به روز شده در ۱۳۹۹/۰۵/۱۵ - ۱۹:۳۲
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۸/۲۴ ساعت ۱۵:۵۹
کد مطلب : ۱۹۲۰۸۵

شرایط سخت ایران بعد از شکست مقابل عراق

شرایط سخت ایران بعد از شکست مقابل عراق
گروه ورزشی: تیم ملی ایران دومین باخت خود در مسیر حضور در مرحله نهایی انتخابی جام جهانی را مقابل عراق متحمل شد تا اکنون شرایط برای صعود سخت شود.
 شاگردان مارک ویلموتس بعد از دو پیروزی برابر تیم‌های سطح پایین کامبوج و هنگ کنگ، در جدال با عراق و بحرین با شکست زمین را ترک کردند تا شرایط گروه برای ایران سخت شود. ایران اکنون با شش امتیاز و با توجه به دو شکستی که تجربه کرده، با شش امتیاز در رده سوم قرار گرفته است. ایران البته در صورت حضور در رده دوم جدول نیز باید امیدوار باشد به عنوان یکی از چهار تیم برتر در جمع تیم‌‎های دوم، جواز صعود را دریافت کند. برنامه بازی‌های تیم ملی به این شکل خواهد بود که شاگردان ویلموتس در هفتم فروردین در تهران به مصاف هنگ کنگ خواهند رفت و بعد از آن راهی کامبوج خواهند شد تا احتمالا یکی از بازی‌های آسان خود را در جدال مقابل این حریف برگزار کنند. بعد از آن بار دیگر دو تیم مدعی را پیش روی خود خواهند داشت و باید روز 15 خرداد به مصاف بحرین در آزادی بروند و 20 خرداد نیز جدال با عراق را برگزار خواهند کرد.
مقدماتی جام جهانی مقدماتی آسیا-گروه C
  تيم        بازيها          برد        مساوی         باخت         گل زده        گل خورده     تفاضل گل        امتياز      
1 عراق 4 3 1 0 9 2 7 10
2 بحرین 4 2 2 0 3 1 2 8
3 ایران 4 2 0 2 17 3 14 6
4   هنگ‌کنگ    4 0 2 2 1 5 -4 2
5  کامبوج  4 0 1 3 1 20 -19 1
تیم ملی این شانس را خواهد داشت تا با پیروزی در هر چهار بازی آتی خود در مرحله برگشت، حتی به عنوان تیم اول جواز صعود به مرحله نهایی انتخابی جام جهانی را دریافت کند و این مهم با توجه به انجام دو دیدار برگشت برابر بحرین و عراق در خانه و استادیوم آزادی دور از ذهن نخواهد بود. اما یک شرط بزرگ دارد: تیم ملی عراق به جز بازی مقابل ایران در تهران، در سه دیدار دیگر برگشت خود حداقل یک امتیاز از دست بدهد. در واقع اگر عراق از ایران ببازد اما سه دیدار دیگرش را با پیروزی پشت سر بگذارد، با کسب 9 امتیاز مجموع امتیازات خود را به 19 رسانده و صعودش به عنوان تیم اول این گروه حتمی می‌شود. در واقع، اختیار عراق دست خودش است اما اختیار ایران دست نتایج تیم ملی عراق. زیرا تیم ملی ایران حتی با فرض پیروزی در هر 4 دیدار برگشت 18 امتیازی خواهد شد. در شرایطی که تیم ملی ایران در دور قبلی جام جهانی توانسته بود به عنوان یکی از تیم‌های اول، جواز حضور در روسیه را دریافت کند، شرایط کنونی شاید جو را بر علیه شاگردان مارک ویلموتس بلژیکی کند که حاشیه زیادی را نیز پیش از شروع اردوی تیم ملی پشت سر گذاشته بود.
اکنون تنها راه فرار از چنین شرایطی پیروزی در هر چهار بازی باقیمانده برای ویلموتس و تیم ملی ایران است تا آنها با دستیابی به 18 امتیاز و امیدواری به اینکه رقبای قدرتمندی همچون عراق و بحرین امتیاز از دست بدهند، بتوانند بار دیگر شرایط را به سود خود کنند. تیم ملی ایران که طی سالیان اخیر در رنکینگ فیفا و در بین تیم‌های ملی در جایگاه نخست قرار داشته، اکنون این جایگاه را نیز به شدت در خطر می‌بیند و بعید نیست در لیست اعلامی برای ماه جدید، جای خود را به ژاپن بدهد تا هجمه و فشار روی سرمربی بلژیکی نیمکت ایران نیز افزایش یابد.
برچسب ها: تیم ملی ایران