به روز شده در ۱۳۹۸/۱۲/۰۶ - ۱۵:۴۵
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ ساعت ۱۶:۳۸
کد مطلب : ۱۹۶۰۱۲

تیم حقوقی ترامپ اتهامات استیضاح را رد کردند

گروه بین‌الملل: تیم وکلای حقوقی دونالد ترامپ اولین واکنش رسمی خود به اتهامات طرح استیضاح علیه او را منتشر کرده و استیضاح را “حمله ای خطرناک” به دمکراسی توصیف کرده است.
تیم حقوقی ترامپ اتهامات استیضاح را رد کردند
این دفاعیه می‌گوید که بندهای استیضاح هیچ جرمی را تشریح نمی کند و تلاشی “گستاخانه” برای مداخله در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ است. این واکنش درحالی منتشر شد که دمکرات ها گزارش خود برای شروع محاکمه استیضاح در سنا را ارسال کردند. محاکمه ترامپ در سنا قرار است ساعت ۱۳:۰۰ روز سه‌شنبه شروع شود. ترامپ سومین رئیس جمهور در تاریخ آمریکاست که با محاکمه استیضاح روبروست. او که با دو اتهام سوءاستفاده از قدرت و مانع تراشی در کار کنگره روبروست هرگونه تخلفی را رد کرده و این پرونده را “ساختگی” خوانده است. مجلس نمایندگان که تحت کنترل دمکرات هاست ماه پیش ترامپ را استیضاح کرد. سنا که اکثریت آن در دست جمهوری خواهان است در مورد محکومیت و برکناری رئیس جمهور تصمیم خواهد گرفت. دمکرات های مجلس نمایندگان در گزارش روز شنبه استدلال کردند که چرا ترامپ باید برکنار شود. آنها گفتند که رئیس جمهور “سوگند خود برای اجرای صادقانه قوانین را زیر پا گذاشته و به اعتماد عمومی خیانت کرده است”. آنها رفتار او را “بدترین کابوس” بنیانگذاران کشور توصیف کردند.

وکلای ترامپ چه گفتند؟
تیم حقوقی رئیس جمهور آمریکا تحت هدایت پت سیپولون و جی سکولو وکیل شخصی ترامپ، گفت که آنها استیضاح را هم از لحاظ آیین نامه ای و هم مفاد قانون اساسی به چالش می کشند و ادعا کردند که رئیس جمهور مرتکب هیچ کار غلطی نشده و با او منصفانه رفتار نشده است. آنها در دفاعیه شش صفحه ای خود نوشتند که بندهای استیضاح “حمله ای خطرناک به حق مردم آمریکا در انتخابات آزادانه رئیس جمهور” است.
آنها افزودند: “این تلاشی گستاخانه و غیرقانونی برای باطل کردن نتایج انتخابات ۲۰۱۶ و مداخله در انتخابات سال ۲۰۲۰ که فقط چند ماه به آن باقی مانده است.” ترامپ و تیم او گفتند که اتهامات طرح استیضاح مدعی “هیچ نوع جرم یا شکستن قانون” نمی شود و “نتیجه یک فرآیند بی‌قانون است که رویه های عادلانه قضایی و رعایت انصاف را نقض می کند.” این وکلا گفتند که ترامپ کلیه اتهامات را “قاطعانه و بدو هیچ ابهامی” رد می کند. این سند یک روز بعد از آن منتشر می شود که ترامپ، فهرست نهایی تیم وکلای خود را پیش از محاکمه اعلام کرد که از جمله شامل کنت استار می شود که زمانی به عنوان دادستان ویژه درباره بیل کلینتون تحقیق می کرد، تحقیقاتی که به استیضاح او منجر شد.
 
دمکرات ها چه گفتند؟
قانونگذاران دمکرات در گزارش ۱۱۱ صفحه ای خود در روز شنبه گفتند “برای پرهیز از خسارات جدی و درازمدت به ارزش های دمکراتیک و امنیت کشور” رئیس جمهور باید محکوم و برکنار شود. آنها نوشتند: “اتهامات رئیس جمهور ایالات متحده ساده است، واقعیت های پرونده بی چون چراست و شواهد موجود تکان دهنده است.” آنها اضافه کردند: “تنها سوالی که باقی می ماند این است که آیا اعضای سنا حاضرند مسئولیتی که تدوین کنندگان قانون اساسی بر دوش آنها نهاده اند و سوگند قانونی خود را اجرا کنند.” ترامپ متهم است که رییس جمهوری اوکراین را با تعلیق کمک نظامی به این کشور تحت فشار گذاشته تا با تحقیق درباره رقیب انتخاباتی احتمالی اش جو بایدن او را بی اعتبار کند.