به روز شده در ۱۳۹۸/۰۹/۱۷ - ۱۸:۵۴
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۴/۳۱ ساعت ۱۵:۰۴
کد مطلب : ۱۸۳۲۹۹
مردم از عملکرد مجلس دهم رضایت ندارند

صادقی: 20 درصد مردم در انتخابات شرکت می‌کنند

گروه سیاسی: یک نماینده تهران در مجلس، انتخابات مجلس یازدهم را غیرقابل پیش‌بینی دانست و گفت: همان‌طور که می‌بینید، لحظه‌به‌لحظه که به انتخابات نزدیک می‌شویم نظرات مردم تغییر می‌کند.
صادقی: 20 درصد مردم در انتخابات شرکت می‌کنند
محمود صادقی، ادامه داد: ظاهراً اوایل خردادماه یک نظرسنجی در تهران انجام شده که بالای 20 درصد مردم گفته‌اند در انتخابات شرکت می‌کنیم. برخی ممکن است بگویند این آمار پایینی است، در حالی که دوره گذشته درصد مشارکت مردم تهران در انتخابات به 40 درصد نرسیده بود. احتمالاً نزدیک انتخابات که می‌شویم احتمال مشارکت افزایش می‌یابد. این نماینده مجلس، با بیان اینکه مردم از عملکرد مجلس دهم رضایت ندارند، گفت: در مجموع مردم از وضع موجود و همچنین مجلس ناراضی‌اند. مردم وقتی به صندوق رای مراجعه می‌کنند ولی می‌بینند که صندوق رای علاج دردهایشان نیست، ناامید می‌شوند. در واقع اتفاقاتی می‌افتد که به نوعی می‌خواهند مردم را از صندوق‌‌های رای ناامید کنند و یک نوع روی‌گردانی پدید آورند. به همین دلیل کلاً مردم نسبت به شرکت در انتخابات بدبین و ناامید شده‌اند.صادقی درباره راهکار پررنگ‌ شدن حضور مردم در انتخابات مجلس یازدهم تاکید کرد: بخشی از انگیزه مردم برای حضور در انتخابات به نظام انتخاباتی برمی‌گردد که مردم احساس کنند گزینه‌های دلخواه‌شان در میان کاندیداها وجود دارد. نظارت شورای نگهبان بر کاندیداها باید مبتنی بر قانون باشد، نه سلیقه و بر اساس جناح‌بندی‌های سیاسی.

او ادامه داد: شورای نگهبان نباید نیروهای رده‌‌اول یک جناح را حذف کند که آن جناح مجبور شود با نیروهای رده‌چندمی به صحنه بیاید و به تبع، کاندیداها نتوانند به قدر کافی جوابگوی مطالبات مردم باشند. این مهم‌ترین عامل حضور گسترده مردم در انتخابات مجلس یازدهم است. در صورت تایید صلاحیت نیروهای رده‌اول جناح اصلاح‌طلب انتخابات رقابتی می‌شود و شاهد حضور پرشور و هیجانی مردم خواهیم بود.این عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات عملکرد مجلس، دولت و شوراها را در حضور مردم در انتخابات موثر برشمرد و گفت: بخشی از انگیزه مردم برای حضور در انتخابات مجلس یازدهم به عملکرد منتخبان برمی‌گردد؛ اگر عملکرد منتخبان مردم اعم از نمایندگان مجلس، رئیس‌جمهور و اعضای شورای شهر بهبود پیدا کند، مردم امیدوارتر می‌شوند.
مرجع : اعتماد آنلاین
برچسب ها: محمود صادقی