به روز شده در ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۱۹:۰۶
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۱/۰۱ ساعت ۱۲:۴۵
کد مطلب : ۱۹۶۱۲۰

قیمت طلا در بازار جهانی بالا رفت

گروه اقتصادی: قیمت طلا در معاملات روز سه شنبه بازار جهانی با شیوع بیماری جدید در چین که نگرانی‌ها نسبت به اپیدمی شدن آن و ممانعت از رشد اقتصادی را برانگیخت، به بالاترین حد در دو هفته گذشته صعود کرد.
قیمت طلا در بازار جهانی بالا رفت
 هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور ۰.۳ درصد افزایش یافت و به ۱۵۶۶ دلار و شش سنت رسید.در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با ۰.۴ درصد افزایش، ۱۵۶۶ دلار و ۳۰ سنت معامله شد.بازارهای سهام آسیایی با گسترش ویروس کرونای جدید در شهرهای بیشتری در چین و افزایش نگرانی‌ها نسبت به انتشار این ویروس در سطح جهان بواسطه سفرهای زیادی که در طول تعطیلات سال نوی چینی صورت می‌گیرد، در معاملات روز سه شنبه نزول کردند.به گفته مارگارت یانگ یان، تحلیلگر بازار در شرکت "سی ام سی مارکتس"، قیمت طلا تحت تاثیر گسترش سریع ویروس جدید از ووهان چین که باعث وحشت شده، افزایش پیدا کرده است. تعطیلات سال نوی چینی این وضعیت را بدتر خواهد کرد زیرا مردم به چین سفر می‌کنند. ترس از شیوع عامل تقاضا برای طلا در روزهای آینده خواهد بود.ارزش ین ژاپن هم تحت تاثیر نگرانی‌های مذکور که ریسک گریزی سرمایه گذاران را به دنبال داشت، افزایش پیدا کرد.عامل دیگری که تقاضا برای خرید طلا را تقویت کرد، اصابت سه موشک کاتیوشا به منطقه سبز بغداد بود که محل استقرار ساختمانهای دولتی و سفارتخانه‌ها است. همچنین صندوق بین‌المللی پول پیش بینی خود از نرخ رشد اقتصادی جهانی در سالهای ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ را کمتر کرد.

طلا در شرایط ابهامات سیاسی و مالی به پناهگاه مطمئن دارایی تبدیل شده و با افزایش تقاضا برای خرید روبرو می شود.در این بین بانک مرکزی ژاپن سیاست پولی خود را بدون تغییر نگه داشت زیرا بسته محرک مالی دولت و بدبینی کمتر روی دورنمای اقتصاد جهانی از فشار روی مقامات بانکی ژاپن کاست.بر اساس گزارش رویترز، بازارها همچنین به تحولات پیرامون برگزاری مجمع اقتصاد جهانی داووس و نخستین نشست سیاست پولی بانک مرکزی اروپا در سال میلادی جاری چشم دوخته‌اند.در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس پالادیم برای تحویل فوری با ۰.۶ درصد افزایش، ۲۵۱۵ دلار و پنج سنت بود. این فلز روز گذشته تا مرز ۲۵۸۲ دلار و ۱۹ سنت صعود کرده بود.هر اونس نقره برای تحویل فوری ۰.۳ درصد رشد کرد و به ۱۸ دلار و ۱۲ سنت رسید. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با ۰.۳ درصد افزایش، ۱۰۱۸ دلار و ۹۱ سنت معامله شد.
مرجع : ایسنا
برچسب ها: قیمت طلا