به روز شده در ۱۳۹۸/۱۱/۰۸ - ۲۲:۵۴
 
۶
تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۹/۰۷ ساعت ۰۰:۰۷
کد مطلب : ۱۹۲۸۲۸
محمد مایلی‌كهن در نامه‌ای سرگشاده به رئیس‌جمهور: چون ایران نباشد تن من مباد

تا دیر نشده، کاری کنید؛ آیا این افراد هموطن ما نیستند؟

گروه ورزشی: سرمربی اسبق تیم ملی فوتبال کشورمان در نامه‌ای سرگشاده به حسن روحانی، به بیان مشکلات این روزهای کشور و مردم پرداخت و خطاب به او نوشت: آقای رئیس جمهور! چرا یک روز می‌گوییم خس و خاشاک و یک روز می‌گوییم اغتشاش‌گران عددی نیستند؛ آیا این افراد هموطن ما نیستند؟ آیا اگر درست عمل می‌شد طی این سال‌ها از خس و خاشاک و اغتشاش‌گران کم نمی‌شد؟
تا دیر نشده، کاری کنید؛ آیا این افراد هموطن ما نیستند؟
به گزارش تسنیم، مشکلات اقتصادی و معیشتی این روزهای کشورمان پس از گرانی بنزین و برخی اعتراضات نسبت به این تصمیم دولت مشکلات عدیده‌ای را برای مردم ایجاد کرده است که از همین رو محمد مایلی‌کهن، سرمربی اسبق تیم ملی فوتبال کشورمان در نامه‌ای سرگشاده خطاب به حسن روحانی، رئیس جمهوری به بیان این مشکلات پرداخته است. متن این نامه به شرح زیر است:

به نام خدا
جناب روحانی رئیس محترم جمهوری
با سلام و احترام؛
در چند روز گذشته در فرمایشات‌تان اعتراض را حق همه‌ی مردم ایران دانسته بودید. یقیناً این مرقومه را از باب اغتشاش و اختلال نمی‌نگرید، بلکه همان حقی است که جنابعالی به آن قائل هستید و من نیز احدی از آحاد همین مردمی هستم که برای این انقلاب متحد شدیم و نه آشوبگر و اغتشاش‌گر.
آقای رئیس جمهور در شبی که تصمیم گرفتید به یکباره قیمت بنزین را 300 درصد افزایش دهید قطعاً مردم را محرم ندانستید که برخلاف تمام صحبت‌هایی که پیش از آن عنوان کرده بودید برنامه‌ای برای گران کردن بنزین وجود ندارد به یکباره مردمی که همواره محرم نظام شمرده می‌شدند، شوکه شوند.
آقای روحانی! قشر زیادی از مردم من در تنگنا زندگی می‌کنند و بعضاً از سوی مسئولان محترم عنوان می‌شود که آنان از مشکلات زندگی مردم باخبرند، اما باخبر بودن تا لمس این تنگناها با پوست و استخوان متفاوت نیست؟
آقای رئیس جمهور! آیا تا به حال برای پیدا کردن یک دارو برای خود و خانواده‌تان آواره داروخانه‌ها شده‌اید؟ آیا تا به حال برای بستری کردن عزیزان‌تان در بیمارستان‌ها به مشکل برخورده‌اید؟ آیا برای خرید مایحتاج زندگی به خرید رفته‌اید؟ آیا میادین خاروبار و میوه و تره‌بار را به چشم دیده‌اید؟ درک مشکل مردم یعنی مواجه شدن با واقعیت‌هایی که در زندگی مردم جاری است. بدیهی است برای جنابعالی و مسئولین پیدا کردن ارزاق عمومی، دارو و امثالهم معنایی ندارد، چرا که بدون مشکل در اختیارتان قرار می‌گیرد. یقیناً شما مردم را در جامعه نمی‌بینید و یا برای خرید نمی‌توانید به سطح شهر بروید، اما من برای تهیه ارزاق عمومی همانند هموطنانم به نقاط مختلف شهر با وسایل مختلف اعم از اتوبوس BRT، تاکسی، مترو و خودرو شخصی می‌روم که عموماً با لطف و محبت هموطنانم مواجه می‌شوم. خصوصاً هنگامی که به میادین میوه و تره‌بار شهرداری می‌روم عموماً با عنایت و بزرگواری کارگران زحمتکش میادین مواجه می‌شوم که می‌خواهند اجناس بهتری را اختیار من قرار بدهند و من هم با دیدن این همه محبت شرمنده می‌شوم و عموماً اجازه نمی‌دهم با من متفاوت از سایر مردم برخورد شود، زیرا اعتقاد دارم همه باید با هم برابر باشیم، اما هزاران اسف که مسئولین ما خواسته یا ناخواسته از جامعه جدا شده و این جدایی باعث شده است که مشکلات هموطنان را نه تنها لمس، بلکه حتی حس هم نکنند.
جناب روحانی! عنوان فرمودید کسی حق گران کردن کالا و خدمات را ندارد، آیا فقط دولت مجاز به گرانفروشی است؟ آن هم فقط کالایی که در انحصار خودش است و آن هم به یکباره به میزان 50 الی 300 درصد؟
آقای رئیس جمهور! حتی اگر قیمت بنزین 500 تومان افزایش پیدا می‌کرد چگونه انتظار دارید هموطن شریف من که تاکسی دارد و یا به هر نحوی مسافرکشی می‌کند، قیمت کرایه‌اش را افزایش ندهد؟ از طرفی طبیعی خواهد بود که در کنار افزایش قیمت بنزین نرخ سایر کالاها و خدمات نیز افزایش یابد و دیگر با ناظر، بازرس و ... نخواهید توانست حتی به صورت نمایشی قیمت‌ها را ثابت نگه دارید. هر چند اگر مدت کوتاهی هم این امر صورت پذیرد آیا ماحصل آن قراردادن مردم در مقابل یکدیگر نیست؟ هر چند علی‌رغم تمامی نظارت‌ها و بازرسی‌ها در طی این نزدیک به دو هفته اغلب کالاها افزایش قیمت داشته است.
آقای رئیس جمهور! با این همه نهادهای نظارتی و بازرسی که بعضاً به صورت موازی هم عمل می‌کنند، چرا بعد از گذشت 40 سال از انقلاب اسلامی در انجام بسیاری از کارها عاجز مانده‌ایم؟ ما که توانایی انهدام موشک را در آسمان داریم آیا واقعاً با این همه سازمان‌های نظامی، امنیتی و نظارتی نمی‌توانیم مانع از قاچاق سوخت شویم؟
قاچاق سوخت که قاچاق مواد مخدر نیست تا بتوان آن را در کمترین و کوچک‌ترین مکان جاسازی کرد و از طرفی مدام ابراز می‌شود که یکی از اصلی‌ترین دلایل برای گران شدن حامل‌های انرژی قاچاق آن است و مقایسه کردن آن با قیمت برخی از کشورها، اما در نظر گرفته نمی‌شود که درآمد سرانه مردم آن کشورها چقدر است و مردم عزیز ما چه میزان؛ چنانچه قیمت بنزین در آن کشورها مثلاً معادل لیتری 10 هزار تومان است، آیا حقوق دریافتی کارگران و کارمندان‌شان معادل حقوق دریافت هموطنان ماست؟
آقای رئیس جمهور! آیا با گذشت بیش از 40 سال از انقلاب لیاقت هموطنان عزیز ما خانه‌هایی است که در سرپل‌ذهاب، ازگله، کرمانشاه و اخیراً آذربایجان شرقی با زلزله‌هایی همطراز با زلزله‌هایی که در برخی کشورها کمترین آسیب را برای‌شان به همراه دارد بر سر مردم عزیزمان آوار شود و بعد از گذشت مدت زمان طولانی علی‌رغم همه‌ی تلاش‌های مردم و دولت هنوز با مشکلات عدیده‌ای روبرو باشند.
آقای رئیس جمهور!‌ در این سال‌ها به گونه‌ای عمل شده که صاحبان سرمایه و صنایع مختلف به دلایل گوناگون ترجیح داده خارج شوند و یا چنان در پیچ و خم‌های خود ساخته تصریح در امورشان ناگزیر به زد و بند با برخی از اشخاص و شرکت‌های دولتی و بانک‌ها شوند و سپس به خاطر همین زد و بندها متهم و زندانی شوند. به راستی چگونه می‌شود که بی‌حد و حصر و بدون هیچ برگشت و بازخواستی پول مردم در اختیار بعضی از افراد قرار گیرد که هموطن ما هم نیستند، اما برای بازسازی سکوهای ورزشگاه شهیدعضدی رشت و شهید پیشگاه‌هادیان انزلی با گذشت بیش از دو سال عنوان شود که اعتبارات بسیار محدوده شده است و به همین لحاظ هنوز در مراحل ابتدایی آن باشد؟
آقای رئیس جمهور! من نه سیاسی‌ام و نه من بعد در هیچ انتخاباتی اعلام موضع خواهم کرد، لذا حرف من سیاسی و یا با اغراض سیاسی نیست، اما آیا در سال‌های پس از انقلاب هیچ تصمیم اشتباهی چه در بعد داخلی و چه در بعد خارجی گرفته نشده است که فقط عنوان شود که اشتباه بوده؟ فقط به مردم اعلام می‌شد که اشتباه کردیم، حتی نیاز به عذرخواهی هم نبود.
آقای رئیس جمهور! چرا یک روز می‌گوییم خس و خاشاک و یک روز می‌گوییم اغتشاش‌گران عددی نیستند؛ آیا این افراد هموطن ما نیستند؟ آیا اگر درست عمل می‌شد طی این سال‌ها از خس و خاشاک و اغتشاش‌گران کم نمی‌شد؟
آقای رئیس جمهور! در ناآرامی‌های اخیر به هر طرف که آسیب وارد شد و یا خدای نا کرده جان هر کسی به مخاطره افتاد و یا از دست رفت، هموطن ماست.
آقای رئیس جمهور! بعد از تصمیمات برای افزایش قیمت بنزین هر که بگوید قیمت اجناس یا خدمات اضافه نشده و یا نخواهد شد یقین بدانید نه دوستار شماست و نه ملت. تنگناهای زندگی مردم هر روز بیشتر و بیشتر می‌شود. امروز هم دیر است، اما تا دیر نشده به داد مردم عزیز، دوست‌داشتنی و نجیب‌مان برسید و اگر تصمیمات‌تان اشتباه بوده آن را اصلاح کنید.
چون ایران نباشد تن من مباد
محمد مایلی‌کهن.

۱۳۹۸/۰۹/۰۷ ۰۰:۲۳
درد و بلات بخوره تو سر اون کسانی که حتی اخبار وقایع را هم پخش نکردند (364883)
Reza
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۸/۰۹/۰۷ ۰۷:۴۳
احسنت (364884)
نگران
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۸/۰۹/۰۷ ۰۸:۱۴
باید فاتحه خوند به این دولت چون همین دولت فاتحه ۴۰ سال انقلاب رو خوند (364886)
هموطن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۸/۰۹/۰۷ ۰۸:۱۵
40 میلیون تومن 10 روز تو حسابم بوده واسه چکی که باهاش خونه خریدم.خونه 400 میلیونی که 100 میلیونش وام مسکن 25میلیون وام سامان و 25 میلیونشو قراره جای دیگه وام بگیرم.به من تعلق نگرفت. پروفسورهائی که حسابارو چک میکنن وام ها رو چرا چک نمیکنن؟یا اینکه نمیخان چک کنن (364887)
1
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۸/۰۹/۰۷ ۰۸:۲۰
بریکلا (364888)
علي عبدي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۸/۰۹/۰۷ ۰۸:۳۵
حرف دل مردم را زديد ، مربي بزرگ (364889)
۱۳۹۸/۰۹/۰۷ ۰۸:۳۶
نظر من به چه درد میخوره یه مشت پهن هم بابتش نمیدن .دلت خوشه .در جریان افزایش قیمت بنزین نظر نماینده ملت را هم نخواستند چه رسد به نظر من مفلوک بی کار و بی عار (364890)
میثم
Sweden
۱۳۹۸/۰۹/۰۷ ۰۸:۴۹
با سلام
بهار نیوز : برای یک بار دیگر نیز لطفا اجازه بدهید نظرات مردم منعکس شود و این را به اطلاع بالادستی ها برسانید.
این برادران و خواهرانی که یا شهید شدند و یا زندانی هستند فرزندان ایران هستند که کمترین های حق خود را مطالبه کرده اند. با آنها به مهربانی برخورد کنید. اگر قرار به محاکمه است از خود شروع نمایید. ببینید چقدر به وظایف خود عمل کرده اید؟ کجا به مردم اهمیت داده اید؟ و کجا حداقل گوش شنوای مردم بوده اید؟ (364891)
۱۳۹۸/۰۹/۰۷ ۰۸:۵۷
یک پدری از مردم درامده که نمیتواند دردش را بگوید (364896)
سید ح
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۸/۰۹/۰۷ ۰۹:۲۷
نظام رفراندم برگزار کند ببیند چند در صد مردم که حقوق بگیر و جیره بگیر دولت نیستند و هستند از به نظام بله می گویند. (364897)
۱۳۹۸/۰۹/۰۷ ۰۹:۵۵
چه بگم ...که تف سر بالا نباشه؟!
سید اصلاحات هم فکر نمیکرد با نام تدبیر و امید و عاقبت ناامیدی و...
فقط اصلاح طلبان راستین و... (364898)
خس وخاشاک اغتشاشگر
۱۳۹۸/۰۹/۰۷ ۱۰:۲۱
جان جهان دوش کجابوده ای (364899)
۱۳۹۸/۰۹/۰۷ ۱۱:۰۲
احسنت به آقای مایلی کهن کاش یک جو عقل تو کله حسن روحانی بود (364900)
۱۳۹۸/۰۹/۰۷ ۱۱:۵۶
اقای مایلی کهن ای کاش این مملکت تعداد اندکی خادم داشت الان وضع روزگارمون طور دیگری بود ای کاش..... (364906)
۱۳۹۸/۰۹/۰۷ ۱۸:۴۳
این اقایان از صدر تا ذیل به جز خیانت و چپاول هنر دیگری ندارند هیچ گونه حب و علاقه ای هم به وطن ئدارند با چه زیانی بگویند . اقایان هر چه رکورد وقاحت هست در نوردیده اند . هنر اقایان مدعی حکومت عدل علی پروش مشتی دزد رانت خوار و اختلاس گر است و بس . پس امیدی به انها نداشته باشیم که از کوزه همان تراود که در اوست (364909)
۱۳۹۸/۰۹/۰۷ ۲۰:۲۷
درود بر آقای مایلی کهن ... (364915)
منوچهريان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۸/۰۹/۰۷ ۲۳:۳۶
درود بر شما جناب مايلى كهن خدا نگهدارت باد (364930)
۱۳۹۸/۰۹/۰۸ ۰۸:۳۱
حالا فهمیدید دلواپسان دلواپس چی بودن یا هنوز نفهمیدید؟؟؟!!! (364941)
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۸/۰۹/۰۸ ۱۵:۱۰
درود بر بر شرفت مربی، اما واقعا کجاست گوش شنوا
در این چهل سال، بیائید نگاه کنید کشورهای منطقه را که سالها از ما عقب تر بودند( از هر لحاظ) الان کجا هستند؟ ما کجائیم؟ چرا اینهمه پسرفت؟ چه کسی مسبب آن است؟ آیا این مردم مسبب آن هستند، که باید مجازات شوند؟(که از نظر من همین هست، و آنهم عدم دانش سیاسی و نبود احزاب واقعی )، مطمئنا مسئولین ما نیستند چون ما مردم همیشه در بحث و حرفهای بین خودمان از آنها ناراضی و نا امید هستیم اما دوباره آنها را انتخاب می کنیم و همیشه می دانیم آنها درغگو هستند!!!! (364958)
۱۳۹۸/۰۹/۰۹ ۲۰:۳۳
والله نظرماکجاوکی مورددیدن،چه رسدموردارزیابی قرارگرفته همین رومیدونیم که درکشورماحقی بنام اعتراض وجودنداره وهراعتراضی به هرشکلی محکومه ومعترض عامل بیگانه،آشوبگر،وعناوین دیگه قلمدادمیشه (364978)
خودم
United Arab Emirates
۱۳۹۸/۰۹/۱۰ ۰۶:۱۸
آفرین به مایلی کهن (364979)