به روز شده در ۱۳۹۸/۱۲/۰۳ - ۱۲:۵۵
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۴/۰۸ ساعت ۱۴:۰۶
کد مطلب : ۱۸۱۲۴۴

فیلم محسن تنابنده مردادماه اکران می‌شود

گروه فرهنگ و هنر: براساس اعلام شورای پروانه نمایش فیلم سینمایی "قسم" به کارگردانی "محسن تنابنده" مرداد ماه اکران خود در سینما‌های کشور را آغاز خواهد کرد، این فیلم در جشنواره فیلم فجر جزو ۱۰ فیلم برتر مردمی بود.
فیلم محسن تنابنده مردادماه اکران می‌شود
این فیلم که نخستین بار در جشنواره فیلم فجر رونمایی شد توانست در رشته‌های بهترین جلوه‌های ویژه میدانی، بهترین بازیگر نقش اول زن، بهترین صدابرداری، بهترین بازیگر مکمل مرد، بهترین تدوین و بهترین فیلمنامه نامزد کسب سیمرغ بلورین شود اما نتوانست هیچکدام از این جوایز را از آن خود نماید.تنابنده کارنامه فوق العاده درخشانی در تلویزیون داشته و آثار به یادماندنی زیادی را نوشته و یا بازی کرده است. او همواره به عنوان یک بازیگر مولف شناخته می‌شود و هر کارگردان در کنار او همواره می‌تواند به ایده‌هایی وی دل ببندد."قسم" دومین تجربه محسن تنابنده در مقام کارگردانی محسوب می‌شود. تنابنده برای نخستین بار فیلم سینمایی "گینس" را کارگردانی کرد که این فیلم با وجود ایده جالب نتوانست موفقیت چندانی را برای تنابنده به همراه بیاورد.گینس با حضور "رضا عطاران" و بازی خود تنابنده توانست در سال ۱۳۹۳ فروش سه میلیارد تومانی را به ثبت برساند که در آن زمان فروش معقولی بود، اما در هر صورت نخستین فیلم این بازیگر مطرح نقد‌هایی را به همراه داشت.تنابنده طی سال‌های اخیر سریال پر ببینده و پر مخاطب "پایتخت" را در کارنامه داشته است. وی از سوی کارگردان و بسیاری از عوامل و بازیگران مغز متفکر پایتخت محسوب می‌شود. تنابنده در تمامی نسخه‌های پایتخت ایده پرداز، سرپرست گروه نویسندگان و بازیگر نقش "نقی معمولی" بوده است.

وی طی این سال‌ها حضور در پانزده پروژه سینمایی را تجربه کرده است. از نکات جالب حضور تنابنده در سینما باید به تنوع آثارش اشاره کرد. تنابنده در آثار متفاوتی همچون "سن پطرزبورگ"، هفت دقیقه تا پاییز"، "لامپ ۱۰۰"، "فراری" و "ایران برگر" به ایفای نقش پرداخته است.تنابنده در سال ۹۵ برای بازی در فیلم فراری سیمرغ بهترین بازیگر نقش اول مرد از جشنواره فیلم فجر دریافت کرده‌است. او همچنین در سال ۸۶ برای بازی در فیلم استشهادی برای خدا برنده سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل مرد جشنواره فیلم فجر شده است.با وجود حضور این بازیگر خوب در فیلم‌های متفاوت بدون شک مهمترین نقش سینمایی تنابنده را باید بازی در فیلم سینمایی "محمد رسول الله (ص) " به کارگردانی "مجید مجیدی" دانست. وی در فیلم محمد رسول‌الله (ص) نقش ساموئل یهودی را بازی کرد و بیشتر دیالوگ‌ها را با زبان عبری بیان می‌نمود.حال تنابنده در دومین تجربه کارگردانی خود با سیروس مقدم همکاری می‌کند. این فیلم سینمایی با حمایت مالی موسسه اوج ساخته شده و بعد از حضور در جشنواره فیلم فجر آماده اکران می‌شود. باید دید تنابنده که کارنامه درخشانی را در فجر به ثبت رسانده و در کارگردانی هم می‌تواند به موفقیت برسد یا نه.
مرجع : میزان
برچسب ها: اکران فیلم