به روز شده در ۱۳۹۹/۰۴/۲۱ - ۱۰:۰۵
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۷/۲۵ ساعت ۱۷:۴۵
کد مطلب : ۱۹۰۲۲۷
وزیر بهداشت :

سلامت در ایران جامعه‌محور می‌شود

گروه جامعه: وزیر بهداشت گفت: کشورهایی که در زمینه مراقبت های بهداشتی اولیه در منطقه مدیترانه شرقی پیشرفت کردند باید به سایر کشورها کمک کنند، زیرا رفتن به سمت پوشش همگانی سلامت، بدون رسیدن به مراقبت های بهداشتی اولیه امکان پذیر نیست.  
سلامت در ایران جامعه‌محور می‌شود
دکتر سعید نمکی در اختتامیه شصت و ششمین اجلاس وزرای بهداشت منطقه مدیترانه شرقی در سخنانی، گفت: کشورهایی که در زمینه مراقبت های بهداشتی اولیه در منطقه مدیترانه شرقی پیشرفت کردند باید به سایر کشورها کمک کنند، زیرا رفتن به سمت پوشش همگانی سلامت، بدون رسیدن به مراقبت های بهداشتی اولیه امکان پذیر نیست.  وی ادامه داد: در منطقه ای هستیم که حل مشکلات آن به راه حل های متنوع نیاز دارد و نمی توانیم بگوییم بیماری های غیرواگیر فقط مشکل منطقه ما است. حتی در کشورهایی که در زمینه بیماری های واگیر موفقیت داشتیم، باز هم نقاط خطر درباره بیماری های واگیر داریم که در بسیاری از مواقع این بیماری ها از مرزها منتقل می شوند. بنابراین با مدیریت سازمان جهانی بهداشت باید برنامه های مشترکی با یکدیگر داشته باشیم. این برنامه ها باید هم بیماری های واگیر و هم غیرواگیر را در کنار هم در نظر بگیرد.

وزیر بهداشت همچنین گفت: امروز بیش از همیشه به هم نیاز داریم و باید تجربه ها را در اختیار هم بگذاریم. زیرا بدون همدلی و مشارکت نمی توانیم در هیچ کشوری بیماری ها را کنترل کرده و به سطح بالای خدمات بهداشتی و درمان برسیم.نمکی افزود: در شرایط سخت تحریم تلاش کردیم که نه تنها عقب گرد نکنیم، بلکه گام هایی رو به جلو برداریم و در ماه های آتی، طرح هر خانه یک پایگاه سلامت را برای جامعه محور کردن سلامت، اجرایی می کنیم.بنابر گزارش وبدا، شصت و ششمین اجلاس وزرای بهداشت منطقه مدیترانه شرقی بعد از ظهر امروز به کار خود پایان  داد.
مرجع : ایسنا
برچسب ها: وزیر بهداشت