به روز شده در ۱۳۹۸/۱۱/۰۸ - ۲۲:۵۴
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۵/۰۱ ساعت ۱۸:۴۰
کد مطلب : ۱۸۳۴۲۹

زیردریایی گمشده فرانسه پس از ۵۰سال پیدا شد

گروه بین‌الملل: نیروی دریایی فرانسه یک زیردریایی را پیدا کرد که ۵۱ سال پیش در اعماق دریا ناپدید شده بود. فرانسه پیدا شدن این زیردریایی را یک "موفقیت" خوانده و برای ۵۲ خدمه آن مراسم یادبود برگزار کرده است.
زیردریایی گمشده فرانسه پس از ۵۰سال پیدا شد
نیروی دریایی فرانسه یک زیردریایی را که بیش از ۵۰ سال پیش گم شده بود، پیدا کرد و در آن به کاوش پرداخت. زیردریایی مینرو روز ۲۷ ژانویه ۱۹۶۸ به همراه ۵۲ خدمه آن در دریای مدیترانه ناپدید شد. فلورانس پرلی، وزیر دفاع فرانسه، دوشنبه ۳۱ تیر (۲۲ ژوئیه) یافته شدن زیردریایی را "موفقیت، مایه سبکباری و نشانه مهارت فنی" ارزیابی کرد.  کارشناسان نیروی دریایی لاشه زیردریایی Minerve را در ۴۵ کیلومتری شهر بندری تولون در عمق ۲۴۰۰ متری دریا پیدا کردند. 

زیردریایی مینرو آخرین بار با مراقبت دریایی تولون تماس گرفته و پس از آن اثری از آن دیده نشده بود.  وزارت دفاع فرانسه، با اصرار بازماندگان خدمه زیردریایی از آغاز سال جاری جست‌وجو برای یافتن آن را از سر گرفته بود. در عملیات جست‌وجوی زیردریایی فرانسوی شرکت آمریکایی "اوشن اینفینیتی" نیز مشارکت داشت که پیش از این در رشته‌ای از عملیات اکتشافی در دریا موفقیت داشته است.  کارشناسان فرانسوی و آمریکایی که در جست‌وجوی زیردریایی مینرو بودند، نخست مکان وسیعی از دریا را تعیین کردند و پیوسته از وسعت آن کاستند تا توانستند به جایگاه زیردریایی برسند. وزارت دفاع فرانسه به یادبود خدمه زیردریایی گم‌شده مراسم بزرگداشت برگزار کرد. 
برچسب ها: زیردریایی