بعنوان فردی شناخته می شود که تاریخچه زندگی اش با ارتش پیوند خورده است. او از آکادمی نظامی ایالات متحده آمریکا در سال ۱۹۸۶ فارغ التحصیل شد، همان سالی که مایک پمپئو نیز از این آکادمی فارغ التحصیل شد. او کارش را در پیاده نظام ارتش آغاز کرد و سپس آموزش رنجری را تکمیل کرد. این مقام نظامی آمریکایی به مدت ده سال بعنوان نظامی زیر پرچم خدمت کرده است. او در اوایل دهه ۹۰ میلادی در جنگ خلیج‌فارس خدمت کرد. او همچنین بعنوان نظامی زیر پرچم در ویرجینیا و گاردملی کلمیا و ذخیره ارتش خدمت کرد و در سال ۲۰۰۷ بازنشسته شد.

مارک اسپر همچنین بعنوان مشاور امنیت ملی سنتاتور لدر بیل و بعنوان مدیر اجرایی و مشاور سیاسی سناتور چاک هگل خدمت کرده است. وی همچنین مسئول امور امنیت ملی در کمیته روابط خارجه سنا بوده است. وی پیش از رسیدن به پست معاون وزیر دفاع بعنوان «برنامه‌ریز جنگ» در پنتاگون خدمت کرده است. گفته می شود مهار قدرتهایی چون چین و روسیه از اولویت های وی در راس پنتاگون خواهد بود. اسپر جوایز و افتخارات نظامی از جمله لژیون لیاقت و مدال برنز و مدال آزادی کویت را کسب کرده است. او همچنین مدال وزارت دفاع امریکا برای خدمات عمومی برجسته را دریافت کرده است. او در سال ۲۰۰۸ موفق به اخذ درجه دکترای سیاستگذاری عمومی از دانشگاه جورج واشنگتن آمریکا شد.


کد مطلب: 180341

آدرس مطلب :
http://www.baharnews.ir/news/180341/نامزد-جدید-ترامپ-وزارت-دفاع-آمریکا-کیست

بهار نیوز
  http://www.baharnews.ir