به روز شده در ۱۳۹۸/۰۹/۱۵ - ۰۲:۵۲
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۵/۰۲ ساعت ۱۱:۲۱
کد مطلب : ۱۸۳۴۷۲

افزایش غلظت آلاینده‌ها در روز‌های پایانی هفته

گروه جامعه: مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران از افزایش موقتی غلظت آلاینده‌های ذرات معلق و ازن در روزهای پایانی هفته خبر داد.
افزایش غلظت آلاینده‌ها در روز‌های پایانی هفته
حسین شهبازی با بیان اینکه پیش‌بینی‌های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا نشاندهنده کاهش میزان ناپایداری جوی طی صبح امروز (۲ مرداد) است، اظهار کرد: از این رو همراه با ازدیاد تردد خودروها در سطح شهر شرایط برای افزایش موقتی غلظت آلاینده‌ها فراهم می‌شود. وی ادامه داد: به‌تدریج با تغییر شرایط جوی در طول روز برای برخی ساعات افزایش میزان ابرناکی و وزش باد انتظار می‌رود که احتمال افزایش موقتی غلظت ذرات معلق را به دنبال دارد.

شهبازی با اشاره به اینکه طی برخی ساعات امروز (۲ مرداد) شرایط برای تولید آلاینده ازن فراهم می‌شود، اظهارکرد: این آلاینده بین ساعات ۱۴ تا ۱۸ به بیشترین مقدار خود می‌رسد. به گفته مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران بر اساس نتایج پیش‌بینی کیفیت هوا همراه با احتمال افزایش نسبی غلظت آلاینده‌ها از جمله ذرات معلق و آلاینده ازن طی برخی ساعات امروز وضعیت کیفیت هوای برخی مناطق شهر تهران به‌طور موقت در شرایط نامطلوب به‌ویژه برای گروه‌های حساس قرار می‌گیرد.

وی با بیان اینکه به‌تدریج با کاهش میزان ناپایداری جوی در ساعات پایانی امروز و تداوم آن تا فردا (۳ مرداد) افزایش نسبی در غلظت آلاینده‌ها طی صبح پنجشنبه دور از انتظار نیست، اظهار کرد: با افزایش میزان ناپایداری جوی در طول روز، برخی ساعات همراه با افزایش ابر و وزش باد است که احتمال افزایش موقتی غلظت ذرات معلق را به دنبال دارد.

شهبازی افزود: از این رو در برخی ساعات فردا (3 مرداد) افزایش نسبی در غلظت آلاینده‌هایی از جمله ذرات معلق و ازن مشاهده می‌شود و وضعیت کیفیت هوای بیشتر مناطق پایتخت به طور موقت در محدوده مرزی بین شرایط سالم و ناسالم برای گروه‌های حساس قرار می‌گیرد همچنین دمای هوا در پایتخت تا روز آینده روند افزایشی دارد. مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در پایان با اشاره به اینکه کیفیت هوای ۲۴ ساعت گذشته پایتخت منتهی به ۸ صبح امروز با میانگین ۷۱ در شرایط سالم قرار داشت، اظهار کرد: کیفیت هوای هم اکنون نیز با میانگین ۷۲ همچنان در شرایط سالم است.
مرجع : ایسنا
برچسب ها: آلاینده هوا
{ADVERTISE_DOC_LOCATION_12_BLOCK}