به روز شده در ۱۳۹۹/۰۷/۰۳ - ۱۸:۴۸
 
۲
تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۹/۰۵ ساعت ۲۱:۳۴
کد مطلب : ۱۹۲۷۵۴
واکنش به اظهارات یک کارگزاری که «افزایش قیمت بنزین، بهترین کار است»

حسن‌تاش به لیلاز: همه چیز را گران کنید، کار دیگری که بلد نیستید!

گروه اقتصادی: یک عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران که اخیرا به دولت توصیه کرده بود، فریب اعتراضات مردم را نخورد و اصلاحات اقتصادی را انجام دهد! امروز هم گفت: کاری که آقای روحانی برای افزایش قیمت بنزین انجام داد، بهترین کار است!
حسن‌تاش به لیلاز: همه چیز را گران کنید، کار دیگری که بلد نیستید!
سعید لیلاز که از حامیان تیم اقتصادی دولت محسوب می‌شود، افزود: دولت نباید فریب اعتراضات، سمت و سو و شدت آن را طی هفته گذشته بخورد. باید اصلاحات همزمان با برقراری نظام پرداخت ۲ هزار کالری در روز و سایر اقدامات مورد نیاز ادامه یابد. وی مدعی شد: برای نمونه مگر نگفته یک خانواده ۴ نفره دویست هزار تومان کمک معیشتی دریافت می کند؟ خب این مبلغ معادل ۱۰۰ لیتر مابه تفاوت قیمت جدید بنزین است. ۶۰ لیتر هم که از سهمیه می گیرد و در مجموع ۱۶۰ لیتر در ماه می شود. بنابراین، به هیچ وجه اثری از افزایش قیمت بنزین برای خانوارها دیده نمی شود. دولت با این کار به هر خانوار قدرت انتخاب داده است.

 همه چیز را گران کنید، کار دیگری که بلد نیستید!
در واکنش به اظهارات این فعال اقتصادی شاغل در صنایع خودروسازی، یک تحلیلگر مسائل اقتصادی گفت: همه چیز را گران کنید، کار دیگری که بلد نیستید!‌ غلامحسین حسن‌تاش افزود: در خبری خواندم که یک عضو شورای مرکزی کارگزاران به دولت توصیه فرموده است که فریب اعتراضات مردم و سمت و سوء و شدت آن را نخورد و به گران کردن ادامه دهد. این فرمایشات من را به یاد نظریات همفکران ایشان در جریان سیاست‌های تعدیل ساختاری دوران سازندگی می‌اندازد. وقتی سیاست های تعدیل ساختاری دوستان ایشان موجب بحران اجتماعی و اعتراضات مردمی شد و به دنبال وقایع اسلامشهر و مشهد و بعضی جاهای دیگر، مرحوم هاشمی رفسنجانی کمی و البته کمی متوجه شد که چه پوست خربزه‌ای زیر پایش گذاشته‌اند این طیف را تا حدوی کنار گذاشت و اندکی هم به فکر مساله توزیع درآمدی و مساله فقر افتاد.

حسن‌تاش افزود: حرف این طیف در آن زمان هم نزدیک به این مفهوم و مضمون بود که آقای هاشمی نباید فریب اعتراضات مردم را می‌خورد و باید همان سیاست‌ها را ادامه می‌داد. بعدها هم مرحوم هاشمی را سرزنش می‌کردند که اگر فریب مردم را نخورده بود و همان سیاست‌های تعدیل ساختاری را ادامه می‌داد و مردم و طبقات فقیر را له تر و له تر می‌کرد بعدا انشاء‌الله قرار بود بر روی جنازه‌های طبقات مستضعف (که ظاهرا برای آنها انقلاب کرده بودیم) ساختمان توسعه کشور بنا می‌شد! چه پارادوکس غریبی، مردم را له کنیم برای آینده‌ای خوب! مصلحت مردم را از خودشان بهتر می‌دانیم، میلیون‌ها نفر از سیاست‌های اقتصادی دولت ناخشنود و شاکی هستند اما فریبشان را نباید خورد و باید همان راه را ادامه داد!! حداقل خوب بود ایشان هم مثل بعضی ها این اعتراضات را از جانب مردم نمی‌دانستند و واژه مردم را بکار نمی‌بردند! بعد هم آقایان دستورالعمل‌هایی می‌دهند، گویا دارند با دولت سوئیس صحبت می کنند! وی در خاتمه با اشاره به این توصیه لیلاز که گفته بود «دولت با برنامه جلو برود و منافع مردم را تضمین کند!»، خطاب به وی گفت: حتما مردم هم به چنین چیزی و به چنین قابلیتی از حاکمیت باور دارند و تحمل خواهند کرد!! قیمت گاز را هم بالا ببرید، قیمت همه چیز را بالاببرید! کار دیگری که بلد نیستید!

 

۱۳۹۸/۰۹/۰۵ ۲۱:۵۹
جناهای سیاسی اگه خفه شن بهتره چون همشان اختلاسگر و دزدن (364860)
سید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۸/۰۹/۰۵ ۲۲:۲۰
سلام لطفا پیگیری کنید اینترنت وصل شود خیلی از زندگی عقب افتادیم بدبخت شدیم زندگی ما سخت شد بخدا از سختی زندگی توی خونهامون اخلاق نداریم با بچهامون بدخلقی میکنیم بدون اینکه حتی یک کیلو میوه براشون بخریم بخدا نداریم به قران نداریم بخدا محاصره فقر شدیم و هیچ چاره ای نداریم شماها را به خود خدا قسم میدیم کمی فکر ما باشید زندگی ما شده دعوا نمیدانم چی بگم‌ خیلی بیچاره شدیم آیا پیش کی باید شکایت کنیم به کی بگیم (364861)
حیدری
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۸/۰۹/۰۵ ۲۳:۲۱
جل الخالق!
فک کنم دیگه نزدیک ظهوریم. (364862)
سید ح
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۸/۰۹/۰۶ ۰۰:۱۵
لیلاز حقوق بگیر دولت است و از مدیران ایشان حقوق نجومی میگیرد. (364863)
احمدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۸/۰۹/۰۶ ۰۱:۵۷
هنگامیکه بابرخی ازنظرات کارشناسان بدنه دولت مواجه میشیم نعوذوبالله چیزهایی درذهنمان خطورمیکندگفتنش شایدگناه تلقی گردد.وآن اینکه امثال لیازونوبخت وواعظی و...اصلابفکرملت واین مرزوبوم نیستند،گویاتلاش میکنندتامردم راازپای دربیارن !تردیدی نیست اینجورافراددرخلوت بسیارمسرورندازاینکه مردم راذلیل میکنند.اگرقبول نداریدازهمین آقایان بخواهیدحقوق ومزایایشان راعیان سازند.کسانیکه تواینروزگاروانفساحقوقهای دههامیلیونی میگیرندومتمولندهرگزدوستدارمردم بینوانیستند.حیف این ملتیکه اینان تصمیم سازشانند! (364865)
۱۳۹۸/۰۹/۰۶ ۰۲:۰۳
وضع خیلی خرابه (364866)
رضایی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۸/۰۹/۰۶ ۰۲:۱۱
آقای لیازبه اصطلاح کارشناس اقتصادی؛تصورمیکنم آنچه آقای فرشادمومنی وآرمان و...فرمودندشمامصداقش باشی که الفبای اقتصادراندانی ویاازاخلاق ومروت وانسانیت بس فاصله دارین.بنده یک دستگاه 405دارم باسه تومان حقوق،باگران گشتن بنزین فقط دربخش بنزین بیش ازچهارصدهزارتومان به هزینه زندگی ام اضافه شدواگربقیه اقلام راکه بالارفته لحاظ نماییم قریب به دومیلیون افزایش هزینه خواهیم داشت.ولله کسانیکه این بلاراسرمردم آوردندبسیاربی دردند.درشهرکوچکمان سه شنبه بازارداریم که این هفته خالی ازمردم برای خریدبودوهرچه زمان میگذ (364868)
وثوق
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۸/۰۹/۰۶ ۰۸:۱۲
تا حالا به اصطلاح های دلالان خودرو دقت کردید وقتی یک ماشینی که دیگر کاری واسش نمیشه کرد و تقریبا راه مقرون به صرفه ای برای بهبود کاملش وجود نداره. چی میگن؟ میگن "خودشو انداخته"

عزیزم این سیستم یا نظام یا حکومت یا روش اداره کردن مملکت، دیگه خودشو انداخته و کاری نمیشه کرد. (364870)
۱۳۹۸/۰۹/۰۶ ۰۸:۴۹
مردیکه متوهم شده است (364871)
علی
Romania
۱۳۹۸/۰۹/۰۶ ۰۸:۵۳
آقای لیلاز از جای گرمی صدایش بلند می شود و خیلی روشنفکرانه و انتزاعی فکر می کند. (364873)
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۸/۰۹/۰۶ ۰۹:۰۵
یک چیز مایه تعجب بنده است آنهم اینکه عده ای هر روز رسما،علنا و با بی پروایی تمام به مردمیکه در مواقع لزوم میشوند ولی نعمت آنها، توهین میکنند !!!علاوه بر دروغهای هرروزه دولت به مردم، یکی مردم را فریبکار میداند،یکی مردم را دارای حق رای نمیداند ،یکی میگویدمردم چه کاره اند،یکی میگوید هرکس خود را ایرانی میداند برود!یکی هیچ حرفی از اعتراض مردم نمیزند ولی تا دلتان از اغتشاشگرمیگوید و خط و نشان میکشد.واقعا چه اتفاقی افتاده که یک عده اجازه یافته اند تا این حد به مردم جسارت کنند؟کشور ارث پدری آنهاست ؟ (364874)
حسین شهید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۸/۰۹/۰۶ ۱۵:۱۶
بهار نیوز تو اینهمه مخاطب داری فقط سه چهارتا نظر منتشر شده ؟؟؟؟پس تو هم داری سانسور میکنی چرا نمیخواین قبول کنید دوران سانسور گذشته؟؟؟ (364880)
نیساری
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۸/۰۹/۰۷ ۱۳:۰۷
سمت و سو البته. نه سمت و سوء. (364907)