به روز شده در ۱۳۹۸/۱۲/۰۲ - ۲۳:۵۸
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۹/۱۲ ساعت ۱۱:۳۳
کد مطلب : ۱۹۳۱۹۹

اجرای خاص‌ترین نمای مدرن در پارک فناوری پردیس توسط آکاد بنا

اجرای خاص‌ترین نمای مدرن در پارک فناوری پردیس توسط آکاد بنا
گروه علم و فناوری: پارک علم و فناوری پردیس میزبان نماهایی با معماری­های مدرن و متفاوتی است که هر یک دارای ترکیبی مدرن و متمایز هستند و از این روی ساخت و ساز در این محیط نیازمند خلاقیت و متریال جدید و مدرن است. از سویی دیگر اجرای نمای ساختمان در پارک فناوری دارای الزامات پیچیده و قوانین و مقررات خاصی است و هر طرح و اجرایی مورد توافق مسئولین کمیته نما در پارک قرار نمی گیرد و به همین دلیل مجریان نما در طراحی و اجرای نما در پارک فناوری با موانع بسیاری روبرو هستند.
 
شرکت آکاد بنای امروز با حضور در پارک فناوری پردیس توانست با یکی از بزرگترین شرکت‌های حاضر در پارک که به عنوان یکی از مهمترین مراکز تحقیقات نیمه­‌هادی فعالیت می‌نماید وارد مذاکره شود و در خصوص اجرای نمای مدرن ساختمان طرح‌هایی درخور و متناسب با ضوابط پارک فناوری ارائه نماید. در ابتدا طبق فرآیندی که پیش بینی می‌شد قوانین و مقررات اجرای نما توسط شرکت آکاد بنا مورد مطالعه و بررسی قرار گرفت که در نتیجه مهندسین معماری و فنی شرکت توانستند با ارائه طرح و متریال به روز و مدرن که در بسیاری از کشورها نیز مورد توجه سازندگان قرار می‌گیرد اجرای نمای کامپوزیت، بتن اکسپوز، لوور و کرتین وال را برای یکی از بزرگترین و مهمترین شرکت­های حاضر در پارک فناوری پردیس آغاز نمایند.

 در طراحی و اجرای نمای این ساختمان از متریال‌های مدرن و ترکیبی (بتن اکسپوز، سرامیک خشک، ورق کامپوزیت، لوور، کرتین وال، ورق پانچ) استفاده می‌گردد و به دلیل اهمیت زمان در اتمام آن تمامی متریال در کارگاه به صورت پیش ساخته آماده می‌شوند و در زمان نصب به محل پروزه منتقل می‌گردند. ترکیب این متریال باهم یکی از متفاوت ترین اقدامات طراحی و اجرای نما در پارک فناوری پردیس می‌باشد و نتیجه کار می‌تواند شروع راه جدیدی برای طراحی و معماری نمای ساختمان در این اکوسیستم کارآفرینی باشد.
 
شروع همکاری اجرای نما در پارک فناوری از مهر ماه 1398 آغاز گردید و در یوم­الله 22 بهمن همزمان با چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی به دستان معاون محترم علمی و فناوری رئیس‌جمهوری ایران و ریاست محترم پارک فناوری پردیس به بهره برداری خواهد رسید.