به روز شده در ۱۳۹۹/۰۵/۱۸ - ۱۳:۱۳
 
۱
تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۹/۰۷ ساعت ۱۹:۳۱
کد مطلب : ۱۹۲۸۷۱
کرباسچی: از سخنان وزیر کشور و خنده‌های روحانی: عرق شرم ریختم

واکنش‌ها به اظهارات رحمانی‌فضلی و حسن روحانی

واکنش‌ها به اظهارات رحمانی‌فضلی و حسن روحانی
گروه سیاسی: حجت‌الاسلام محمدرضا زائری در چند توییت نوشت: جوان دانشجو روي صندلي روبروي من مي نشيند، به گرمي سلام مي كند و مي گويد: من از سال هشتاد و هشت تا حالا فكر مي كردم آقايان نمي فهمند و متوجه نمي شوند و بلد نيستند، ولي حالا به اين نتيجه رسيده ام كه هر چه هست يك چيزي ديگر است! نمي توانم باور كنم چيزي كه مردم عادي متوجه مي شوند.

مسؤولان كشور متوجه نمي شوند مخصوصا اين دولت كه تركيبي امنيتي دارد، بعد سري تكان مي دهد و اضافه مي كند: من اگر بخواهم چيزي را به خانواده ام بگويم اين طوري خبر نمي دهم كه گراني يكباره نرخ بنزين يكشبه اعلام شد! وقاحت مسؤولان دولت فعلي در دروغ گويي علني و صريح واقعا ركورد همه دولت هاي قبلي رو زده! كساني كه فكر مي كنند حوادث اخير يك ماجراي بنزيني بوده و تمام شده همان قدر اشتباه مي كنند كه در شناخت ماهيت ماجرا اشتباه كرده اند و مي خواهند با چهارتا فحش اغتشاشگر و آشوبگر سر و ته كل ماجرا را جمع كنند!
‏از سال ها پيش برخي گفتند و نوشتند كه اين بار ديگر نه مانند سال ٧٨ سياسي است و نه مانند ٨٨ امنيتي! امسال قضيه اجتماعي است و حالا حالاها ادامه دارد... دقيقا به خاطر نوع برخورد غلط مسؤولان كشور با موضوع، وقتي با مساله اجتماعي برخورد امنيتي و نظامي بكني معلوم است كه بدتر مي شود، مثل اين كه براي خاموش كردن آتش ناشي از اتصال سيم برق بخواهي آب بريزي!

اتفاقا براي همين است كه مهمترين كار آتش نشان ها نه عجله و شتابزدگي بي قاعده براي آب پاشيدن كه فهميدن علت حادثه و ريشه مشكل است! آنها كه سالها به زندگي پشت درهاي بسته عادت كرده اند هنوز حاضر نيستند پنجره ها را بگشايند و قدري از واقعيت را ببينند و جدي بودن مسأله را باور كنند!

فرمانده سابق سپاه:
مسببین بی‌تدبیری در اجرای تصمیم بنزینی باید محاکمه شوند


سردار جعفری «فرمانده قرارگاه فرهنگی اجتماعی بقیه‌الله»: امروز همه آنهایی که در مجلس تهدید به استعفا کردند و یا استعفای نمایشی دادند – که مرد این کار هم نبودند- از جریان سیاسی حامی دولت بودند. نمی‌شود هرجایی که نتیجه یک اقدامی خوب بود، به خود نسبت دهند و هرکجا که دولت و سیاست‌هایش با اعتراضات مردمی مواجه شد، با فرار رو به جلو، از زیر بار مسئولیت شانه خالی کنند.
صدا و سیما بالاخره صدای بخشی از مردم را منتقل و منعکس می‌کند اما برخی ملاحظات و محدودیت‌ها مانع پوشش همه آن‌ها می‌شود که این مسئله حتما قابل انتقاد است. همانطور که در روزهای گذشته و در راهپیمایی‌های مردمی می‌دیدیم، مردم علاوه بر محکومیت اغتشاش‌گران، شعارها و دست نوشته‌های اعتراضی زیادی نسبت به تصمیمات نادرست دولت داشتند اما این اعتراضات، درست منعکس نشده است که این جای نقد دارد.
حضور مردم دو پیام اصلی دارد: اول حمایت از اصل نظام در برابر اغتشاش‌گران و محکوم کردن این رفتار ضد انقلابی و دوم اعتراض به اجرای بد طرح بنزینی و بی‌توجهی به مردم در مسئله سهمیه‌بندی و افزایش قیمت بنزین. اصل اعتراض مردم به بی توجهی مسئولین در وقت گذاشتن برای مردم بود. مردم می‌بینند و متوجه می‌شوند که مسئولین، برای مذاکره با خارجی‌ها چقدر وقت می‌گذارند؛ اگر درصد کمی از این زمانی که برای گفت‌وگو و اقناع خارجی‌ها و راضی کردن آن‌ها ‌گذاشتند و می‌گذارند را برای گفت‌وگو با مردم صرف می‌کردند مردم اقناع می‌شدند و شاید با این طرح همراهی می‌کردند. ضمن آنکه برخوردها با فساد، اختلاس و سواستفاده به صورت قاطعانه ادامه یابد، لازم است با سوءتدبیرها، بی توجهی‌ها و سوء مدیریت‌ها هم برخورد قانونی شود.

انتقاد «مطهری»
علی مطهری در یادداشت کوتاهی با عنوان «عذر بدتر از گناه» که در اختیار ایسنا گذاشت، نوشت:
«رئیس جمهوری گفته‌اند «من هم صبح جمعه فهمیدم قیمت بنزین تغییر کرده، چون اجرای تصمیم سران قوا را به شورای امنیت کشور واگذار کرده بودم.» نمی‌توان این عذر را برای تقصیر ایشان در نحوه اجرای تصمیم مذکور پذیرفت. رئیس جمهور مقام اول اجرایی کشور است و باید برای اجرای آن تصمیم در جزئیات آن دخالت می‌کرد و قبل از همه با مردم صحبت می‌کرد و ضرورت اصل این کار را ـ نه با این شیب تندی که انجام شد ـ برای مردم بیان می‌کرد و در واقع به شخصیت مردم احترام می‌گذاشت نه اینکه آنها را غافلگیر کند. قبول داریم که مسئولیت اجرا به وزیر کشور و شورای امنیت کشور و صدا و سیما واگذار شده بود و به همین جهت استیضاح وزیر کشور در دستور کار مجلس است ولی رئیس جمهور نباید این امر خطیر را رها می‌کرد. باید گفت این سخن رئیس‌جمهور عذر بدتر از گناه است.»

کی بود،کی بود،من نبودم
صادق زیبا کلام در یادداشتی نوشت:  "کی بود،کی بود،من نبودم"، شده حکایت بنزین. ایکاش مسئولین بجای فراراز زیر بار مسئولیت تصمیمی که گرفته بودند،این شهامت اخلاقی را میداشتند و بمردم صادقانه توضیح میدادند که چرا مجبور میشوند بواسطه وضعیت بحرانی اقتصادی کشور،قیمت بنزین را افزایش دهند.نه اینکه گناه راگردن دیگری بیاندازند.

روایت یك كانال اصولگرا؛
حکایت بنزین و ...!!
امروز:
ایلنا: گرانی بنزین پیشنهاد رئیسی بود.
آشنا:اقناع مردم درباره گرانی بنزین وظیفه صداوسیما بود.
ایرنا: قطع اینترنت مصوبه مجلس خبرگان بود.
فردا:
زنگنه: از گران شدن بنزین بی‌اطلاع بودم.
جهانگیری: مافیای گرانی بنزین را افشا میکنم.
روحانی: مگه بنزین گرون شده؟چرا به من نگفتن؟!

واكنش كرباسچی (دبیر كل حزب كارگزاران)


یك روزنامه‌نگار اصلاح‌طلب

توئیت حمید رسایی (نماینده سابق مجلس از گروه پایداری):

 

داریوش
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۸/۰۹/۰۷ ۲۰:۰۰
گفتنی‌ها ر‌و شما توی مطلبی که گذاشتین گفتین ، فقط من از این یک سال آخر خیلی می‌ترسم


راستی همه جای ایران به نت وصل شد ، به جز فارس و خوزستان و سیستان و بلوچستان و کرمانشاه و البرز

تنبیهی در کاره؟ (364910)
۱۳۹۸/۰۹/۰۸ ۰۴:۴۴
اخه مظلوم تر و بی سر و صداتر از این استانام نداریم دیگه...استان سیستان و بلوچستان که وضعیتش مشخصه حتی اگه تا دو ماه دیگم نت وصل نشه صدایه ما به گوش هیچکی نمیرسه...مسوولین کشورم که پنبه گذاشتن تو گوششون...خدا عاقبت همرو به خیر کنه (364936)
Amir
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۸/۰۹/۰۸ ۰۴:۴۸
برای من فقط این سؤال پیش اومده که بعد این دوره ریاست جمهوری چطوری روتون میشه آقای رئیس جمهور تو رویه هموطن خودت نگاه کنی با دروغ ها و نیشخند هایی که به مردم میزنین بعد اینهمه کشته شدن جوون های مردم و بازداشتی ها،اگر اغتشاشگر بودن دستگیر شدن اما گناه مردمی که از شما حمایت کردن نتیجش نیشخند زدن و دروغ گفتنه؟ ... (364937)
۱۳۹۸/۰۹/۰۸ ۰۹:۱۸
اصفهان نداره (364947)
حسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۸/۰۹/۰۷ ۲۰:۱۰
آقای روحانی شما هم ریس جمهوری هستی و هم چند شغل دیگر داری به مردم دروغ نگو گفتی اینترنت قطع نمیشود شد گفتی گرانی بنزین سایر کالاها را گران نمی کند گران شد گفتی چنان خانوار هارا از لحاظ مالی غنی میکنی که به یارانه نیاز نداشته باشند باز دروغ گفتی آیا این درست هست به ۸۰میلیون نفر دروغ گفتی و هم چنان داری به دروغ گفتن ادامه میدهی (364911)
۱۳۹۸/۰۹/۰۷ ۲۰:۱۱
آقای رسایی ما نکردیم که لعنت بر ما باد پدران ما 40 سال پیش فریب بزرگان شما را خوردند (364912)
۱۳۹۸/۰۹/۰۸ ۰۹:۲۵
دمت گرم (364948)
نادری
۱۳۹۸/۰۹/۰۹ ۰۷:۰۱
اتفاقا پدران ما بهترین انتخاب رو کردند. اونها هم با ظلم و ستم مبارزه کردند و بهترین گزینه ای رو که داشتند انتخاب کردد و پاش وایستادن.
ولی ما چی؟!
وفور نعمته ولی رفتیم و بدترینشو انتخاب کردیم !!
چقدر این کذاب در مورد رئیسی شانتاژ کرد و دروغ گفت ولی مردم ساده لوح حرفاشو باور کردن. واقعا اگه رئیسی رای آورده بود الان وضع این بود. اگه مشکلات هم بود حداقل دروغ نمیگفت و به شخصیت مردم توهین نمیکرد. (364968)
احمد
United States
۱۳۹۸/۰۹/۰۷ ۲۰:۲۶
خلایق ، هرچه لایق ! (364913)
۱۳۹۸/۰۹/۰۷ ۲۰:۲۶
ای کاش همینطور که الان براحتی از تصمیمات دولت به هر شکل و با هر ادبیاتی انتقاد
می شود از تصمیمات دیگران در حکومت هم انتقاد می شد (364914)
۱۳۹۸/۰۹/۰۷ ۲۰:۴۶
خدایا سایه این اشرار رو از سر ملت ایران کم کن (364916)
۱۳۹۸/۰۹/۰۷ ۲۱:۳۳
من سرهنگ نیستم من گاز انبری نیستم
نام من حسن کذاب است در تاریخ خواهد ماند (364921)
۱۳۹۸/۰۹/۰۷ ۲۲:۴۸
همه دارن زیرش در میرن حتی .... (364927)
۱۳۹۸/۰۹/۰۷ ۲۳:۰۸
اینترنت خوزستان و فارس وسیستان بلوچستان را چراوصل نمی کنید چرا جوابگو نیستید (364928)
۱۳۹۸/۰۹/۰۸ ۰۰:۰۷
سر خودتان کلاه بگدارید مردم همه چیز را میدانند فقط بی تدبیری ودروغ گفتن خوب کردی که تهی دستان را سر کوب کردی سر کوب کردن تهی دستان کار یک گروهبان دوم است (364933)
کورش زارع
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۸/۰۹/۰۸ ۰۰:۴۶
من رهبرکشورم باهیچی تعویض نمیکنم وخیلی هم دوستش دادم ولی درمملکت نسبت به یارانه معیشتی حق کشی میشود کسی که دوتا ماشین وبهترین خانه وشغل دارد یارانه دادند چراازنزدیک زندگی افراد بازدید نمیکنند فقط به حسابهای بانکی افرادرجوع میکنند ما کل حسابهای بانکی باجنس مردم دوام هست که مدتی جنس میآوریم وهمش قسط وام میدهیم واقعا افرادبه حق واقعی خودشان نمیرسند (364934)
۱۳۹۸/۰۹/۰۸ ۰۶:۲۲
دروغگو دروغگو دروغگو دروغگو دروغگو دروغگو دروغگو دروغگو دروغگو دروغگو دروغگو دروغگو دروغگو دروغگو دروغگو دروغگو دروغگو دروغگو دروغگو دروغگو دروغگو دروغگو دروغگو دروغگو دروغگو دروغگو دروغگو دروغگو (364938)
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۸/۰۹/۰۸ ۰۷:۲۱
اگه خیلی ازاد یطل هستی نظران رو روی تمام خبرهات ازاد کن تا جابت رو بگیری کاسه لیس غربی ها و وطن فروش...کرا ترشده تفرقه و حمایت از اشوب و .....
نفس های اخر دشمنیت رو بکش. (364939)
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۸/۰۹/۰۸ ۰۸:۵۰
اقای رییس جمهور بیش از این شعور ایرانیان را به سخره نگیر از روز قیامت بترس که مردم را فراموش کردید و فقط به فکرسرمایه داری هستی (364946)
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۸/۰۹/۰۸ ۱۱:۰۵
زندگی تو ایران واقعا سخته اقایون ک خم ب ابروشون نمیاد چون هرچی بخان در اختیارشون هست.مردم دیگه نمیتونن کمرشون خم شده زیر بار اینهمه ظلم و ستمی ک بهشون کردید اقای روحانی شما ک برات فرقی نداره بنزین چقد گرون باشه چون داری از همه چیز این کشور بالا میکشی از بنزین تا هرچی چیز دیگه ایی برات فراهم میشه اونم بدون هزینه اینترنت هم ک دارید این ماییم ک باید تو اتیش شما بسوزیم و دم نزنیم تاکی میخای ادامه بدی واقعا متاسفم برا اونایی ک رای دادن ب همچین ادمی.ظلم پایه نداره پایدارم نمیمونه (364949)
۱۳۹۸/۰۹/۰۸ ۱۱:۰۷
"فرمانده سابق سپاه:
مسببین بی‌تدبیری در اجرای تصمیم بنزینی باید محاکمه شوند"
یعنی روساء هر سه قوه!؟ چرا که نه! (364950)
۱۳۹۸/۰۹/۰۸ ۱۲:۰۴
اینترنت خوزستان روکه نصب نکردید.حدسم درست بود خداروشکر میکنم که شناسنامه م مهر انتخابات رو به چشم ندیده ولی افسوس باید به آتیش دیگران بسوزیم (364952)
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۸/۰۹/۰۸ ۱۳:۰۵
روحانی مردم رو مسخره کرده صبر مردم هم اندازه ای دارد (364953)
۱۳۹۸/۰۹/۰۸ ۱۴:۳۴
مولا علی میفرمایید اگر پست ومقام ماندنی بود به شما نمیرسید پس فقط نام نیک است که می ماند اگر حتی عمر نوح هم بکنید بلاخره باید خدا حافظی کرد. (364956)
کاوه
۱۳۹۸/۰۹/۰۹ ۱۱:۰۸
خدا به داد قیامتتان برسد.حی علی خیر العمل (364972)
ایرانی خسته
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۸/۰۹/۰۹ ۰۲:۱۶
اقای روحانی کجارفت شعارهای انتخاباتی میگفتی یارانه دادن گداپروری است مردم رابی نیاز ازیارانه میکنم بعد6سال کشوررا به دم غربیها بستی باباغ گلابی برجام اقتصادکشوررا نابودکردی حالاهم باگرانی بنزین تیشه به ریشه مستضعفین زدی خداتیشه به ریشه تمام لیبرالهای غرب گرا بزند که هرگز گوش به حرف رهبری ندادند وهرکاردلشان خواست کردند ولی مردم دیگر فریب چرب زبانی شمارانمیخورند (364966)
۱۳۹۸/۰۹/۰۹ ۱۲:۴۰
گردن کلفت و مفتخوران کهچندین سال یارانه گرفتن باید برگردانن حداقل بگیر بازنشسته را گفته اجازه بده حساب بانکی تو. چک کنم خجالت بکش آقای روحانی (364973)
سورنا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۸/۰۹/۰۹ ۱۸:۲۹
دیگه گریه جواب نمیده. شما مجموعه صحبت های کارگزاران جمهوری اسلامی در هفته اخیر رو کنار هم بگذارید فقط میشه خندید یا گردن خارجی انداختن یاگردن اون یکی انداختن یا کلا حاشا کردن. هیچ مدرکی هم رو نکردن. آتیش سوزی پاساژ چجوری کار مردمه. هیچ جوابی ندارن بدن. تازه آتیش زدن بانک و غیره چجوری توجیه کننده تیر زدن کور به مردمه کشتن دختر 14 ساله....... (364975)
حسینی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۸/۰۹/۰۹ ۱۸:۳۴
بالاخره کمبیزه باخیارماید بزک جان🙋‍♂️ (364977)