به روز شده در ۱۳۹۸/۰۹/۲۳ - ۰۸:۵۵
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۳/۳۱ ساعت ۱۸:۳۳
کد مطلب : ۱۸۰۴۹۷
قرار بود ۳ نقطه را در ایران هدف قرار دهیم

دونالد ترامپ: ۱۰ دقیقه پیش از حمله آن را متوقف کردم

گروه بین‌الملل: رئیس جمهور آمریکا در اولین واکنش پس از عقب نشینی از اقدام نظامی علیه ایران،گفت که ۱۰ دقیقه پیش از حمله نظامی آنرا متوقف کرده است.
دونالد ترامپ: ۱۰ دقیقه پیش از حمله آن را متوقف کردم
دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا تایید کرد که قرار بوده با حملات هوایی آمریکا «سه سایت» در ایران هدف گرفته شوند. ترامپ روز جمعه در مجموعه‌ای از پیام‌های توییتری به وقایع روی داده در خلیج فارس واکنش نشان داد. او پیامهایش را با انتقاد به سیاستهای باراک اوباما آغاز کرد و نوشت: «رئیس جمهور اوباما با یک معامله مایوس کننده و وحشتناک با ایران انجام داد. به آنها ۱۵۰ میلیارد دلار و همچنین ۱.۸ میلیارد دلار پول نقد داد. ایران در وضعیت بسیار بدی قرار داشت و [آقای اوباما] آنها را از این وضعیت رهانید و برای آنها مسیری آزاد به سمت سلاح‌های هسته‌ای را مهیا کرد و ایران نیز به سرعت به جای تشکر، فریاد زد.»
رئیس جمهور آمریکا در دومین پیام خود نوشت: «مرگ بر آمریکا... من به این معامله پایان دادم، معامله‌ای که حتی توسط کنگره تصویب نشد و سپس تحریم‌های سنگینی را به اجرا گذاشتم. آنها امروز بسیار ضعیف‌تر از زمانی هستند که ریاست جمهوری را آغاز کردم، یعنی زمانی که مشکلات زیادی را در سراسر خاورمیانه بوجود آورده بودند. آنها اکنون در محاصره‌ هستند.» دونالد ترامپ اینگونه ادامه داد: «آنها روز دوشنبه به یک پهپاد که بر فراز آبهای بین‌المللی در پرواز بود شلیک کردند. ما شوکه شدیم و شب گذشته تصمیم به حمله به ۳ نقطه مختلف گرفتیم. هنگامی که پرسیدم چند نفر خواهند مرد؟ یک ژنرال پاسخ داد ۱۵۰ نفر. ۱۰ دقیقه قبل از حمله آن را متوقف کردم.» در آخرین پیام توییتری رئیس جمهوری آمریکا نیز نوشته شده است: «شلیک به سمت هواپیمای بدون سرنشین کار درستی نبود. من عجله‌ای ندارم، ارتش ما بازسازی شده، جدید و آماده حرکت است. این ارتش بهترین ارتش در جهان است. از شب گذشته بر تحریم‌های ایران افزوده شد. ایران هرگز نمی‌تواند سلاح هسته‌ای داشته باشد. نه در برابر آمریکا و نه در برابر جهان.»

هوک: ایران دیپلماسی را با دیپلماسی پاسخ دهد نه اقدام نظامی
نماینده ویژه آمریکا در امور ایران با اشاره به اینکه فشارهای آمریکا علیه ایران همچنان ادامه خواهد داشت، گفت: ایران باید دیپلماسی را با دیپلماسی پاسخ دهد نه اقدام نظامی.
به نقل از اسکای نیوز عربی، برایان هوک، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران که به منطقه سفر کرده است گفت: "فشار حداکثری آمریکا علیه ایران" همچنان فعال است و تهران تأثیرات آنرا احساس می‌کند. وی در یک نشست خبری در ریاض با ادعای تلاش‌های ایران برای هدف قرار دادن عربستان و ایجاد بی‌ثباتی توسط بازوهایش در منطقه گفت که با موارد ادعایی او، مقابله خواهد شد، همچنین تحریم‌ها ایران را از میلیاردها دلار پول محروم کرده است. هوک در ادامه با بیان اینکه «دیپلماسی ما به ایران اجازه پاسخ نظامی نمی‌دهد» افزود: ایران باید به دیپلماسی ما با دیپلماسی پاسخ دهد نه با اقدام نظامی. این مقام آمریکایی همچنین گفت که برای کاهش تنش‌ها باید هر اقدامی انجام دهیم و مدعی شد: ایران افزایش تنش در منطقه را ادامه می‌دهد و اقدامات دیپلماتیک برای کاهش تنش را نمی‌پذیرد.
برچسب ها: دونالد ترامپ