به روز شده در ۱۳۹۸/۰۷/۲۳ - ۲۲:۰۵
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۳/۳۰ ساعت ۰۷:۵۰
کد مطلب : ۱۸۰۳۸۷

حوثی‌ها: حمله با موشک کروز به عربستان

گروه بین‌الملل: شبکه المسیره وابسته به حوثی‌های یمن (انصارالله) اعلام کرد که این گروه نیروگاه برق در استان جیزان عربستان را هدف قرار داده است.
حوثی‌ها: حمله با موشک کروز به عربستان
طبق این گزارش، حوثی‌ها این نیروگاه را که در شهر الشقیق استان جیزان قرار دارد، با موشک کروز هدف گرفتند. هنوز عربستان واکنشی به این گزارش نشان نداده و آن را تایید نکرده است. حوثی‌ها از چهارشنبه هفته گذشته، ۱۲ ژوئن (۲۲ خرداد) در چند نوبت به فرودگاه ابها حمله کردند که نخستین حمله با موشک کروز، ۲۶ زخمی در این فرودگاه برجای گذاشت. این گروه، جمعه گذشته ۱۴ ژوئن (۲۴ خرداد) نیز با پهپاد فرودگاه‌های جیزان و ابها در جنوب عربستان را هدف قرار دادند که طبق ادعای آن‌ها، این دو فرودگاه در پی این حملات بسته شدند. از سوی دیگر روز یکشنبه ۱۶ ژوئن (۲۶ خرداد)، سنتکام، ستاد فرماندهی مرکزی ایالات متحده آمریکا با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرده بود که شبه‌نظامیان حوثی روز شش ژوئن (۱۶ خرداد) یک پهپاد ام‌کیو-۹ متعلق به ایالات متحده را با استفاده از موشک زمین به هوای اس‌ای-۶ در خاک یمن ساقط کردند.
مسئولان ارشد ائتلاف نظامی به رهبری عربستان که از سال ۲۰۱۵ برای حمایت از دولت عبد ربه منصور هادی، رئیس جمهوری تبعیدی یمن مداخله مستقمیم نظامی در این کشور را آغاز کردند، هفته گذشته در نخستین واکنش به حمله موشکی حوثی ها انگشت اتهام را به سوی تهران، متحد اصلی شبه نظامیان یمنی نشانه رفته‌اند. حوثی‌ها یک هفته پس از حمله پهپادی به تاسیسات شرکت نفتی آرامکو در عربستان که ۱۲ مه (۲۲ اردیبهشت) انجام شد، تهدید کرده بودند که این حمله شروعی بر عملیات نظامی علیه «۳۰۰ هدف حیاتی» دیگر در خاک عربستان و امارات عربی متحده است.
برچسب ها: حوثی‌ها یمن