به روز شده در ۱۳۹۹/۰۵/۱۵ - ۱۷:۲۹
 
۱
تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۹/۱۴ ساعت ۰۱:۱۸
کد مطلب : ۱۹۳۳۳۱

آمریکا به دنبال جلوگیری از قطع اینترنت در ایران

گروه بین‌الملل: دولت آمریکا که تاکنون از اعمال سخت‌ترین تحریم‌ها علیه ایران فروگذار نکرده به دنبال راه‌هایی برای جلوگیری از «قطع اینترنت» در ایران است.
آمریکا به دنبال جلوگیری از قطع اینترنت در ایران
به گزارش فارس، منابع خبری روز چهارشنبه بدون ارائه توضیحات دقیق از قصد دولت «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا برای جلوگیری از قطع اینترنت در ایران خبر داده‌اند. پایگاه پالیتیکو به نقل از منابع آگاه گزارش داده دستیاران ترامپ در حال بررسی روش‌هایی جدید برای جلوگیری از خاموشی اینترنت هستند. با این وجود، این رسانه نوشته مقام‌های آمریکا به طور دقیق نگفته‌اند چه برنامه‌ای برای جلوگیری از این مسئله دارند.

هفته‌نامه آمریکائی پولیتکو روز سه‌شنبه به نقل از مسئولان دولت آمریکا فاش کرد: «دستیاران ترامپ در حال بررسی تحریم‌های جدید علیه مقامات ایرانی هستند که در نقض حقوق بشر نقش دارند. این تحریم‌ها مبتنی بر گزارش‌های اطلاعاتی بدست آمده از حدود 36000 عکس، فیلم و سایر نکات ارسال شده توسط ایرانیانی می باشد که در جریان  اعتراض‌ها در داخل ایران ارسال شده‌اند. مقامات آگاه از این برنامه فاش كردند دولت ترامپ همچنین بزودی از راه‌کارهای تازه‌ای خبر خواهد داد. این راه‌کار برای کمک به ایرانیان جهت شکستن سانسور اینترنت و منع نظارت رژیم بر آن تدارک شده است.

آنها همچنین احتمال دادند، دولت در روزهای آینده بر دامنه اقدامات رسانه‌ای خود علیه ایران بیفزاید. این اقدامات در سخنرانی احتمالی پمپئو وزیر خارجه آمریکا درباره ایران مشخص خواهد شد. به نظر می رسد دولت آمریکا در حال بررسی فیلم‌های بیشتری است بویژه پس از آنكه مایک پومپئو، وزیر امور خارجه آمریكا در 21 نوامبر درخواست نامالوفی را در توییتی به زبان فارسی مطرح کرده و از از ایرانیان خواست تصاویر فیلم‌ها و دیگر اطلاعات را در راستای کمک به ایالات متحده در افشا و مجازات دست اندر کاران نقض حقوق بشر در اعتراض‌ها اخیر ارسال کنند. وزیر خارجه آمریکا یک هفته پیشتر تاکید کرد، آمریکا 20 هزار پیام، فیلم، عکس و کامنت را از طریق پیامگیر تلگرام در مورد نقض حقوق بشر دریافت کرده است.

در همین رابطه یک مقام آمریکایی به پولیتیکو گفت، شمار مطالب ارسالی از آن زمان به 36000 تصویر و فیلم افزایش یافته و این روند به احتمال زیاد همچنان در حال افزایش است. او همچنین فاش كرد، وزارت امور خارجه به كاركنان خود دستور داده تا داده‌هایی که حاوی اطلاعات در خصوص افراد، اماکن، قربانیان و همچنین عاملان کشتار را تجزیه و تحلیل كنند. به نظر تحلیل گران، مسئولان آمریکایی در سرویس های اطلاعاتی، وزارت خزانه داری و سایر آژانس‌ها می توانند در جمع آوری اطلاعات و آنالیز کردن آن در روند جمع آوری پرونده مسئولان ایرانی که متهم به نقض حقوق بشر علیه معترضان است، ایفای نقش می‌کنند.

جانسون: اعتراضاتِ ایران فراتر از بنزین است
از سوی دیگر، بوریس جانسون، نخست‌وزیر بریتانیا مدعی شد اعتراض‌های اخیر در ایران نشانه‌ای از «نارضایتی عمومی واقعی» از مسئولان جمهوری اسلامی است. نخست‌وزیر بریتانیا روز چهارشنبه گفت: «حس خود من این است که این تنها به قیمت بنزین مربوط نمی‌شود. این نشانه‌ای است از نارضایتی عمومی واقعی از حکومت و اگر بخواهم صادق باشم باید بگویم که از این مساله شگفت‌زده نشده‌ام.»
برچسب ها: قطع اينترنت