به روز شده در ۱۳۹۹/۰۴/۱۶ - ۱۵:۵۸
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۴/۲۲ ساعت ۱۳:۵۹
کد مطلب : ۱۸۲۴۹۴
سخنگوی شورای نگهبان:

شائبه تفاوت آمار انتخابات سال ۸۸ مزخرف است

گروه سیاسی: سخنگوی شورای نگهبان گفت: علیه ما کم فیلم نمی‌سازند و کم ادعا نمی‌کنند. نمونه‌اش هم همین ادعاهای مضحک و مزخرف اخیر است که علیه این نهاد مطرح می‌شود.
عباسعلی کدخدایی در نشست خود با اصحاب رسانه با تبریک دهه کرامت و میلاد امام هشتم (ع) گفت: در آستانه سالگرد تاسیس شورای نگهبان هستیم که گزارشی از فعالیت‌های این نهاد در سال گذشته را به این مناسبت ارائه خواهم کرد. وی ادامه داد: در یک سال گذشته ٥١ مصوبه از سوی مجلس برای ما ارسال شده که ١٩ مصوبه در مرحله اول، ٩ مصوبه با رفع ایراد تایید شده و ٢٣ مصوبه برگشت داده شده است. استفساریه‌هایی را داشتیم که بررسی شده است. کدخدایی در خصوص اینکه گفته شده برخی نمایندگان برای عدم استیضاح آپارتمان گرفته‌اند، گفت: در این خصوص اعمال نظر نمی‌کنم.

وی همچنین در رابطه با ادعای تفاوت آمارها در انتخابات سال ٨٨ گفت: ادعاهای مضحک قابل پاسخ نیست و من اگر بخواهم وقت برای ادعاهای بی‌پایه بگذاریم به کارهای دیگر نمی‌رسیم. کدخدایی در رابطه با الکترونیکی شدن انتخابات گفت: همکاری‌های خوبی در حال انجام است و تا هرجا بتوانیم مسائل فنی را با وزارت کشور پیش ببریم اقدام خواهیم کرد. کدخدایی در پاسخ به سوال ایلنا مبنی بر اینکه در هفته‌های اخیر موضوع سریال گاندو و شکل پرداختن این اثر به دولت و مشخصا دستگاه دیپلماسی یکی از مباحث پربحث در رسانه ها بوده؛ در آستانه سالگرد تاسیس شورای نگهبان مشخصا بفرمایید آیا این امکان برای فیلم‌سازان وجود دارد تا فیلمی انتقادی در خصوص نهاد متبوع شما بسازند و آیا این آزادی برای انتقاد و پرداختن به نهادهای انتخابی در خصوص نهادهای انتصابی نیز بلامانع است؛ گفت: بله بسازند. علیه ما کم فیلم نمی‌سازند و کم ادعا نمی‌کنند. نمونه‌اش هم همین ادعاهای مضحک و مزخرف اخیر است که علیه این نهاد مطرح می‌شود.

وی همچنین در این رابطه که می‌گویند الکترونیکی شدن انتخابات باعث تقلب و اعمال‌نظر در انتخابات می‌شود، گفت: از این قسم ادعاها همیشه مطرح می‌شود. ما انتخابات را برگزار خواهیم کرد و بعد هم در همین نشست خبری مسائل را بررسی می‌کنیم. کدخدایی در خصوص ادعای محمود صادقی مبنی بر اینکه برخی اعضای شورای نگهبان برای تائید صلاحیت پول می‌گیرند، گفت: در همان جلسه فراکسیون به ایشان گفتیم اگر مدرکی دارید ارائه کنید و حالا از آن جلسه سه سال گذشته و ایشان مسائل را به رسانه‌ها کشاندند و ما هم در کمیته رسیدگی به عملکرد نمایندگان از ایشان شکایت کردیم.