به روز شده در ۱۳۹۷/۰۲/۰۴ - ۱۰:۲۵
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۱۰ ساعت ۱۳:۳۷
کد مطلب : ۱۹۶۱۰

لاریجانی:رهبران​چین​از حکمت​خوبی​برخوردارند

گروه سياسي: رییس مجلس شورای اسلامی ایران گفت: رهبران چین از حکمت خوبی در سیاست خارجی برخوردار هستند و نگاهی عمیق به روابط ایران و چین دارند.
لاریجانی:رهبران​چین​از حکمت​خوبی​برخوردارند
علی لاریجانی در دیدار جایوجنگ یونگ رییس کنگره محلی استان شا‌آنشی با وی در شهر شی آن مرکز استان گفت: روابط ایران و چین در عالی‌ترین سطح قرار دارد. وی با اشاره به روابط تاریخی دو کشور افزود: جاده ابریشم، نماد این همکاری‌های دیرینه میان دو تمدن کهن ایران و چین است. رییس مجلس گفت: ملت ایران همیشه به دیده احترام به ملت چین نگاه کرده است. وی افزود: ارتباط نزدیک میان سران دو کشور باعث شده است تا طرفین در زمینه مسایل مهم منطقه ای و بین المللی رایزنی فشرده ای داشته باشند.

لاریجانی گفت: مذاکرات ما در این سفر با رهبران چین بسیار خوب و سازنده بود. وی به دیدارش با شی جین پینگ رییس جمهوری چین اشاره کرد و گفت: رییس جمهوری چین در این ملاقات بیانات خوبی در باره روابط دوجانبه داشت و به گسترش روابط دو کشور نگاهی عمیقی دارد. رییس کنگره محلی استان نیز در این ملاقات ایران را یک کشور تاریخی و متمدن توصیف کرد و گفت: رییس مجلس شورای اسلامی ایران برای پیشبرد روابط دو کشور تلاشهای زیادی کرده است.

وی با اشاره به تاریخ پنج هزار ساله این شهر گفت که شی آن دارای نمادهایی از ایران است که نشان دهنده عمق و تاریخی بودن مناسبات چین و ایران است. وی همچنین در باره ظرفیت‌های استان برای همکاری با ایران ازجمله در زمینه انرژی و صنعت و کشاورزی، توضیحاتی داد. در این دیدار جمعی از مقامهای استان از جمله ˈشی جانگ جونگˈ دبیر حزب و ˈجانگ وانجنˈ رییس کمیسیون امور خارجی استان حضور داشتند. رییس مجلس ایران عصر امروز پس از پایان چهار روز سفر رسمی به چین شهر شی آن در شمال غرب این کشور را به مقصد ایران ترک خواهد کرد.
مرجع : ايسنا

۱۳۹۲/۰۸/۱۰ ۱۴:۳۵
به خاطر همین حکمت که 99.9 درصد مردم چین در بدبختی زندگی می کنن تا باقی در ناز و نعمت باشن البته این الگو مورد تایید مسئولین ایرانی هم هست چون اونها هم حکیم هستن . (159694)
یک ایرانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲/۰۸/۱۰ ۱۵:۵۰
آقای لاریجانی شما رجال ایرانی هم باید یاد بگیرید . جمعیت چین 15 برابر ایران است . پس اگه ما 1/15 سیاست اونها رو داشته باشیم از نظر سیاست و اقتصاد حتما موفق می شویم . (159738)
۱۳۹۲/۰۸/۱۰ ۲۰:۰۵
از کی تا حالا کمونیستها هم حکیم شده اند ؟! چطور غرورتون اجازه نمیده با آمریکا سازش کنین ، اما حاضرین به پای کمونیستهای دیکتاتور ، بیفتید ؟! (159986)
۱۳۹۲/۰۸/۱۰ ۲۱:۰۳
نه غربی نه غربی جمهوری اسلامی (160049)
۱۳۹۲/۰۸/۱۰ ۲۲:۲۴
منظورش سیستم فیلترینگ و کنترل سیاسی خوبشونه! (160129)