به روز شده در ۱۳۹۸/۰۸/۲۹ - ۱۷:۱۹
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۴/۰۵ ساعت ۱۳:۵۱
کد مطلب : ۱۸۱۰۴۷

رهبر انقلاب: مذاکره با آمریكا یک فریب است

رهبر انقلاب: مذاکره با آمریكا یک فریب است
گروه سیاسی: حضرت آیت‌الله خامنه‌ای امروز (چهارشنبه) با رئیس و مسئولان قوه قضائیه دیدار کردند كه مهم‌ترین محورهای بیانات ایشان به شرح زیر است:
 بحمدالله ملت ایران به معنای واقعی کلمه، یک عزت و عظمت و اقتداری از خود نشان داده است. این‌هم فقط مربوط به قضایای اخیر نیست، در ۴۰سال اخیر این‌گونه بوده است. اینکه می‌بینید در خبرگزاری‌های خارجی میگویند که ایران را نمیشود به زانو درآورد، این ناشی از ۴۰سال حرکت ملت ایران است، نه به‌خاطر قضایای یک ماه و دو ماه و شش ماه اخیر.
خدا به ملت ایران کمک می‌کند و نشانه‌اش همین ۴۰سالی است که این‌همه فتنه و نفوذ و جنگ و حرکت‌های تروریستی به جان مردم انداختند، اما این ملت مثل کوه ایستاد و امروز از ۱۰-۲۰ سال پیش قوی‌تر است.
حالا وقتی [آمریکایی‌ها] نتوانستند خواسته‌های‌شان را از راه فشار به‌دست بیاورند، به خیال این‌که ملت ایران ساده‌اند، می‌گویند بیایید با ما مذاکره کنید تا پیشرفت کنید.
ما پیشرفت می‌کنیم اما بدون شما. شما بیایید، ما پیشرفت نمی‌کنیم. شما در دو دوره‌ پهلوی همه‌کاره بودید و این حکومت روز‌به‌روز عقب‌تر رفت. شما عامل عقب‌ماندگی ملت ایران هستید.
مذاکره یک فریب است بر سر آنچه که او می خواهد. اسلحه دست شما است و او جرات نمی‌کند جلو بیاید؛ می‌گوید اسلحه را بینداز تا من بتوانم هر بلایی خواستم سرت بیاورم. مذاکره این است.
اگر حرف او را قبول کنی پدرت درآمده؛ اگر هم قبول نکنی باز همین سروصداها و دعواهای حقوق بشر خواهد بود
ملت ایران با انقلاب اسلامی، خود را از لاک توسری‌خوری خلاص کرد و هویت ایرانی با خصوصیات اسلامی در آن بروز کرد. این ملت طالب عزت و استقلال و پیشرفت است، لذاست که هرچه دشمنان ظالم فشار می‌آورند تأثیری در او نمیگذارد. راه‌پیمایی‌ها و انتخاباتها را ببینید؛ این‌همه کارشکنی میکنند لکن مردم باز هم با عزم فراوان حاضر میشوند.
آخر امسال هم یک انتخاباتی هست؛ من میدانم که ملت ایران با وجود تردیدآفرینی‌هایی که بعضی میکنند، با شور و شوق در این انتخابات هم حضور پیدا میکند.
کاری کنید که تحول در قوه قضائیه در مدت زمانی، ملموس شود.
تحول بدون برنامه امکان ندارد.
قوه قضائیه در جمهوری اسلامی یک بنای جدید بود و با قبل از انقلاب تفاوتهای اساسی داشت. این نهال باید روزبه‌روز رشد کند و هر دوره نسبت به دوره قبل پیشرفت داشته باشد. حالا هم دوره جدیدی شروع شده و این دوره جدید باید یک فضل و امتیاز و آورده‌ای علاوه بر آنچه گذشتگان انجام دادند به قوه قضائیه اهدا کند. این آورده، تحول در قوه قضائیه است.
تحول معنایش این است که شما برای پرداختن به یک اصول مشخصی که براساس اسلام، قرآن و جمهوری اسلامی دارید و برای رسیدن به آرمانها، شیوه‌های ابتکاری و موثر و نو را ابداع و از آن استفاده کنید و نقصها و خلاءهای گذشته را هم جبران کنید.
تحول بدون برنامه امکان ندارد. قبل از مسئولیت رئیس محترم جدید قوه قضائیه از ایشان خواسته شد و ایشان هم یک برنامه جامعی تهیه کردند. لکن اگر بخواهیم این برنامه، تحقق خارجی پیدا کند، احتیاج به کار دارد.
بنده توصیه اولم این است که همین برنامه‌ی خوبی که تهیه و تدوین شد طبق زمانبندی و بدون اغماض پیش ببرید و عملیاتی کنید.
کاری کنید که بعد از گذشت یک مدت قابل قبولی کاملا احساس شود که قوه قضائیه دچار تحول شده است.