به روز شده در ۱۳۹۸/۱۲/۰۴ - ۰۰:۲۶
 
۱
تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۷/۰۷ ساعت ۱۷:۵۰
کد مطلب : ۱۸۸۷۶۸
یک فوریت لایحه حذف ۴ صفر از پول ملی تصویب شد

قیمت برخی از اجناس پس از حذف 4 صفر از پول ملی

گروه اقتصادی: نمایندگان مجلس با بررسی لایحه اصلاح نظام پولی و بانکی با (حذف ۴ صفر از واحد پول کشور) به صورت فوریتی موافقت کردند.
قیمت برخی از اجناس پس از حذف 4 صفر از پول ملی
نمایندگان در جلسه علنی عصر امروز (یکشنبه هفتم مهر ) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی درخواست یک فوریت برای لایحه اصلاح نظام پولی و بانکی (حذف 4 صفر از واحد پول کشور) با 124 رأی موافق، 76 رأی مخالف و 3 رأی ممتنع از مجموع 230 نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند. بر اساس این گزارش عبدالناصر همتی که به منظور دفاع از یک فوریت اصلاح نظام پولی و بانکی (حذف 4 صفر) سخن می گفت، گفت:در حال حاضر پول ملی کشور به دلیل تورم پیش آمده در این سال‌ها خاصیت ظاهری خود را از دست داده و عملاً مردم ریال را در مبادلات خود به رسمیت نمی‌شناسند و حفظ ظاهر و اعتبار پولی ملی یک ضرورت است.
وی افزود: برای تسهیل در تبادلات مالی مردم و هماهنگی با فرهنگ عمومی جامعه حذف 4 صفر از پول ملی با بررسی‌های کارشناسی در دستور کار قرار گرفت و متأسفانه در حال حاضر نسبت ریال در برابر پول‌های رسمی دنیا به شدت نازل است و در عین حال سکه و به اصطلاح پول خرد نیز از چرخه مبادلات خارج شده است. رئیس بانک مرکزی تصریح کرد: هزینه تولید و ضرب هر سکه 500 تومانی حدود 800 تومان است در حالی که تقریباً هیچ کارکردی ندارد و از چرخه جریان اقتصادی خارج شده اما با حذف 4 صفر وارد چرخه مبادلات پولی خواهد شد.
همتی در پاسخ به این انتقاد که زمان مناسبی برای حذف 4 صفر از پول ملی انتخاب نشده است، گفت: اتفاقاً الان بهترین فرصت برای این کار است تا اعتبار پول ملی بازگردد و به تدریج پول‌های جدید جایگزین پول‌های قبلی شود و ان‌شاء الله این کار با همکاری مجلس صورت پذیرد.

۱۳۹۸/۰۷/۰۷ ۲۰:۲۷
سلام و خسته نباشید، واقعا خیلی عالی میشه چون ارزش پول مملکتمون برمیگرده و این عالی (364672)
۱۳۹۸/۰۷/۰۷ ۲۲:۱۸
دلار بهتره چون بین المللی هستش (364674)
۱۳۹۸/۰۷/۰۸ ۰۷:۳۸
اينجوري ميتوانند بگويند كه قيمتها را به قيمت زمان شاه برگردانديم (364675)
اکبر
۱۳۹۸/۰۷/۰۸ ۰۷:۵۷
سلام هیچ فرقی نمیکنه بدبخت همون بدبخته و آقازاده همون آقازاده و این یعنی گرانی و تورم بیشتر چون نان 200 تومنی میشه 1 تومن که در واقع 800 تمنم گران ارزانی در کار نیست این فقط با افکار مردم بازی کردنه راه های بهتری هست که میشه انجام داد اوضاع مردم بهتر بشه در امان خدا (364676)
رحمت
۱۳۹۸/۰۷/۰۸ ۰۸:۰۲
واییییییییییییییی چقدر همه چیز ارزان شده
هههههههههههههههههههه
خخخخخخخخخخخخخ (364677)
مصطفی
۱۳۹۸/۰۷/۰۸ ۰۸:۰۵
کاش شما هم مثل پینکیو بودید موقع دروغ گفتن دماغتون دارز میشد تا مردم بهتر بشناسنتون (364678)
علی
۱۳۹۸/۰۷/۰۸ ۰۸:۰۶
من هزار دفعه نظر دادم پخش نمیشه یا سانسور میشه (364679)
۱۳۹۸/۰۷/۰۸ ۰۸:۰۹
بار روانی تورم شدیدی بدنبال خواهد داشت. کارشناسی نشده است. الان که بیشتر تبادلات مالی با کارت و بدون رد و بدل شدن فیزیکی پول انجام می شود توجیهات آقای همتی بی اساس است. (364680)
۱۳۹۸/۰۷/۰۸ ۱۰:۳۰
واقعا مسخره است (364681)
سعید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۸/۰۷/۰۸ ۱۱:۵۵
زحمت کشیدین با این طرح الکیتون ما از همون قدیم همین جوری حساب کتاب میکردیم شما بجای اینکه یه طرح بدین که اجناس ارزون بشه طرح های بی سرو ته میدین.الان گوجه تو استان فارس کیلو هزار تومنه که قیمت خود کشاورز400تومنه چرا تو تهران باید کیلو پنج تومن باشه سیب زمینی کیلو دوسه هزارتومن کیلو هفت تومن؟! (364682)
۱۳۹۸/۰۷/۰۸ ۱۶:۴۲
درحال حاضر حقوق هم به تومان است ولی اگر چهار صفرش حذف کنی شما که با سوادیت چی می خونیدش اگر یک صفر ش برداری مگر نمیشه تومان پس اون سه صفر جریانش چیه (364683)