به روز شده در ۱۳۹۹/۰۵/۱۴ - ۲۳:۱۸
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۹/۲۳ ساعت ۱۴:۵۹
کد مطلب : ۱۹۳۸۷۹

کودکان زباله‌گرد چگونه ساماندهی می‌شوند؟

گروه جامعه: معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور جزئیات طرح ساماندهی کودکان زباله‌گرد را تشریح کرد.
کودکان زباله‌گرد چگونه ساماندهی می‌شوند؟
حبیب‌الله مسعودی فرید گفت: طرح ساماندهی کودکان زباله‌گرد برای حمایت از این کودکان در دستور کار قرار دارد و در این راستا در مراکز بهزیستی ظرفیتی برای پذیرش این کودکان ایجاد شده است. علاوه بر این در طرح جمع‌آوری و ساماندهی کودکان زباله‌گرد، شهرداری‌ها نیز با بهزیستی همکاری می‌کنند.معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی افزود: در این طرح کودکان زباله‌گرد مثل کودکان کار و خیابان شناسایی می‌شوند و کودکانی که پس از پذیرش به فرایند درمانی نیاز دارند به مراکز درمانی ارجاع داده می‌شوند.
معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور تاکید کرد: کودکان زباله‌گرد پس از تهیه گزارش مددکاری جذب می‌شوند و مشکلات کودکان زباله‌گرد بررسی و برای حل مشکلات با خانواده‌هایشان صحبت می‌شود.

مسعودی‌فرید در پاسخ به این سوال که در فرایند ساماندهی کودکان زباله‌گرد چند درصد این کودکان خارجی هستند، گفت: بخش اعظمی از کودکان کار و خیابان اتباع بیگانه و عمدتا از کشور‌های افغانستان و پاکستان هستند که بخشی از آن‌ها هم زباله‌گرد هستند. در این زمینه با استانداری‌ها برای نگهداری اتباع خارجی زباله‌گرد مذاکره شده است.معاون اجتماعی سازمان بهزیستی کشور گفت: باند‌های زباله‌گرد عمدتا به دلیل حقوق و دستمزد پایین از کودکان استفاده می‌کنند که سعی شده در این طرح به این موضوع توجه شود.
مرجع : رویداد۲۴
برچسب ها: کودکان کار