به روز شده در ۱۳۹۸/۰۴/۲۶ - ۱۷:۲۶
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۴/۰۲ ساعت ۱۷:۵۰
کد مطلب : ۱۸۰۷۵۰

آمریکا: خویشتن‌داری ما را ضعف تلقی نکنید

گروه بین‌الملل: مشاور امنیت ملی کاخ سفید از ایران خواست تا احتیاط و خویشتن‌داری ایالات متحده را نشانه ضعف این کشور تفسیر نکند.
آمریکا: خویشتن‌داری ما را ضعف تلقی نکنید
به گزارش یورونیوز، جان بولتون، در بیت‌المقدس (اورشلیم) در جریان دیدار با بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل ابراز امیدواری کرد که دور جدید تحریم‌های ایالات متحده علیه ایران روز دوشنبه و پس از ماه‌ها بررسی اعلام شود. بولتون که از نئومحافظه‌کاران (جناح بازها) حزب جمهوری‌خواه است، یکی از سرسخت‌ترین مخالفان جمهوری اسلامی و از مدافعان برخورد نظامی با این کشور به شمار می‌رود. او اعلام کرد: «ادامه تلاش‌های ایران برای دستیابی به سلاح هسته‌ای و تهدیدات این کشور که این روزها از حدود تعیین شده در قرارداد ناموفق هسته‌ای فراتر رفته، نشان از تمایل این ملت برای رسیدن به صلح نیست.» بولتون افزود: «تحریم‌ها گزنده هستند و از شب گذشته نیز بر شمار آنها افزوده شده است... ایران هرگز نمی‌تواند سلاح هسته‌ای داشته باشد، نه علیه ایالات متحده و نه علیه جهان.»

به گزارش رسانه‌های اسرائیل، بنیامین نتانیاهو نیز در این دیدار با سپاسگزاری از دولت ترامپ گفت: «آمریکا هیچ دوستی بزرگتر از اسرائیل و اسرائیل هم هیچ دوستی بزرگتر از ایالات متحده ندارد». نخست‌وزیر اسرائیل جان بولتون را یکی از حافظان اساسی اتحاد میان تل آویو و واشنگتن خواند. قرار است نمایندگان شورا‌های عالی امنیت اسرائیل، روسیه و ایالات متحده آمریکا روز سه‌شنبه در اسرائیل با یکدیگر دیدار کنند.

بنیامین نتانیاهو پیش از برگزاری نشست با بولتون نیز اعلام کرد: «ایران یک کارزار تهاجم و تروریسم در منطقه به راه انداخته است. در عراق، در سوریه، لبنان، یمن و جاهای دیگر.» نخست‌وزیر اسرائیل که از مخالفان پر و پا قرص برجام است، گفت: «همین چند سال پیش و پس از توافق هسته‌ای، میلیون‌ها و میلیاردها دلار به سوی ایران سرازیر شد. این پول تنها تجاوزکاری ایران را تشدید کرد. باید یادآوری کنم که بسیاری در آن زمان می‌گفتند سرازیر شدن پول نقد به ایران باعث می‌شود این کشور از بلند پروازی‌های هسته‌ای دست بر دارد و به [مسائل]‌ داخلی مشغول شود. می‌گفتند ایران [با پول نقد] به کشور/ملت استارتاپ تبدیل می‌شود.» نتانیاهو افزود آن‌‌هایی که می‌گویند «تهاجم‌های ایران بعد از کارهای اخیر دونالد ترامپ آغاز شده، در سیاره ما زندگی نمی‌کنند.»
 
برچسب ها: جان بولتون