به روز شده در ۱۳۹۸/۱۲/۰۸ - ۲۱:۱۲
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۵/۲۷ ساعت ۱۴:۵۶
کد مطلب : ۱۸۵۵۴۷

آشنایی با دیجیتال مارکتینگ به زبان ساده و فاکتور مهم سئو

گروه علمی: اگر بخواهیم خیلی ساده دیجیتال مارکتینگ را برای شما تعریف کنیم می توان گفت مجموعه فعالیت ها و اقداماتی می باشد که برای تبلیغ، فروش و برندسازی محصول و یا خدماتی از طریق لوازم و ابزارهای دیجیتالی صورت می گیرد. البته این تعریف، ساده ترین تعریف برای دیجیتال مارکتینگ می باشد در حالی که این بازاریابی بسیار گسترده و پیچیده تر از روش های بازاریابی سنتی می باشد.
آشنایی با دیجیتال مارکتینگ به زبان ساده و فاکتور مهم سئو
لازم به ذکر است که بازاریابی دیجیتالی تنها مختص به تبلیغات کسب و کارهای اینترنتی و یا شبکه های اجتماعی نمی باشد بلکه بسیاری از کسب و کارهای سنتی نیز امروزه سعی می کنند با استفاده از این نوع بازاریابی به کسب و کار خود رونق ببخشند.
بازاریابی دیجیتال میتواند اهداف متنوعی داشته باشد اما شاید بتوان گفت هدف اصلی همواره فروش خواهد بود. همچنین دسترسی به طیف گسترده ای از مخاطبان در یک بازه زمانی کم یکی دیگر از ویژگی های این بازاریابی می باشد، در حالی که در روش بازاریابی قدیمی نمیتوان طیف بسیار گسترده ای از مخاطبین را در سریعترین زمان در دسترس داشت.
دیجیتال مارکتینگ و یا همان بازاریابی دیجیتالی انواعی دارد که از مهم ترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

•    بهینه کردن سایت برای بهبود جایگاه در موتورهای جستجو کننده یا همان سئو
•    بازاریابی محتوایی
•    شبکه های اجتماعی
•    بازاریابی از طریق ایمیل
•    بازاریابی از طریق ویدئو
•    بازاریابی چریکی
•    تبلیغات های اینترنتی

پیشنهاد میکنیم برای درک بیشتر هر کدام از روشها به صفحه آموزش دیجیتال مارکتینگ مراجعه نمایید.

آشنایی کلی با سئو
معنای سئو به صورت روان بهینه کردن برای موتورهای جستجو می باشد، اگر مطالب و عمکلرد سایت شما براساس استانداردهای موتورهای جستجو باشد باعث افزایش بازدیدکنندگان از وب سایت شما می شود. عوامل بسیار زیادی در سئو وب سایت شما موثر می باشد که از جمله ی آن ها می توان به کیفیت محتوای تولید شده برای مخاطبان و همچنین لینک های ورودی به سایت یا همان بک لینک اشاره کرد.
 
تعریف دقیق سئو عبارت است از مجموعه فعالیت هایی که ما با تولید کردن محتوا، بهینه کردن ساختار سایت، برندسازی و همچنین تعیین استراتژی های محتوایی برای این که جایگاه وب سایت ما در موتورهای جستجو بهبود یابد تا بازدید از وب سایت ما افزایش یابد.
البته لازم به ذکر است که سئو تنها به معنای بهینه سازی کردن سایت برای بهبود جایگاه سایت در موتورهای جستجو کننده نیست بلکه امروزه به معنای مناسب کردن سایت برای بازدیدکنندگان نیز می باشد که مدت هاست گوگل سیاست هایی را در نظر گرفته تا سایت ها همسو با انتظارات بازدیدکنندگان پیش روند که در این مورد حتما از نظرات افراد کارشناس سئو بهره بجویید.
سئو اهمیت فراوانی دارد که یکی از مهم ترین آن ها ایجاد اعتماد در بازدیدکنندگان هنگام بازدید از سایت شما می باشد، هنگامی که شخص مطلب مورد نیاز خود را در موتور جستجو سرچ می کند، موتور جستجو سعی میکند بهترین نتایج را به جستجو کننده نمایش دهد، هنگامی که سایت شما جزو جایگاه های برتر آن باشد شخص به سایت شما اعتماد کرده و کسب و کار شما در نظر وی کسب و کاری قابل اعتماد جلوه خواهد کرد.
در مورد آموزش سئو میتوان به برخی مراحل برای دسترسی به نتایج بهتر اشاره کرد:

•    سئو تکنیکال، برای مثال می توان به رعایت کردن اصول سئو در طراحی و ساختار سایت اشاره کرد.
•    بازاریابی محتوایی، همچون شناسایی کردن کلمات کلیدی و تولید محتوای باکیفیت که برای مخاطب ارزشمند باشد.
•    هدفمند کردن لینک سازی، که می توان به افزایش ارتباط با سایتهای مرتبط و همچنین فعالیت در شبکه های اجتماعی اشاره کرد.

اگر از سایت ساز وردپرس استفاده می کنید ابزارهای بیشتری نیز برای این مورد در اختیار خواهید داشت. برای بهینه سازی و سئو وردپرس میتوان از افزونه هایی مانند Yoast و همچنین افزونه هایی برای لینک سازی داخلی استفاده نمود. همچنین ساختار وردپرس نیز نسبت به سایر سایت سازها شرایط ایده آل تری برای بهینه سازی دارد.