به روز شده در ۱۳۹۸/۱۲/۰۵ - ۱۹:۰۳
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۶/۲۴ ساعت ۲۱:۱۳
کد مطلب : ۱۸۷۷۲۵
والیبال قهرمانی آسیا ۲۰۱۹ - تهران؛

تیم ملی والیبال ایران باخت و صدرنشین نشد

گروه ورزشی: تیم ملی والیبال ایران در سومین دیدار خود در مرحله مقدماتی والیبال قهرمانی آسیا برابر استرالیا شکست خورد تا به عنوان تیم دوم به مرحله بعد صعود کند.
بیستمین دوره مسابقات والیبال مردان قهرمانی آسیا روزهای ۲۲ تا ۳۰ شهریور با حضور ۱۶ تیم در چهار گروه به میزبانی تهران برگزار می شود و در پایان هشت تیم برتر جواز حضور در مرحله دوم انتخابی المپیک ۲۰۲۰ توکیو که دی ماه سالجاری در چین برگزار می شود، را کسب خواهند کرد. تیم ملی در آخرین بازی مرحله گروهی امروز یکشنبه از ساعت ۱۸:۳۰ در سالن آزادی مقابل تیم ملی استرالیا قرار گرفت و با نتیجه ۳ بر یک شکست خورد. دو تیم ایران و استرالیا به جمع ۸ تیم برتر مسابقات صعود کرده اند و امروز برای صدرنشینی تلاش کردند.
ست نخست؛ ۲۵ بر ۲۲ به سود ایران
ایگور کولاکوویچ تیم ملی را با ترکیب میلاد عبادی پور، سعید معروف، پوریا فیاضی، مسعود غلامی، امیر غفور، علی اصغر مجرد و محمدرضا حضرت پور روانه زمین کرد. استرالیا امتیاز نخست را کسب کرد. بازی در ابتدا پایاپای پیش رفت و در دو تیم در امتیاز ۴ برابر شدند. در ادامه ملی پوشان دو اختلاف امتیاز ایجاد و با نتیجه ۶ بر ۴ پیش افتادند. نخستین تایم استراحت فنی نیز با برتری ۸ بر ۵ ملی پوشان ایران همراه شد. شاگردان ایگور کولاکوویچ رفته رفته بر بازی مسلط و موفق شدند ۵ اختلاف امتیاز را ایجاد و با نتیجه ۱۱ بر ۶ پیش بیافتند تا سرمربی استرالیا تقاضای تایم استراحت دهد. پس از این وقفه استرالیا دو امتیاز متوالی کسب و اختلاف را کاهش داد. دومین تایم استراحت فنی نیز با برتری ۱۶ بر ۱۳ ملی پوشان همراه بود. برتری شاگردان ایگور ادامه داشت و در نهایت این ست با برتری ۲۵ بر ۲۲ به سود ایران تمام شد.
ست دوم؛ ۲۵ بر ۲۳ به سود استرالیا
در این ست استرالیا قدرتمندتر از ست اول ظاهر شد و حتی در بعضی از لحظات مسابقه، اختلاف امتیازش را با ایران به عدد ۴ رساند. وقت استراحت اول با نتیجه ۸ - ۷ به سود استرالیا تمام شد. وقت استراحت دوم هم ۱۶ - ۱۳ به سود استرالیا بود اما ملی پوشان کشورمان توانستند با امتیاز ۲۰ - ۱۹ استرالیا را پشت سر بگذارند. با این حال استرالیا دست بردار نبود. بازی از امتیاز ۲۰ به بعد با اعتراض بازیکنان دو تیم و بازبینی صحنه ها چند بار متوقف شد اما در نهایت این تیم استرالیا بود که با نتیجه ۲۵ بر ۲۳ به پیروزی رسید.
ست سوم؛ ۲۵ بر ۲۱ به سود استرالیا
در این ست هرچند ایران توانست با نتیجه ۸ بر ۷ به وقت استراحت فنی اول برسد اما استرالیا بازی برتری را به نمایش گذاشت و توانست با امتیاز ۱۶ بر ۱۴ وقت استراحت فنی دوم را از آن خود کند. استرالیا حتی اختلاف امتیاز را تا نتیجه ۱۸ بر ۱۵ پیش برد که ملی پوشان کشورمان بازی را به تساوی کشاندند. در پایان استرالیا بازی خوب خود را به تیم ایران دیکته کرد و ۲۵ بر ۲۱ پیروز ست سوم شد.
ست چهارم؛ ۲۵ بر ۲۱ استرالیا
استرالیا که با برد در دو ست گذشته از نظر روحی و رونی هم شرایط بهتری داشت، اینبار هم بازی را با قدرت آغاز کرد و توانست به وقت استراحت فنی اول برسد. ایران که در این ست از استرالیا عقب بود، بازی را در نتیجه ۱۴ به تساوی کشاند اما استرالیا وقت استراحت فنی دوم را هم با نتیجه ۱۶ بر ۱۴ به سود خود تمام کرد و در پایان هم ۲۵ بر ۲۱ برنده از زمین خارج شد. به این ترتیب ایران با باخت مقابل استرالیا به عنوان تیم دوم از این مرحله صعود کرد. بازی های مرحله بعد برای تعیین جایگاه از روز سه شنبه پیگیری می شود.