به روز شده در ۱۳۹۹/۰۷/۰۴ - ۱۷:۳۷
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۷/۰۹ ساعت ۱۱:۲۵
کد مطلب : ۱۸۸۸۸۲

لبنان درام «۱۹۸۲» را به اسکار فرستاد

گروه فرهنگ و هنر: سینماگران لبنانی فیلم «۱۹۸۲» را به عنوان نماینده خود برای بخش بهترین فیلم خارجی اسکار نود و دوم انتخاب کردند.
لبنان درام «۱۹۸۲» را به اسکار فرستاد
لبنان فیلم «۱۹۸۲» به کارگردانی اولید مونس را به عنوان نماینده خود در بخش بهترین فیلم خارجی مراسم اسکار ۲۰۲۰ برگزید.داستان «۱۹۸۲» در روزهای آغازین جنگ سال ۱۹۸۲ میان لبنان و رژیم صهیونیستی می‌گذرد و نادین لبکی بازیگر و فیلمساز لبنانی و کارگردان فیلم تحسین شده «کفر ناحوم» در آن نقش یاسمین، معلم مدرسه‌ای در بیروت را بازی می‌کند. ویسام پسر ۱۱ ساله‌ای در کلاس اوست که تلاش می‌کند شجاعت خود را جمع کرده و عشق و احساس خود نسبت همکلاسی بزرگترش یعنی جوانا را ابراز کند.

درام «۱۹۸۲» اولین بار در جشنواره بین‌المللی فیلم تورنتو ۲۰۱۹ در کانادا به نمایش درآمد و جایزه NETPAC را که مختص اولین نمایش جهانی فیلم‌های آسیایی است را از آن خود کرد.فیلم «۱۹۸۲» شانزدهین اثری است که از لبنان در بخش بهترین فیلم خارجی اسکار شرکت می‌کند. «کفرناحوم» در سال ۲۰۱۹ و «توهین» به کارگردانی زیاد دویری در سال ۲۰۱۸ آثاری لبنانی بودند که موفق شده‌اند در جمع نامزدهای نهایی این بخش قرار گیرند.نود و دومین دوره مراسم اسکار ۹ فوریه ۲۰۲۰ برگزار می‌گردد.
مرجع : صبا
برچسب ها: اسکار