به روز شده در ۱۳۹۹/۰۵/۲۲ - ۱۹:۰۰
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۷/۱۲ ساعت ۱۳:۴۸
کد مطلب : ۱۸۹۰۹۵

استیضاح موضع ترامپ را در انتخابات تقویت می‌کند

استیضاح موضع ترامپ را در انتخابات تقویت می‌کند
گروه بین‌الملل: روزنامه القدس العربی چاپ لندن نوشت: با توجه به اینکه دونالد ترامپ مدت سه سال به دلیل اتهام رابطه با روس‌ها برای پیروزی در انتخابات، زیر ذره بین نمایندگان پارلمان و کنگره قرار داشت و ایشان معتقد بودند رئیس جمهور برخلاف قانون عمل کرده است، این بار، به دنبال روشن شدن درخواست کمک او از رئیس جمهور دولتی بیگانه، یعنی اوکراین، برای مقابله با جو بایدن، رقیب انتخاباتی خود، رئیس پارلمان آمریکا، رسما اعلام کرد که ترامپ به اتهام خیانت به امنیت ملت آمریکا، استیضاح خواهد شد.

مساله عجیب آنکه تا زمانی نه چندان دور، دموکرات‌ها با احتیاط شدیدی در این باره رفتار می‌کردند؛ چرا که نگران عواقب اقدامات خود علیه رئیس جمهور بوده و می‌ترسیدند برکناری وی، عواقب سیاسی سختی به همراه داشته باشد. اما امروز، همین دموکرات‌ها تصور می‌کنند که عوامل موفقیتشان بسیار است. با اینکه بحران فعلی یکی از خطرناکترین مراحل حکومت ترامپ، پس از شکست دموکرات‌ها در محکوم کردن وی به دلیل دخالت روس‌ها در انتخابات آمریکاست؛اما برگ برنده در دست ترامپ، مجلس سنا است، که در دست‌جمهوری خواهانی است که ترامپ را رها نمی‌کنند. با اینکه در بین صفوف جمهوری خواهان نیز هستند کسانی که موافق سیاست‌های رئیس جمهور نیستند، اما خروج به سلامت ترامپ از استیضاح، می‌تواند یک دستاورد سیاسی بزرگ برای وی بوده و منجر به انتخاب دوباره اش شود؛ چرا که در این صورت تلاش می‌کند رأی دهندگان را قانع کند که تلاشی که برای برکناری وی انجام شد، یک رقابت سیاسی نادرست بوده است؛ که براساس ان، دموکرات‌ها هیچ توجهی به زندگی مردم آمریکا نداشته و تنها دغدغه شان، کارشکنی در مقابل ترامپ و وارد کردن او در معرکه‌های خارجی بوده است که بر آینده ان‌ها تاثیر می‌گذارد.
در این میان، دموکرات‌ها که می‌دانند خروج ترامپ از این بحران، می‌تواند در جریان انتخابات به نفع او باشد، در پی آنند تا هر چه سریعتر از طریق استیضاح، ترامپ را برکنار کنند؛ تا این موضوع همزمان با انتخابات نبوده و تاثیرات منفی آن متوجه دموکرات‌ها نشود.
با این حال، اقدامات مربوط به عزل ترامپ، بر میدان سیاسی آمریکا تاثیر گذاشته و این کشور را وارد یک معرکه داخلی می‌کند، که حدود سود و زیان آن، مشخص نیست. همانطور که باعث ایجاد یک فصل جدید در فصول حیات سیاسی ایالات متحده و مرحله‌ای از مراحل حکومت رئیس جمهوری می‌شود که در بسیاری مواقع، خارج از ضوابط و ارزش‌های فرهنگی شناخته شده، رفتار می‌کند.
برچسب ها: دونالد ترامپ