به روز شده در ۱۳۹۸/۱۲/۱۰ - ۱۷:۰۴
 
۱
تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۹/۱۱ ساعت ۱۲:۳۹
کد مطلب : ۱۹۳۱۳۳
مطهری: طرح استیضاح وزیر کشور ۳۴ امضا دارد و انشاالله این‌بار اجرا شود

از اعتراضات می‌ترسند لذا هر کسی تجمع می‌کند را بازداشت می‌کنند!

گروه سیاسی: نماینده تهران در مجلس گفت: هر کسی به طور مسالمت‌آمیر تجمع می‌کند را بازداشت می‌کنیم؛ بنابراین هرگونه تجمعات، بلافاصله به درگیری کشیده می‌شود؛ باید تکلیف اعتراض‌ها را روش کنیم.
از اعتراضات می‌ترسند لذا هر کسی تجمع می‌کند را بازداشت می‌کنند!
سایت شفقنا نوشت: پس از ناآرامی‌های اخیر که به دنبال اصلاح قیمت بنزین رخ داد، توجه به حقوق ملت بیش از پیش مورد توجه نمایندگان مجلس قرار گرفته است به طوری که علی مطهری نماینده مردم تهران در مجلس، به دلیل حوادث اخیر و مشخص نشدن مکانی برای برگزاری تجمعات قانونی مردم، طرح استیضاح وزیر کشور را دنبال می‌کند. با وجود اینکه بر اساس اصل ۲۳ فصل سوم قانون اساسی کشور، تشکیل اجتماعات و راه پیمایی‌ها، بدون حمل سلاح، به شرط آنکه مخل به مبانی اسلام نباشد، آزاد است اما علی مطهری از عدم اجرای فصل سوم قانون اساسی گله دارد و می‌گوید: باید تکلیف اعتراض‌ها را روش کنیم، کسانی که اعتراض صنفی و سیاسی دارند باید به راحتی بتوانند حرفشان را مطرح کرده و تجمع کنند. مطهری با انتقاد از عدم اجرای مفاد حقوق ملت گفت: در اجرای حقوق شهروندی موفق نبودیم و فصل سوم قانون اساسی که در خصوص حقوق ملت است، به درستی اجرا نشده است. ریشه حوادث اخیر هم این است که حق اعتراض را برای مردم به رسمیت نمی‌شناسیم؛ به ظاهر می‌گوییم “هر کس اعتراض دارد می‌تواند مسالمت آمیز بیان کند و ما فقط با تخریب مخالف هستیم”، ولی در عمل این گفته خودمان را رعایت نمی‌کنیم.
او ادامه داد: هر کسی به طور مسالمت آمیر تجمع می‌کند را بازداشت می‌کنیم؛ بنابراین هرگونه تجمعات، بلافاصله به درگیری کشیده می‌شود؛ باید تکلیف اعتراض‌ها را روش کنیم. کسانی که اعتراض صنفی و سیاسی دارند باید به راحتی بتوانند حرفشان را بزنند و تجمع کنند؛ قانون اساسی هم این اجازه را داده است اما مانع شدن ما، همواره باعث بروز این مشکلات در کشور شده است. عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی خاظرنشان کرد: دولت باید تصمیمات را به طور شفاف برای مردم بیان کند. به طور مثال، تصمیمات در خصوص اصلاح قیمت بنزین باید به طور شفاف برای مردم روشن می‌شد که با چه مشکلاتی رو به رو هستیم.
مطهری اظهار کرد: بخشی از موانع تحقق حقوق شهروندی، چه بسا نهادهای امنیتی و اطلاعاتی هستند که اجازه نمی‌دهند این امر تحقق یابد. آنها می‌ترسند و فکر می‌کنند اگر با اعتراضات مقابله کنند، کشور بهتر اداره می‌شود. مطهری ناآرامی‌های اخیر را دلیل طرح استیضاح وزیر کشور دانست و عنوان کرد: طرح استیضاح وزیر کشور درحال حاضر ۳۴ امضا دارد و انشاالله این‌بار اجرا شود و هدف از استیضاح وزیر کشور، فقط اعتراضات اخیر است و هدف دیگری ندارم.
نماینده مردم تهران در مجلس در خصوص راهکار اجرای درست حقوق شهروندی گفت: دولت و وزارت کشور باید شجاعت داشته باشند. طرح مشخص کردن مکان‌های مناسب برای تجمعات باید عملیاتی شود چراکه اعتراضات در دنیا هم همینگونه به گوش مسوولین می‌رسد. مطهری در پایان خاطرنشان کرد‌: اگر قانون درست اجرا می‌شد ما با این حد مشکلات مواجه نمی‌شدیم. الان فقط کسانی حق راهپیمای دارند که شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی اعلام می‌کند.
برچسب ها: علی مطهری

گل آقا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۸/۰۹/۱۱ ۱۳:۲۸
شما که نماینده ملت هستید بهتر نیست مردم دردشان را به شما بگویند وشما سپر بلا باشید وتحصن کنید وگرسنگی بکشید و ... تا شاید دولت سر عقل بیاید چرا به دنبال کشاندن مردم به خیابان ها و اغتشاش هستید. شما هم یک قدمی بخاطر رای ملت بردارید . مگر قانون گذار شما نیستید شما دیگه چرا؟ (365022)
۱۳۹۸/۰۹/۱۱ ۱۳:۵۳
آقای مطهری واسه این حرفها خیلی دیر شده! اون ممه رو لولو خورد! خون های ریخته شده با این کارها پاک نمیشن! (365025)
حسین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۸/۰۹/۱۱ ۱۵:۰۷
خودتم خوب میدونی اگه اجازه اعتراض به مردم بدن مردم میلیونی به خیابونا میان (365028)
ننه گلی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۸/۰۹/۱۱ ۱۶:۰۸
آدرس غلط ندهید،جناب مطهری،
شخص رئیس جمهور باید محاکمه شود نه وزیر کشور ، فقط محاکمه. (365031)
۱۳۹۸/۰۹/۱۱ ۱۹:۳۵
محل راهپیمایی و اعتراضات که همان محل راهپیمایی 22 بهمن است و نیاز به محل جدید ندارد (365036)
۱۳۹۸/۰۹/۱۱ ۱۹:۳۸
حالا اون صدها نفری که کشتید را چه می کنید؟ (365039)
بابک
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۸/۰۹/۱۲ ۰۵:۲۰
از روزی که این اتفاقات افتاد دیگر آینده کشورم امیدوار نیستم ترسی عجیب تمام وجودمو گرفت مادر زمان خاتمی خیلی زندگی خوبی داشتیم احمدی نژاد متوسطش کرد وحالا روحانی با حرف های وقول های واهی وپوچ مردم هر روز امیدوارتر کرد گفتیم کلید پیدا شد ولی کاش به هرکس دیگری رای میدادیم الی ایشان وقتی خانواده خودمونو با کشور مقایسه کنیم اگر پدری قول وامید الکی به بچه خود بده وعمل نکنه چه اتفاقی میافته مطمعناً بچه معترض میشه اگر به جای آرام کردن سرکوبش کنه غرورشو بشکنه دیگه اون خانواده کارش شده (365050)
پاشا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۸/۰۹/۱۲ ۰۷:۴۴
یکی به نعل بزن یکی به میخ آقای مطهری دورو. (365053)
۱۳۹۸/۰۹/۱۲ ۱۳:۴۱
من به عنوان یک مسلمان کشتار هموطنانم رو فراموش نمیکنم بدانید ظلم پابرجا نیست اگه حقیقتو میخاید انتشار دهید (365063)
۱۳۹۸/۰۹/۱۲ ۱۹:۱۹
حق اینست که به جای وزیر کشور باید آقای روحانی را استیضاح کنید. پرداخت نشدن عادلانه یارانه به همه واجدین شرایط ناشی از سوء مدیریت وزارت رفاه و سازمان بودجه است. چه ربطی به وزارت کشور دارد.
در این میان تنها مدیریت نشدن درست اعتراضات به وزیر کشور برمی‌گردد. (365067)
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۸/۰۹/۱۳ ۱۵:۴۵
از توی نافهم وهمکارانت در مجلس باید ترسید نه از اعتراض که شما در این مجلس می خورید و عربده می کشید (365070)